foto

Kyle Gallner

  • nar. 22.10.1986 (30 let)
    Filadelfie, Pennsylvania, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Kyle Gallner (klučina s plavými vlasy, modrýma očima a roztomilým úsměvem) se narodil 22.10. 1986 ve Philadelphii (Pensylvánie, USA). Z jeho soukromého života zatím stojí za zmínku především složitá operace srdce, kterou musel podstoupit v pouhých čtyřech letech. Už jako dítě mnohokrát snil (ostatně jako většina ostatních), že se jednoho dne stane hercem. Ale jako jeden z mála si může skutečně říct, že se mu dětský sen splnil - a to úplnou náhodou! Všimli si ho totiž ve chvíli, kdy doprovázel na konkurz svou sestru.

Ve svých osmi letech se poprvé mihl v seriálu "DOTEK ANDĚLA", jehož hlavním hrdinou je - jak už název napovídá - anděl s tváří mladé ženy, který je vyslán na zemi, aby pomáhal jejím obyvatelům. Po této zkušenosti upadl mladičký "skoro" herec na pět let do zapomnění, ale roku 1999 se objevil v (již populárnějším) seriálu "ZÁKON A POŘÁDEK: ÚTVAR PRO ZVLÁŠTNÍ OBĚTI", který nastartoval jeho bohatou seriálovou kariéru.

Následovaly ne příliš významné roličky v seriálech jako "TŘETÍ HLÍDKA", "SOUDKYNĚ AMY", "POLICEJNÍ OKRSEK", "JACK A BOBBY" či "SBĚRATELÉ KOSTÍ", ale i přesto stačily, aby si ho všimli další filmaři. Kyle se do podvědomí diváků dostal především díky roli Cassidyho - bohatého, ale nikoli šťastného, synka vlivného otce - v seriálu "VERONICA MARS", kde se objevil celkem ve 26 epizodách a jeho odchod ze seriálu zasáhl nejednoho televizního diváka. Nejspíš neunikl ani očím fanoušků, kteří pravidelně sledují "ODLOŽENÉ PŘÍPADY" (episoda Rampage je jednou z nejznámějších a nejlépe hodnocených v celém seriálu) a seriál "CLOSER".

K jeho posledním seriálovým zkušenostem patří především krátké hostování v supermanském seriálu "SMALLVILLE", kde si střihl roličku Barta Allena. Kluka se stejně výjimečnými schopnostmi, jakými disponuje hlavní hrdina. Nyní ho znají především fanoušci "KRIMINÁLKY: NEW YORK", a to díky roli Reeda Garretta (mladého novináře, který přijíždí do NY hledat svou biologickou matku, což je shodou okolností zesnulá žena Maca Taylora).

Můžeme ho však vidět i ve filmových rolích. Asi na dvě minuty se mihl v psycho-thrilleru NOČNÍ LET, ale mnohem více prostoru dostal v oceňovaném dramatu RED, kde si zahrál po boku Briana Coxe. Mladičký, ustrašený a provinile vyhlížející Harold by se dal nazvat jeho první skutečnou rolí. Jeho dalším, zajímavým projektem je krátkometrážní - a bohužel neznámá - všehochuť s názvem TRUNK, která se odehrává v poušti a hlavními aktéry jsou dva mladí studenti, kterým nevinný výlet změní životy.

Filmová kariéra je v plném proudu, a proto není divu, že se máme ještě na co těšit. Hned 20.8. 2009 startuje v našich kinech horor inspirovaný skutečnou událostí s působivým názvem HRŮZA V CONNECTICUTU, kde se bude Kyle muset vypořádat s duchy obývajícími jejich nový dům, kteří mají zálusk na jeho duši. Mezi nejzajímavější připravované snímky patří nová NOČNÍ MŮRA V ELM STREET nebo romantické fantasy UNICORNS (Jednorožci).

Tereza "Allien.9" Kašpárková

Herecká filmografie

2017 Hit Somebody (TV seriál)
Outsiders (TV seriál)
Healing (S02E08)
Kill or Be Killed (S02E06)
We Are Kinnah (S02E05)
How We Hunt (S02E04)
Banishment (S02E03)
další epizody
2016 Do posledního dechu
Outsiders (TV seriál)
Long Live the Bren'In (S01E13)
All Hell (S01E12)
Mortar (S01E11)
Day Most Blessed (S01E10)
Trust (S01E09)
další epizody
The Master Cleanse
Zen Dog
2015 Band of Robbers
Welcome to Happiness
2014 Americký sniper
Dear White People
Just Before I Go
Play It Again, Dick (TV seriál)
2013 CBGB: Kolébka punku
Nádherné bytosti
Živí mrtví (TV seriál)
Přítěž (S04E07)
Konečné stadium (S04E05)
Na cestě (S04E04)
Karanténa (S04E03)
Nákaza (S04E02)
další epizody
2012 Jan (TV seriál)
Na mol
2011 Cougars, Inc.
Krvavý stát
Losers Take All
Magické údolí
Ptáčata
2010 Cherry
Krásný chlapec
Noční můra v Elm Street
2009 Hrůza v Connecticutu
Jennifer's Body - Bacha, kouše!
2008 Gardens of the Night
Policejní odznak (TV seriál)
Family Meeting (S07E13)
Game Face (S07E05)
Genocide (S07E04)
Red
Trunk
2007 Banální prohlídka
Na doživotí (TV seriál)
2006 Danika
Four Kings (TV seriál)
Sběratelé kostí (TV seriál)
Kudrnatá holka (S02E07)
Velká láska (TV seriál)
2005 Closer (TV seriál)
Medium (TV seriál)
Noční let
Skater Boys (TV seriál)
Zločiny ze sousedství (TV seriál)
2004 Jack & Bobby (TV seriál)
Kriminálka New York (TV seriál)
Veronica Mars (TV seriál)
2003 Finding Home
Odložené případy (TV seriál)
Red Betsy
2001 Léto k nepřežití
Smallville (TV seriál)
2000 Policejní okrsek (TV seriál)
1999 Soudkyně Amy (TV seriál)
Třetí hlídka (TV seriál)
Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti (TV seriál)
1994 Dotek anděla (TV seriál)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace