Hory zalité krví

Scénografie:

Antonello Rubino

Kostýmy:

Jasmina Vasileva

Docela pohodový slasher, jehož hlavní silnou stránkou je kupodivu scénář. Nikdy jsem neviděl slasher s tak originálním a ujetě vymyšleným dějem a scénářem. Zabiják je ok, taková hora masa s krumpáčem, obstojnou maskou a docela slušným "Jasonovským charismatem" ... Jinak se ale jedná o vyložený průměr. Málo gore, slabé goreefekty, nulové napětí, krátká stopáž, nedořešený závěr, ze kterého se dalo vymáčknout opravdu hodně. Nápad s hledáním ztraceného "videonasties filmu" starého 20 let nabízí úžasné možnosti, nakonec od poloviny byly již téměř nevyužity ... Klasický průměr...(8.10.2009)

• mil@n.fanatik

Žádná velká sláva... 50%(17.2.2010)

Stříkala a tekla krvička :) Fajné to bylo ... Líbilo se mi to :) Ale ten konec, mě trošku zklamal..(27.10.2009)

v podstate nič nové pod slasherovým hixploitation filmom, ale predsa len milá malá zvrátenosť a poctivé, skoro až oldschoolové video béčko(9.6.2014)

„Všetko na jeden záber.“ Nedokážem dať 80%, ale zbabelo priznám, že ak by sa jednalo o nezávislý horor od neznámych tvorcov (a nie od producenta SMRTONOSNEJ ZBRANE 4), asi by som hovoril o udalosti roku. Takto je to „len“ drsný atmosférický krvák, kombinujúci to naj zo slasheru, hixploitation a „dokumentárnych hororov“. Podtrhuje to dobré herecké obsadenie (okrem diabolsky blonďavej Sophie Monkovej ešte satansky uvoľnený William Sadler ako „esencia najzvrhlejších hororových režisérov“). Znepokojivé a diabolské. V tradícii najlepších (prvých) filmov Roba Zombieho.(27.5.2011)

• - Natáčelo se v Bulharsku. (M.B)

• - Vo filme si môžeme všimnúť ukážky z Domu hrôzy (1959). (MFZB)

• - Natočení filmu trvalo 2 roky. (Cheeker)