Hory zalité krví

• USA The Hills Run Red (více)

Ten příběh jste určitě slyšeli. Vypráví o nejkrvavější, nejkrutější vyvražďovačce, která vznikla v 80. letech, ale záhadně zmizela. A jsme v současnosti: trojice hororových fandů hledá tajné místo, kde se film točil a doufá, že tu najde jeho kopii. To, co objeví, je fakt, že tajemný krvák je víc než jen film. Je skutečný. A oni jsou jeho nejnovějšími hvězdami. Hory zalité krví přicházejí s úplně novým rozměrem hrůzy, protože zděšení filmoví nadšenci musí vzdorovat šílenému vrahovi, který nosí zdeformovanou masku dětské panenky. Ale moment, Babyface je přece jen filmová postava, ne? Ne. On žije. Čeká. A těší se na setkání s fandy, kteří zemřou – pomalu, krutě, otřesně – pro jeho umělecké dílo. Rozjeďte kameru! (oficiální text distributora)

fisus

A mohl to být tak zajímavý horor!Nápad vůbec nebyl špatný.Začátek se celkem povedl,jenže s přibývajícími minutami je film blbý a blbější.Připadalo mi,že tak od poloviny filmu nebyl scénář vůbec napsaný a herci si opravdu dělali,co chtěli.Trapné výkony všech zúčastněných měly být zamaskovány brutalitou a litry krve,ale nepovedlo se.Za pozornost stála alespoň finální scéna v kině,za níž dávám svou jedinou hvězdičku! ()

dawe787

Slabší vyvražďovačka bez hlubšího nápadu a s mizernou zápletkou. V poslední třetině tohoto kratšího filmu se už začíná vraždit a občas na pár vteřin nastane napětí. Pozor spoiler! Překvapením bylo, že z milé blondýnky působicí jako klaďaska se vyvine brutální mrcha, kterou nic nezastaví a v trápení obětí se naprosto vyžívá. ()

Aurus

8/10. Tohle bylo fakt hodně dobrý! Bylo to ještě lepší než všechny díly Hory mají oči dohromady! Proč tenhle film má jen 51%? Tento film si zaslouží 80% a to bez debaty. Příběh je perfektní, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Film velmi doporučuji. ()

xavierr13 odpad!

Naprosto stupidná kravina. Okopírovaný dej. To není horor, ale psychopatický film založený na kriku krásavic a krvi všade kam sa pozriete. Tento typ filmu vo mne nevyvolává žiadny strach, ale pobavenie nad niečou demenciou! ()

Quipido

Některé žánry snesou, když je obsah trochu ochuzen ve prospěch formy. Tento film potvrzuje, že horor mezi tyto žánry nepatří. ()

mala_kea

Zhodnotit to z pohledu režie a scénáře by nemělo cenu, protože výsledek by byl jednoznačný. Proto to musím zhodnotit z pohledu provedení masových a brutálních scén. Ty se snažily jít v originálních šlépějích, ovšem občas se vrátily zpátky ke "klasickým" scénám, které lze vidět v každém hororu. Některé však byly hodně povedené, jenže když vezmu v potaz výkon Teda, opět ubíráme na kvalitě a výsledek je takřka nulový. Celkově proto ztráta času. ()

Ash_Black

Vůbec nevadí, že tu byla opět partička lidí, co zavítala s kamerou do lesa a jelikož jsou ty lesy zrádné a zlé (stejně jako sklepy), dopadlo to pro ně blbě. Někdo je sleduje a ... náhodný bloudící houbař to není. Chroptící „Baby Face“ to je! Něco jako kdyby měl Jason Vorhees ne moc děsivýho bráchu a nechtěl, aby se o něm kdy vědělo. Protivník tedy nevyrázný, ale není první a určitě ne poslední, takže jdeme dál! Možná se to vesměs stále opakuje a „někdo vysoký s mačetou/sekerou/nožem či pěstí, vřískající teenagery pronásleduje“, ale podobné vybíjené mě ještě neomrzely. Tady to mělo navíc to plus v podobě námětu o ultra brutálním filmu z 80. let, který nikdo neviděl (stejně jako od tý doby samotného režiséra). Proč ale nakonec tu hvězdu jednu? Protože tu nebylo prakticky nic, krom nudy. Nikdo sympatický - bylo mi úplně jedno, co se nakonec s ústředními postavami stane. A i když je to film stopáží krátký - subjektivně nekonečný. ()

Deratizer

Z milosti dvě hvězdičky, ale slabé. Nejzajímavější na tomto hororu je nápad, ten je vynikající, ale čekal jsem od toho hodně a dostal jsem film, který je prostě nezáživně a podprůměrně natočen. Jo když od toho čekáte podobnost k Hory mají oči už díky názvu, tak pak se nadšení nekoná. Těchto krváků je v poslední době hodně, ale některý jsou výborný, jiný standard a některý podprůměr. Zkrátka a dobře, film jako celek nějak nefunguje, nějak diváka nevtáhne do hry, je to slabota, nuda, podprůměr. A jak říkám, zajímavý nápad převyšuje zpracování. ()

M.Myers

Tak jak mě většinou ty první seznamovací poloviny nebavěj, tak tady to celkem šlo, pak to šlo do kopru a konec už byla nehorázná sračka... Po poměrně kladném přijetí hororových fans jsem čekal o něco kvalitnější pecku, ale chápu, že so to líbí, mě to jen prostě nenadchlo. ()

helloween93

Tenhle scénáristický brak se snaží za každou cenu zaujmout, ale zaujme pouze svojí demencí. Nečekal jsem zázraky, ale tohle byl opravdu velmi nepovedený horor, přes herce, příběh až po závěr. Odpad nedávám kvůli pár povedeným scénám, např. ta u táboráku. ()

Heroine odpad!

