Hory zalité krví

• USA The Hills Run Red (více)

Ten příběh jste určitě slyšeli. Vypráví o nejkrvavější, nejkrutější vyvražďovačce, která vznikla v 80. letech, ale záhadně zmizela. A jsme v současnosti: trojice hororových fandů hledá tajné místo, kde se film točil a doufá, že tu najde jeho kopii. To, co objeví, je fakt, že tajemný krvák je víc než jen film. Je skutečný. A oni jsou jeho nejnovějšími hvězdami. Hory zalité krví přicházejí s úplně novým rozměrem hrůzy, protože zděšení filmoví nadšenci musí vzdorovat šílenému vrahovi, který nosí zdeformovanou masku dětské panenky. Ale moment, Babyface je přece jen filmová postava, ne? Ne. On žije. Čeká. A těší se na setkání s fandy, kteří zemřou – pomalu, krutě, otřesně – pro jeho umělecké dílo. Rozjeďte kameru! (oficiální text distributora)

MATADOR odpad!

Ten titulkovej začátek byl vážně hnusnej a hned jsem si myslel, že půjde o něco dobrého. Ale začátkem to skončilo (docela brzy), zbytek krátké stopáže je jedna absurdní nuda, u které jen koukáte na blbce Babyfacea a jeho rodinku zvrhlých lidí, aby se neřeklo, tvůrci Vám ukážou prsa, aby malé děti měli o radost postaráno, pro mě tam nebylo nic, než hromada zbytečných blábolů, při kterých mi šla hlava kolem. A žádné hory jsem tam neviděl, spíše les, ale to je blbost autorů. ()

Hadža

Namet a celkovy pribeh uchazejici,ale jak uz to tak byva potencional nevyuzity a zpracovani slabe.Herecke obsazeni nevhodne a vykony nepresvedcive.Postavit se zabehanym horrorovym kllise tim ,ze mobili funguji s plnym signalem je pekne,ale kdyz je ta skupinka nedokaze logicky vyuzit, je smutne.A proc ti mistni burani chodi po lese s brokovnici nabitou slepymi naboji a pak s tim strili na to znetvorene dite ,je uz naprosto nepochopitelne...... ()

JohnMiller

Nebyť tak kvalitného gore a odkazy na iné horrorové snímky, dal by som odpad! Dlho sa síce natáčalo, čo ruka v ruke nieslo viac problémov ale nebolo to vôbec vidieť. Než 2 roky to vyzeralo, že sa nakrúcalo 20 dní. Vymyslený príbeh "nikdy nevideného" kultového slasheru sa mi náramne pozdával ale už "fake" zábery z neho na ktorých si veľmi nedali záležať naznačovali, že pôjde o fušerskú bandu tvorcov. Scenár nenabral veľa logiky dokonca ani na teen slasher. Ako som spomínal keby nebolo kvalitného gore pred ktorým "smekám" dole klobúk, nestálo by to ani za 1*. ()

ilemas

Další béčkový horor u kterého jsem se ani trochu nebál, ale námět je docela dobrý. Má to něco do sebe. ()

kagemush

Říkám to už dávno. Blondýny táhnou!! (po Plivu na vaše hroby,Lovcech lidí,Vyvržencích z pekla,Izolaci, po volbách a po tomhle,to vše těsně za sebou, vo tom nehodlám diskutovat). To tvrdím i přesto ,že obvykle páni mají radši blondýnky, -já už chci jen přežít. 65% ()

honajz2

Tohle vůbec nebylo špatný. Atmosféru to má, napětí taky, tím pádem i to gore se k tomu hodí. Tak jo, sice ta atmosféra mohla být hutnější a napětí větší, ale co už, dojem z filmu mám i tak dobrý. Mě už zaujal jenom samotným tématem ztracených filmů - to je taky jedna z věcí, která mě docela bere a i když třeba slyším o nějakém ztraceném filmu, který byl třeba jenom nějaké obyčejné drama z roku 1935, i tak z toho, když o něm slyším, mám takový pocit, že v tom je cosi tajemného, i když ani být nemusí. A podobný pocit jsem měl i z toho začátku, co ž je tady taky zdařilé. Sice chvilkami se to táhne, ale těch chvil není moc. Překvapivě se s režisérem Davem Parkerem nesetkávám poprvé, už jsem viděl jeho segment v Tales of Halloween - a ten jeho tam byl nejlepší, takže ještě s tímhle se mi potvrzuje, že špatný režisér to rozhodně nebude. Celkově hodnotím za 3*, na víc hvězd to nebylo dostatečně silný, ale i tak se mi to líbilo, i tím, co nám to vlastně vzkazuje. ()

M.i.k.e

obrovské překvapení,čekal sem další uniformní vyvražďovačku,které teď hollywood seká jak baťa cvičky a dostal sem tak trošku "jinou" vyvražďovačku,která s přehledem strčí do kapsy jak Krvavý Valentýn,tak nový Pátek třinactého.Osobně se mi hodně líbil Babyface,coby hlavní záporák,která je na jedné straně výsměchem nesmrtelným a geniálním monstrům typu Jasona a zároveň tyto strká do kapsy.Mouchy se sice najdou a na 4 hvězdy to zatím nestačí,ovšem ty tři jsou velmi pěkné a opravdu zasloužené...65% ()

Chen

Zbytečně brutální, nechutné a šokující za každou cenu. V mnoha ohledech film vypadá, jako by se do něj pustili fanoušci slasherů a za pár dolarů se rozhodli natočit poctu svému oblíbenému žánru. Nic, co bych musel vidět dvakrát. ()

MartinNDL

Docela dobrej nápad se zvrtnul v pouhou nudu céčkovýho stylu utíkej - ukaž kozy - utíkej. Postavy nejsou dost zvrácený, sexy, drsný, cool. Nic, co by z horrorovýho céčka dělalo vícehvězdičkovou zábavu. Tvůrci zvolili taktiku vykrádej co můžeš, říkej tomu pocta, utrácej málo peněz a doufej, že vyděláš. Nuda, nuda, nuda. Konec extrémně stupidní a s každou přibývající rádoby pointou se film jenom víc ztrapňuje. ()

Martin741

Rok 2009 bol na hororovu urodu celkom dobry : REC, Antikrist od Von Triera, no a teraz aj Hills Run Red. Prvu polhodinu sa vo filme nedeje dohromady nic, len sa zbytocne tara, a tak sa brutal rozbehne az v druhej polke filmu. A v ramci hororovej jazdy, ktoru som rozjel, je toto len taky lahky hororovy nadpriemer. Za rok 2009 by som dal urcite vyssie REC alebo Raimiho Drag me to The Hell. 69 % ()

bourec

Ten nápad je skvělej,ale co je to platný,když od začátku to působí hodně laciněV půlce,kdy se dostaneme na místa,kde se film točil,to už vypadá na parádní propadák,naštěstí pak dostane přeci jen film šťávu,a tim se alespoň na průměr dostaneme.50%. ()

cariada

Další z bizzardních hororů o jedné neúplné rodině a partě kamarádů co jsou hlavně jeden z nich posedlý jakýmsi filmem, který je zakázán a až na pár fotek a ukázek ho nikdo neviděl. Ale je tu někde dcera režiséra a tak není nic složitého ji najít. Ona dělá kurvu v bordelu a fetuje. Mladík jí řekne o co mu jde a vydají se točit dokument na místo , kde by se to vše mělo před 20 lety odehrávat. Posléze je napadne parta místních buranů a chtějí holky oš... a natočit a prodat na net (šikovní chlápci), že to nedopadne podle jejich představ netřeba ani zminovat. Rázem se ukáže , že pátrání po filmu dostává nové rozměry a né všechno je jak se zdá. Druhá polovina je jeden velký masakr. Ps-ten magro co si odstřihal svůj oblyčej a přišil masku byl teda opravdu magor podobný Jasonovi. Hlavní protagonisté nic moc, až na hlavní ženskou postavu dceru režiséra, ta zato stála, ale vypadala až moc mladě na to ,že jí muselo být podle děje nejmíň 33 let. ()

