Hory zalité krví

Scénografie:

Antonello Rubino

Kostýmy:

Jasmina Vasileva

Nemůžu si pomoct ale na mě film působil dosti televizně a hlavní hrdina Tad Hildenbrink mi do té role vůbec neseděl. Znám jej z Prciček a nevěřil jsem vlastním očím když jej vidím v klasické vyvražďovačce. Filmu nelze upřít nějakou snahu o vybudování napětí. Některé vraždy jsou natočeny přímo luxusně. Podobnost se Saw je ryze náhodná:) Inspirace o to větší. Babyface má zajímavou masku, ale nějak si neumím představit že bych si tento film hned tak pouštěl znovu. To raději znovu zkouknu mnohem lepší Blair Witch. 50%(20.10.2009)

Sešroubovaný nesmysl, kterak jeden filmový nadšenec vytáhne blonďatou striptérku z fetu, aby se skrze ní dostal k legendárnímu filmu, který natočil její zesnulý/nezvěstný otec. Ten zplodil v osmdesátých letech legendou opředený krvavý horor, ve kterém řádí týpek s maskou dětské panenky (kohopak je to asi dítko?), jehož jediná kopie však záhadně zmizela. A aktéři natáčení s ní.. Putování za tajemství se čtyřem mladým lidem záhy změní v boj o holý život, nicméně jakkoliv se tvůrci snaží o promyšlenou hru s vidinou vytvořit netuctový snímek, paradoxně padají na hubu pod nánosem klišé – i když právě to klišé mnohdy skončí nečekaně. Berou si to nejlepší ze současné hororové produkce, nechybí jim nadsázka, ale nepochopitelně se nevyvarují ani tomu nejhoršímu (bijícímu do očí), co žánr „nabízí“. Přitom hledání ztraceného materiálu nabízí relativně široké možnosti a zejména v druhé polovině se s nimi mohlo pracovat jinak. Rozpolcené je i obsazení (+ Sophie Monk, William Sadler, - Tad Hilgenbrink), naopak si tvůrci potrpí na detailech (gore scény ze všech různých pohledů, ale i třeba takové zdánlivě nenápadné miniprostřihy na tanga hlavních protagonistek – ostatně erotiky je tu překvapivě hodně). Případné pokračování bych nevyhledával, nicméně ** až *** si to u mě možná vyprosí..(29.10.2009)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: DajTo! = 15.2.2013, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 2012) = - ALEXANDER AJA môže byť na DAVEa PARKERa hrdý. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Film bol nakrúcaný v Bulharsku. (1.10.2009)(1.10.2009)

Príbeh, ktorý mi bol v úvode predstavený ma zaujal. No v polovici filmu to začalo vyzerať ako klasická nezáživná vyvražďovačka. Našťastie veľmi rýchlo film chytil druhý dych a tým sa vyhrabal z podpriemeru. Musím oceniť, že na hororový film to malo celkom slušný scenár. A rozhodne neodchádzajte pred skončením titulkov.(26.10.2009)

Net/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +příběh, Tad Hilgenbrink, atmosféra, postava Babyface, některé gore scény -možná by si to zasloužilo víc herců, první polovina se rozjíždí pomalu/// No tak je pravdou, že by mi větší frekvence herců vůbec nevadila. Nadruhou stranu film si bez problému vystačí se čtyřmi hlavními herci. Přecijen jejich živonost je celkem velká. Hodně překvapil námět a celkově scénář filmu, který je hodně na úrovni. Dějové zvraty se tu najdou a i když se dají celkem lehce předvídat, prostě tady jsou a to se cení víc, než kdyby to byla stále dokola omílaná nuda. Potěší závěrečných 15 minut, které opravdu překvapí. V každém případě by si tento film zasloužil pokračování./// Celkem 79%///(15.10.2009)

• - Natočení filmu trvalo 2 roky. (Cheeker)

• - Natáčelo se v Bulharsku. (M.B)

• - William Sadler byl první a zároveň jedinou volbou do role Concannona. (Cheeker)