Několik osadníků na Divokém západě zmizelo záhadně ze svých domovů. Skupinka odvážlivců se je vydává hledat, přestože očekávají problémy s místními obyvateli. Brzy se ale ukáže, že nebezpečí číhá jinde... a všem jde o život! (oficiální text distributora)

eraserhead666

Ono je to vlastně jen další variace na klasické téma. V Černočerné tmě se to odehrávalo na jiné planetě, v The Burrowers na Divokém západě. Míchání westernu a horroru mě nikdy moc nebralo, ale tady je to docela v pohodě a ten western odér trochu vylepšuje slabší horrorovou stránku věci. Bavilo mě to totiž mnohem více jako pouhý dobrodružný western než nějaký horror. Možná nakonec bylo dobře, že v tom filmu toho moc neukazovali, asi by to horrorové ještě víc pokakali. Velmi pozitivní stránkou filmu je herecké obsazení, skvělý William Napother a naprosto unikátní Doug Hutchison, to je totiž tak nechutnej (v to pozitivním smyslu, myslím to v dobrém) herec, že doufám, že ho nikdy neuvidím ve vyloženě kladné roli, protože by přišel o to své slizké charisma. Jako žánrově crossoverová příjemná oddechovka proč ne. Jsem rád, že jsem to viděl, ale do další projece se asi nepohrnu. ()

mm13

Nástrel charakterov a sympatické obsadenie tomu síce pridalo na príťažlivosti, inak to ale pôsobí ako nepremyslený polotovar, ako niečo, čo vzniklo na základe prvotného nápadu. Dramaturgia žiadna o nejakých spodných prúdoch sa ani nebavme... A že by tu bol potenciál! No, aspoň že tentokrát som zo stretnutia neodišiel naštvaný. Skrátka béčko (tak nech). ()

AlistairMir

Lehce nadhodnotím, jelikož mě tento horor, z doby divokého západu, bavil a zasloužil by si lepší hodnocení. Místy celkem drsné, syrové, špinavé. Občas z toho je cítit ta beznaděj hlavních hrdinů. První půlhodina se pro někoho lehce vleče, mně osobně nenudila. Body navíc musím dát i za, pro mě lehce překvapivej, konec. ()

sniper18

Je to dosť dobrý horor. Má veľmi dobrý príbeh o skupine dobrodruhov pátrajúcich po žene jedného z nich, ktorú spolu s rodinou údajne uniesli indiáni, ale zistia, že to nie je úplne pravda a indiáni nie sú ich hlavným problémom. Spracovanie je na tom dobre, trochu prekvapí, že aj napriek krátkej dĺžke je tempo filmu pomerne pomalé a viac sa rozbehne až v druhej polovici, ale to vôbec neprekáža, menšiu dynamiku vynahradzuje atmosféra divokého západu a výborný dej, ktorý udrží divákovu pozornosť až do konca. A poteší aj síce neprekvapujúci, ale aj tak zaujímavý koniec. O hororovej atmosfére sa tu moc hovoriť nedá, ale napätie nechýba a to hlavne v druhej polovici. Krvavých scén tu až tak moc nie je, film v tomto šetrí, aby nepôsobil zbytočne samoúčelne, ale pár slušných drsnejších scén sa tu aj tak nájde. Tvory, ktoré sa tu nachádzajú sú origináne po všetkých stránkach, vyzerajú dobre a tiež ma zaujal ich spôsob zabíjania svojich obetí. Veľkým plusom je zasadenie deja do 19. storočia, na divoký západ s tým, že nechýbajú vojaci a ani indiáni, čo je v tomto žánri veľmi zriedkavé. Herecké obsadenie je dobré, potešia hlavne William Mapother a Clancy Brown a viacero zaujímavých postáv. Réžia a technická stránka v ničom nesklamali. Stopy zmiznutých je príjemný horor, ktorý sa nesnaží výrazne zapôsobiť po typických hororových stránkach, ale skôr je taký prirodzený,čo mi ale vôbec neprekáža. Prakticky všetky jeho stránky sú nadpriemerné, takže som rozhodne spokojný. Objektívna kvalita filmu- 66%, film sa páči mne na 73%. ()

gumli

Pravda je,že film sa dosť ťahá,má hodne pomalé tempo.A preto môže niekoho nudiť.No ja som bol z ním spokojný.Bytosti sú dosť odpudzujúce,ale lepšie ich ukážu až na konci filmu,čo je škoda.Film je tiež hodne tmavý,čo je tiež na škodu.Komu sa páčili filmy napr.séria Tremors,tak tomu by sa mal páčiť aj tento film.Rozľahlá préria môže byť dosť desivé miesto,ako ukazuje tento film.Horrorových westernov nie je mnoho,a ešte k tomu s takýmito tvormi.A film má aj rasový podtext,kruté zaobchádzanie s indiánmi.Rozhodne stojí za pozretie. ()

• Natáčení probíhalo v Novém Mexiku po dobu 22 dní. (Corpsegrinder)
  • Vzhled monster se upravoval a měnil po dobu 3 let. (Corpsegrinder)