foto

Kyle Gallner

  • nar. 22.10.1986 (30 let)
    Filadelfie, Pennsylvania, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Kyle Gallner (klučina s plavými vlasy, modrýma očima a roztomilým úsměvem) se narodil 22.10. 1986 ve Philadelphii (Pensylvánie, USA). Z jeho soukromého života zatím stojí za zmínku především složitá operace srdce, kterou musel podstoupit v pouhých čtyřech letech. Už jako dítě mnohokrát snil (ostatně jako většina ostatních), že se jednoho dne stane hercem. Ale jako jeden z mála si může skutečně říct, že se mu dětský sen splnil - a to úplnou náhodou! Všimli si ho totiž ve chvíli, kdy doprovázel na konkurz svou sestru.

Ve svých osmi letech se poprvé mihl v seriálu "DOTEK ANDĚLA", jehož hlavním hrdinou je - jak už název napovídá - anděl s tváří mladé ženy, který je vyslán na zemi, aby pomáhal jejím obyvatelům. Po této zkušenosti upadl mladičký "skoro" herec na pět let do zapomnění, ale roku 1999 se objevil v (již populárnějším) seriálu "ZÁKON A POŘÁDEK: ÚTVAR PRO ZVLÁŠTNÍ OBĚTI", který nastartoval jeho bohatou seriálovou kariéru.

Následovaly ne příliš významné roličky v seriálech jako "TŘETÍ HLÍDKA", "SOUDKYNĚ AMY", "POLICEJNÍ OKRSEK", "JACK A BOBBY" či "SBĚRATELÉ KOSTÍ", ale i přesto stačily, aby si ho všimli další filmaři. Kyle se do podvědomí diváků dostal především díky roli Cassidyho - bohatého, ale nikoli šťastného, synka vlivného otce - v seriálu "VERONICA MARS", kde se objevil celkem ve 26 epizodách a jeho odchod ze seriálu zasáhl nejednoho televizního diváka. Nejspíš neunikl ani očím fanoušků, kteří pravidelně sledují "ODLOŽENÉ PŘÍPADY" (episoda Rampage je jednou z nejznámějších a nejlépe hodnocených v celém seriálu) a seriál "CLOSER".

K jeho posledním seriálovým zkušenostem patří především krátké hostování v supermanském seriálu "SMALLVILLE", kde si střihl roličku Barta Allena. Kluka se stejně výjimečnými schopnostmi, jakými disponuje hlavní hrdina. Nyní ho znají především fanoušci "KRIMINÁLKY: NEW YORK", a to díky roli Reeda Garretta (mladého novináře, který přijíždí do NY hledat svou biologickou matku, což je shodou okolností zesnulá žena Maca Taylora).

Můžeme ho však vidět i ve filmových rolích. Asi na dvě minuty se mihl v psycho-thrilleru NOČNÍ LET, ale mnohem více prostoru dostal v oceňovaném dramatu RED, kde si zahrál po boku Briana Coxe. Mladičký, ustrašený a provinile vyhlížející Harold by se dal nazvat jeho první skutečnou rolí. Jeho dalším, zajímavým projektem je krátkometrážní - a bohužel neznámá - všehochuť s názvem TRUNK, která se odehrává v poušti a hlavními aktéry jsou dva mladí studenti, kterým nevinný výlet změní životy.

Filmová kariéra je v plném proudu, a proto není divu, že se máme ještě na co těšit. Hned 20.8. 2009 startuje v našich kinech horor inspirovaný skutečnou událostí s působivým názvem HRŮZA V CONNECTICUTU, kde se bude Kyle muset vypořádat s duchy obývajícími jejich nový dům, kteří mají zálusk na jeho duši. Mezi nejzajímavější připravované snímky patří nová NOČNÍ MŮRA V ELM STREET nebo romantické fantasy UNICORNS (Jednorožci).

Tereza "Allien.9" Kašpárková

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace