Tyson

Rozhovory, archivní záběry a fotografie nabízí dokument o jednom z nejúspěšnějších sportovců všech dob. Mike Tyson je legendární boxer, který dokázal spojit pásy všech tří boxerských organizací. Jeho život byl ale také plný skandálů. V pouhých třinácti letech měl na kontě neuvěřitelných 37 zatčení. Dokument mapuje život tohoto boxera nejen v ringu. Mimo šampióna se v tomto snímku objeví legendární trenér Cus D´Amato, Evander Holyfield a další boxerské legendy. (Cliff Booth)

Lefty86

Výborný dokument. Mike je buď tak dobrý herec, nebo prostě člověk který má city. Při slovech o Cusi D'Amatovi se mu drali slzy do očí, při popisování excesu s ukousnutým uchem přiznal že mu hráblo z toho že Holyfield nebojoval fér a 2x ho udeřil hlavou. Přiznává také že poslední zápasy už byli jen pro peníze, byl z formy a bez chuti. Znévažil box. Každopádně Mike Tyson je podle mě největší boxer všech dob!! ()

Hanys_

Kdyby takhle natočil dokument pekař z Horní Dolní, asi by těžko dosáhl červeného hodnocení. Mě osobně dost vadila forma dokumentu, kdy se obrazovka rozdělí na třetiny a 3 Mikeové mluví jeden přes druhého. Co tímhle Toback jako zamýšlel? Tyson má u mě ale body za to, že ikdyž je trochu pomalejší (mimo ring) tak naprosto otevřeně mluví o svých průserech a na rovinu řekne, že to podělal. Ne všechno jsem mu sice věřil, ale přinejmenším mě donutil o jeho životě zapřemýšlet a nemít ho za arogantního analfabeta (to bylo asi také hlavním poselstvím dokumentu, takže v tom případě splnil snímek svůj účel dokonale). Ale ta forma snímku mi absolutně nesedla. Takže tak. ()

sator

Hodně otevřená zpověď smutného člověka který nevěří lidem ani sám sobě.Na prostředí z kterého pochází je přemýšlivý a občas se dopustí myšlenky kterou by mu mohli mnozí závidět. ............" Co neumím je zacházet s penězi buď jich mám hrozně moc a nebo žádné ".....Odhad je že vydělal přes půl miliardy USD,a o ty zase přišel ... ()

kapsomut

Jediný dokument, který si dám do mé TOP 10! Já Tysona prostě zbožnuju (jako boxera i jako člověka -tu jeho skrytá povaha-, teda alespoň podle toho co o něm vím). Dokument senzačně natočený plný samých emocí. Pohled na člověka "stroj v ringu". Zvíře, které ale v sobě skrývá hrozně moc strachu, pochybností a nenávisti. Prostě Mike je podle mě nejlepší boxer v historii a současnou "nepřemožitelnou" těžkou váhu Kličky by rozbil oba během tří kol. To je IRON MIKE TYSON! -jen škoda, že se nezmiňoval o legendárním trenérovi jménem Teddy Atlas. Ale chápu, nerozešli se moc v dobrém :). 98%!! PS: R.I.P Tysons daughter ()

cab

Skvele podany zivotni pribeh padu a vzestupu svetove zname hvezdy boxerskych ringu (Mike Tyson). Nektere pasaze, kde se snazi poukazat, ze si je vedom svych chyb a ze neni takove bezpaterni zvire, ale jen slavou a penezi zmitany chlapec ve velkem zmatenem svete, kde se nikomu neda verit, mu uplne neverim, ale lidskou tvar milujiciho otce proc ne. Rozhodne dobry sportovni dokument. 80% ()

• Cus D´Amato trénoval kromě Mika Tysona i Josého Torrese a Floyda Pattersona. Všichni tři se stali mistry světa ve svých váhových kategoriích. (kwaicheng)
  • Mike Tyson se stal v roce 1986 ve věku 20 let a 145 dní nejmladším profesionálním mistrem světa těžké váhy v historii. (kwaicheng)
  • V roce 1987 Tyson sjednotil pásy organizací IBF, WBC a WBA a získal tak titul tzv. "Undisputed Heavyweight Champion", o který přišel první prohrou ve své profesionální kariéře v roce 1990. (kwaicheng)