I přes svou snahu se vysmívat hororovým klišé, předejít jim, a přesto skončit masakrem, se to vůbec nepovedlo. Ráda bych chválila aspoň za tu zmínku, že "vždycky dojde signál", protože tím mně horory vytáčí už dlouho. Ale stejně, když potom signál je, ale operátorka tísňové linky spustí to svoje "jste v lese? vidíte kolem nějakou budovu?", místo aby mobil nechala lokalizovat, když šlo o tři mrtvé, a tři v ohrožení života... Jenom jiná klišé, jiné blbosti, jiný neprůstřelný maniak. Za herce mi bylo trapně, nic extra se tu nepředvedlo ani po trikové stránce, ale hlavně že je tam tolik nahotin, že bych si to ve společnosti nepustila... ()

Hapretor

Konec nečekaný a potěšil jako výjimka z pravidla - klaďas to nezvládne - jinak blbost a tupá, laciná bejkovina. Na uspání ok. ()

Johny M.

Nečekaný, ale velmi milý překvapení! Solidní příběh (zabíjení "herců" kvůli realističnosti filmu), na současný horory docela slušná atmosféra - pátrání po starym, zmizelym hororovym skvostu, scény s panem Režisérem a pár pěknejch (snad nečekanejch) zvratů (ne zvratků! :)). Jakmile se na scéně objeví Babyface, tak už je to jen klasickej, ale dost dobrej slasher. PS: českej soundtrack? je to možný? 4,5* ()

Stíba

Dobře zamýšlený horor nicméně co se týče provedení tak si myslím, že scénař nabízel ještě o trochu větší potenciál. Obával sem se, že to bude přehnané s krví ale opak byl pravdou a všeho byl opravdu akorát, po delší době sem tak měl možnost vidět horor, který se snaží zaujmout něčím jiným než cákanci krve. Asi jeden z nejlepších hororů poslední doby. ()

foundation

Ach boze. Dalsia absolutne bezvyznamna zalezitost, ktora radsej nemala nikdy vidiet svetlo sveta. No co uz je len na tomto filme dobre. Su tu asi 2 dobre gore sceny a aj to prehanam. Kazdy jeden zaber a scenu som videl uz miliardu krat inde. Herci dokonca aj na slasher kompletne tragicki, teda okrem tej blondiny :D. Scenar nema ani hlavu ani patu..Ten zaciatok asi najviac. A potom to uz pokracuje ako cez kopirak. Particka debilov ide autom prec z mesta. Samozrejme nesmie chybat zastavka na pumpe,pri obchode alebo whatever kde samozrejme nie je nikto iny iba sami podivini ktori nasich ,,hrdonov,, vzdy castuju historkami aky je okolity les nebezpecny ako nahodou prave ONI videli to monstrum resp duchov ktori v tom lese prebyvaju. Ako dalsia scena obvykle nasleduje rozhovor v aute kde si parta robi srandu z toho aki su ti ludia v hororovych filmov blbi a ako nelogicky sa spravaju pricom nenapadne robia to iste. Miesto kde smeruju ci uz to je pernikova chalupka alebo tovaren na vyrobu ciziem je samozrejme v tej najopustenejsej casti najopustenejsieho lesa kde 200 kilometrov dookola nie je nic ine iba ta jedna benzinova pumpa :D Jasne ze ked tych dementov pochytaju a slavnostne ich chcu zabit vzdy sa radsej pred tym este idu najest a bud zabudnu zamknut alebo jednoducho nechaju kluc hned vedla zle sputanej obete aby si mohla zazracne prevliest ruky cez spagat a nasledne kluc pouzit na oslobodenie noh alebo oslobodenie svojich kamaratov. No a takto to pokracuje az do konca. Proste kopirky uz musia byt zodrate z toho mnozstva tych sraciek ktore cez ne kazdy rok prechadzaju. Ja viem ze pri takychto filmoch su vsetky tie veci ktore tu rozoberam z velkej casti nepodstatne ale raz za cas ma uz proste chyti zurivost pretoze nie je jednoducho mozne uspokojit horroroveho divaka stale s tym istym dookola a dookola. Horror milujem, ale zasa len tak z niecoho si na prdel sadnut odmietam. Niektore vyvrazdovacky sa potom mierne lisia asi dvoma troma scenami ktore nas maju presvedcit ze su uplne originalne a to vsetko naookolo je len uzasna zhoda okolnosti tym ze sa to podoba na ostatne filmy podobneho rangu..mno..guess what..nefunguje to. Tot vse. Uff ale tak dobre pridam trochu na krase aby som neurazil vsetkych tych ktorym sa to pacilo. Ano je to celkem vzato uplne normalny slasher crossnuty s hixom kde by som inokeby mozno bez vahania dal to priemerne hodnotenie ale raz za cas ma proste uz naseru tieto stale sa opakujuce, absolutne nicim vynimocne filmy. Bohuzial dneska si to odniesli Hory zaliate krvou. ()