Hrůza v Connecticutu

• USA The Haunting in Connecticut (více)

Poté, co je rodina nucena se přestěhovat do nového bytu kvůli zdraví svého syna, začnou se v jejich novém domě dít zvláštní a nadpřirozené věci. Jak se později ukáže, nový dům stojí na místě, kde kdysi bývala márnice... (oficiální text distributora)

Luciášek

Kdyby se radši autoři drželi skutečného příběhu, místo natáčení téhle slátaniny, byl by výsledek rozhodně lepší. V tomto případě by v úvodu vůbec nemělo zaznít, že byl film natočen podle skutečných událostí. ()

Eraserhead

Příběh určitě nepatří k nejoriginálnějším, ale co týče strašení diváka, tak si počíná daleko lépe než všichni Nenarození, Clony, Pulsy a další rádoby děsivé duchřiny poslední doby. ()

Holina

Po dlouhé době konečně pořádná duchařina, která sice neví kdy skončit, ale umí napnout a přijít s něčím novým. Takže doporučuji přitáhnout světla a BU BU BU... ()

Hanys_

Tak se mi zdá, že v Americe straší v každém městě. Jak jinak si vysvětlit, že každý druhý film má nálepku "Based on true story"??? Zpočátku mi to až moc připomínalo 3.15 zemřeš, ale naštěstí se to vydalo jiným zajímavějším směrem. To odhalení temné historie domu bylo hodně povedené a ikdyž závěr nebyl zrovna extra zajímavý, tak ty slabší 3 hvězdy si film i tak zaslouží. 5.5/10 ()

MareT.

Já jsem velice příjemně překvapen. Příběh je ohraný až hrůza, ale atmosféru to má perfektní, lekací scény působí i strašidelně a filmaři zvolili pro mě naprosto úžasnou taktiku v strašení a to klidným způsobem, tudíž nečekaně a 100% účinně (odraz v srcadle apod.). Finále je už trošičku za vlasy přitažené, ale to se dá překousnout. ()

dopita

Nepříliš povedej horor. Ohranej příběh se starým domem plným bubáků je plný klišé a nechutností. To co dělá horor hororem je napětí, teda aspoň pro mě. Lekačky a krvavý nechutnosti rozhodně nepovažuju za základ žánru. Bohužel nechutností je tam zbytečně mnoho a onoho napětí ve filmu moc není. Postavy mi nijak k srdci nepřirostly, takže mě bylo šumák, jestli všichni pochcípaj nebo přežijou. Film sice tak trochu graduje, ale opravdu jen tak trochu. Spíše zbytečnej film. ()

Pat.Ko

Pred pozretím filmu vždy idem tu a kukám sa na recenzie. K tomuto filmu som našiel viac negatívnych názorov ako tých pozitívnych. No a dnes som to riskol a som si to pustil. Pred filmom som mal pocit, že to bude zbytočný čas a lákalo ma si pustiť niečo iné. Netvrdím, že tento film je najlepší, ale rozhodne nie je na zahodenie. Čo ma zaujalo je, že príbeh je založený podľa skutočných udalostí (čím viac skutočný, tým lepší), taktiež ma zaujal herecký výkon Matta (K. Gallnera), ktorý na túto úlohu bol priam stvorený (hlavne výzorovo). Vedľajšie úlohy hodnotím priemerne dobré. Možno strašidelné scény nenaháňali priveľkú hrôzu. To ale neznamená, že film je zlý. Tento film vyžaduje diváka rozmýšľať a domýšľať si rôzne rozuzlenia. Rozhodne to nebol zbytočný čas a neľutujem, že som si ho mohol pozrieť. Na konci chcem ešte povedať, že aj keď film má zlé recenzie, tak to neznamená, že sa vám nemôže zapáčiť. Správny fanúšik filmov si vytvorí vlastný názor a neriadi sa názormi ostatných. ()

