Hory zalité krví

Hory zaliate krvou

Horor / Thriller

USA, 2009, 78 min

Dave Parker

Začátek s nůžkama a ukolébavou byl velkej příslib a opravdu sem byl hodně natěšenej na tenhle horor, prvních 5 minut je prostě jednim slovem úžasných, jenže jaksi posléze se z toho vyklubala jenom naprosto obyčejná vyvražďovačka, která se sice snaží působit promyšleně, chytře a vyvarovat se všemožnejm klišé, ale vlastně to je totální předvídatelná kravina s hromadou klišé, kde je tak nehorázně nevyužitej potenciál úchvatný postavy Babyface, že by se z toho nejeden hororovej fanoušek rozplakal, jak malý dítě. Pár gore scén je ale dobrých(4.10.2009)

Co za 2k jistojistě fanoušků hororu tohle hodnotilo? 51%? WTF? Hixploitationu, který si sice nekrytě půjčuje z TCM, ale má i zábávný a propracovaný scénář, je prolitý krví, má stylového zabijáka, dám bez problémů 4*. Konec už trošku přepálenej, ale jinak jsem se bavil moc dobře a lituju, že mě hodnocení zdejších expertů odrazovalo tak dlouho. 75% vylíté krve...(16.1.2014)

• oje

Babyface, ať s maskou či bez ní, určitě mohl být dobrou zrůdou. Režie ale v zadýchaně klopýtajícím příběhu nedovolila jeho potenciál využít. V první části horroru, s nesmyslně vpravenými scénami jako milostný trojúhelník, byly veškeré náznaky atmosféry nebo napětí zašlapávány do země připostiženým uchechtáváním teenagerů v čele se stifmajstrem Hilgenbringem, který evidentně není připraven na roli jinou než komediální. Náhle se pak snímek mění v bizardní slasher jak vyšitý, s potoky krve či až parodicky vyznívajícími honičkami. Babyface se tak po bok kultovních zahalených tváří rozhodně nepostaví. Lepší alternativou s řádícím podivýnem je klasika i remake Texaský masakr. Alternativa: Texas Chainsaw Massacre, Friday the 13th, Halloween, House of Wax.(31.1.2010)

V Dark Castle Entertainment se s největší pravděpodobností stalo něco zázračného. Jak jinak si vysvětlit skutečnost, že společnost, která doposavad vydávala horory přinejlepším průměrné (přičemž většina hororových fanoušků je považuje dokonce spíš za podprůměrné), letos přijde s všeobecně nadšeně přijatým Orphanem (zatím jsem bohužel neviděl) a touhle hixploitation parádou,The Hills Run Red. Osobně jsem nadšen, že se sem tam ještě objeví nějaký takovýhle nenápadný snímek, o němž pomalu předem ani nevím, že se chystá, a dokáže mě takle překvapit a potěšit. THRR je něco mezi poctou subžánru (když se na něj podíváte, tak jste s trochou nadsázky viděli všechny hixploitation, co kdy byly natočeny) a lehkou kritikou žánru (chtěls to vidět, máš to mít), šlape jako švýcarské hodinky (když se vydrží trochu delší, ale ne zbytečný úvod), příjemně si hraje s žánrovými klišé a má (vzhledem k ... ) překvapivě dobrý příběh. Člověk, jenž má buranské vyvražďovačky nasledovány, konečně uvidí "klišovité scény", které skončí trochu jinak, než bývá zvykem. A je to vždycky velmi milé pomrknutí. Jediným slabším prvkem jsou herci, kteří nejsou úplně nejlepší, ale na direct to DVD film bohatě stačí. PS: V závěrečných titulcích je ještě scéna, která poměrně originálním a ojediněle zvrhlým způsobem otvírá dveře sequelu, tak ji nezmeškejte.(25.9.2009)

Jedna z těch lepších buranských hororů moderní doby. Film je béčko se slabším scénářem, nic moc herci, ale nenudí. A dá se na to poměrně v pohodě koukat. Ani gore efekty nic moc a dokonce i atmosféra za moc nestojí, ale prostě jsem na to koukal v pohodě.(11.7.2010)