Hory zalité krví

Scénografie:

Antonello Rubino

Kostýmy:

Jasmina Vasileva

Odporné, nechutné...takový má správný horor být, jenže zde to působí trapně až k smíchu...50%(20.4.2014)

• oje

Babyface, ať s maskou či bez ní, určitě mohl být dobrou zrůdou. Režie ale v zadýchaně klopýtajícím příběhu nedovolila jeho potenciál využít. V první části horroru, s nesmyslně vpravenými scénami jako milostný trojúhelník, byly veškeré náznaky atmosféry nebo napětí zašlapávány do země připostiženým uchechtáváním teenagerů v čele se stifmajstrem Hilgenbringem, který evidentně není připraven na roli jinou než komediální. Náhle se pak snímek mění v bizardní slasher jak vyšitý, s potoky krve či až parodicky vyznívajícími honičkami. Babyface se tak po bok kultovních zahalených tváří rozhodně nepostaví. Lepší alternativou s řádícím podivýnem je klasika i remake Texaský masakr. Alternativa: Texas Chainsaw Massacre, Friday the 13th, Halloween, House of Wax.(31.1.2010)

Nemůžu si pomoct ale na mě film působil dosti televizně a hlavní hrdina Tad Hildenbrink mi do té role vůbec neseděl. Znám jej z Prciček a nevěřil jsem vlastním očím když jej vidím v klasické vyvražďovačce. Filmu nelze upřít nějakou snahu o vybudování napětí. Některé vraždy jsou natočeny přímo luxusně. Podobnost se Saw je ryze náhodná:) Inspirace o to větší. Babyface má zajímavou masku, ale nějak si neumím představit že bych si tento film hned tak pouštěl znovu. To raději znovu zkouknu mnohem lepší Blair Witch. 50%(20.10.2009)

Přesně podle očekávání - magor, oběti, honičky, krutá smrt. Potěšily les, dobrá kamera, obstojné efekty i hudba. Zajímavý je námět, zbytek tušený. Co však jiného od buranských krváků očekávat? Profláklá klišé lze odpustit, byť některá hraničí s debilismem - proč zatraceně pobíhá oběť po lese s rozsvícenou baterkou? Tak hloupé, ale tak oblíbené. Konec opět potěšil, kinosál malebný, k pokračování velký nákrok. Mé počáteční obavy, že půlka filmu bude nasnímaná roztřesenou ručkou, se naštěstí nenaplnily. Nejhezčí scéna je ta, kdy se po kopci v lese valí proudy krve a uprostřed nich se zmítá ze země trčící ruka....(14.12.2012)

Dobrý slasher si pozriem vždy rád (aj tento potešil), ale na to aby vynikol z radu a tým pádom odomňa dostal viac ako za tri by musel prísť s niečím novým a neokukaným. To sa bohužiaľ nestalo, aj keď babyface bol k zulíbání.(15.10.2009)

• - Ve scéně, kde jsou naši hrdinové v kině si lze povšimnout plakátů, které odkazují na jiném hororové snímky, například Strach.com (2002) nebo Kruh (2002). (NormanBates)

• - Počas nakrúcania nosil režisér Dave Parker svoje obľúbené tričko s motívom kapely Kiss. (Sociopath)

• - William Sadler byl první a zároveň jedinou volbou do role Concannona. (Cheeker)