TERRORDROME

Hu-Hu-Húúúúú... to nie je sova v ruji, ale strašidlo! Takže klasická americká rodinka sa nasťahuje do domu v ktorom vyčíňajú nejaký zaprdený duchovia. Niečo podobné som už niekde videl, sakra kde to len bolo...ééé... . Každopádne, tá hrôza v Connecticute nie je nič moc aj keď je údajne natočná podľa skutočnej udalosti. Duchovia sa furt zjavujú urobiac z tmy na hrdinov "BU" a zasa miznú do riti. Toto strašenie je nešikovne podporené sériou flashbackov ako vystrihnutých zo seriálu Stratené Duše, v ktorých vidíme špiritistov čo v dome kedysi vyvolávala duchov a ich syn pri tom vysmrkal hromadu ektoplazmy. Ku kladom filmu patrí že tí duchovia sú niekedy clekom pekne hnusný a ešte štýlové úvodné titulky. Na poriadny horor je to pomerne málo, chcelo by to zbaviť sa všetkej upachtenej rutiny, skostnatelého vizuálu, prihodiť vyletujúce črevá, vybuchujúce mozgy, morbídny humor a srať na realizmus! ()

El_Rabbit

Měl jsem trochu větší očekavání, nakonec se ale bohuzel nic převratného, ani strašidelně strašidelného nekonalo. Nicméně příběh byl docela vydařený a film si tak udržel poměrně slušnou atmosféru, čímž vydržel alespoň v průměrné oblasti a nepropadl se mezi spíše podprůměrné, až odpadní duchařiny a vyvraďovačky poslední doby. ()

colapso

Po delší době slušná duchařina bez trapných lekaček a navíc se slušnou atmosférou. Zázrak to není,pruda ovšem také ne. ()

Imrwere

Dovolil bych si tu zkloubit mé dva zájmy, což je film a hudba. Použil bych tu kousek textu od skupiny Harlej s představou, že bych měl v tomto filmu vystupovat: Proč pocit mám? Že hraju v blbym filmu hlavní roli ... Proč pocit mám? režisér, že je sjetej až to bolí ... Proč pocit mám? kulisy taky nejsou žádná sláva ... Proč pocit mám? kamera občas sama vynechává ... Proč pocit mám? že stádo volů vzali do komparzu ... Proč pocit mám? že scénář napsal asi někdo z Marzu ... Proč pocit mám? Že tenhle thriller je fakt neprodejnej ... Proč pocit mám? že se tu točí pořád příběh stejnej dál ... ()

Gagner

Dívejte se o půlnoci v zhasnuté místnosti s hořícím krbem ... Stačí jen ty fotky a přízraky, které si dokážu představit i u nás doma ... ()

Tunri

Asi jsem se pomátla, ale poslední dobou se mi začínají líbit horory. Dávat tomu tři hvězdičky stejně jako Vřískotu se mi nechce, dala bych dvě, ale oceňuju výkon Kyla Gallnera. A navíc miluju příběhy podle skutečné události, hned si jdu shánět informace o celé události. Celý film samozřejmě založený na nechutných scénách a lekání. ()

Flopik

Nechápem že mi tento celkom kvalitný snímok tak dlho unikal.To som už videl aj dvojku.Na moje prekvapenie celkom v pohode.Klamal by som ak by som povedal že som to nečakal lepšie.Ale film určite neurazil.Duchovia v rámci normy hnusný a na moje potešenie celkom aj vyskakovali.Naozaj ľakačiek celkom dosť, bohužiaľ fungovali možno 2.A čo sa atmosféry týka neviem prečo ale nebola, teda aspoň som nepostrehol.Herci sympatický, lepší priemer. ()

Heero

Na béčkový horor velmi dobrý vizuál. Dobře zpracované prostředí světa tam na druhé straně. Otřelé hororysty nemůžou lekačky v hrůzách v Connecticutu nikterak vylekat, ale to si myslím, že v tomto hororu nebylo ani tak účelem, jako spíš nutným vyobrazením. Hlavní hrdina sympaťák. ()

Hernycztek

Jako ono to zase není tak hrozné, ale tyhle typy už začínají být ohrané, až otravné. Rodina se přestěhuje do velkého domu, kde se dřív stal nějaký strašlivý zločin. Začnou se dít podivné věci, které by každému normálnímu člověku zaveleli k co nejrychlejšímu zabalení kufrů a zmizení z toho prokletého místa, ale v nejvíc případech to dopadá jako tady.. zavoláme na to kněze. Ještě k tomu měl hlavní hrdina rakovinu, tím pádem nešel film v některých případech do extrému. Zajímavé to bylo až ke konci, kdy začal demolovat barák a odevšad se valily mrtvoly. Ničím překvapující slabší průměr. ()