Mefistofelle

Bandička mladých lidí se vydává hledat extrémně brutální film režiséra, který kamsi zmizel... ze začátku to vypadá opravdu zajímavě a dost mě to naladilo. I první půlka se ubírá celkem slibným směrem. Jakmile se však dostanou do lesa poblíž nějaké vesnické díry a začne je pronásledovat jak banda buranů, tak maskovaný magor, tak mé nadšení trochu opadlo, protože od tohoto momentu se jinak docela nadějný příběh změnil v neobyčejně fádní vyvražďovačku s fůrou klišé k tomu. Navíc mám pocit, že celá druhá půlka je jakási kopie všech možných slasherových filmů slátaných občas dost nepovedeným způsobem dohromady. Třeba takovej Babyface mi až moc připomínal Jasona z Pátku třináctého... Je to škoda, protože jak naznačuje začátek, tak měli tvůrci na víc. Abych ale jenom nemluvila o negativech, tak musím říct, že oproti jiným nízkorozpočtovým slasherům je to přeci jen o něco lepší, herecké výkony taky nejsou nejhorší a třeba závěr, který mimochodem otevírá prostor pro další díl, byl dobrý. ()

Flaxik

Průměrně dementní scénář je zhusta překonáván až nadprůměrně dementními hereckými výkony. Krve je tam ale dost, občasné povedené scény to tahají z bahna, ale moc se to nedaří. Jedna krvavá hvězda za pěknou masku záporáka a druhá za povedené mordy a pěkný závěrečný sestřih v "biografu". Úplný konec nekomentuju, svojí hloupacatostí zapadá přesně do celkového dojmu. ()

JohnRambo odpad!

Videl som to potiaľ, keď SPOILER! si ten človek strihal ksicht. Toto nieje film pre mňa. A prepáčte že hodnotím aj keď som to nevidel celé ale vsadím sa s hocikým že keby som bol donútený to pozerať, tak to pre mňa ostane odpad. ()

Trainspotter

Další do film do pytle s nápisem "vyvražděné vyvražďovačky". Snaha o originalitu je tak velká, až originální vůbec není, vždyť kolikrát už jsme viděli tajemnou legendu skrytou kdesi v kopcích, magora s maskou přes hubu a patřičným killing nástrojem, pošahané teenagery kroužící po temném lese ve snaze si zachránit kejhák a následně všemožně zakrváceně zavěšené, cisterny malinové šťávy a idiota na pozadí, který si hraje na boha a snažící se tahat za nitky. Ne, dámy a panové, tohle je slabý a to už je co říct, protože co se týče hororů, jsem poměrně bázlivý. Ale veřím, že si Kopce zbrocené malinovkou fanoušky najdou. AR: 2,35:1 ()

Fallen_One

Originální horor s perfektní atmosférou, napětím...no prostě vším, co hororovo-thrillerový divák od filmu žádá, to se tady najde. Sice je tam občas pár nejasností, ale lze je skousnout, protože po závěrečných titulkách se vám bude zdát, že jste po delší době viděli konečně nějaký pořádný horor. Janet Montgomery je kus a Sophie Monk taky, takže i je na co se koukat z této stránky :o) Z daného potenciálu šlo vytěžit víc, ale dle všeho bdue dvojka. Prosím! :oD ()

Wormboy

Ach jaj, klasika, slusny uvod a rozbeh a pribudajuce minuty, ktore nicia vsetko, co bolo na zaciatku vybudovane a co vzbudzovalo ocakavanie, ze tento raz sa to snad podari...nie, nepodarilo. 2,5/5* ()

Juto

Slasher, ktorý nie je dobrý. Tento film je plný tajomstiev a zvratov, ktoré filmu nepomáhajú. Takéto filmy by mali byť viac priamočiare. A k tomu prevedenie je nekvalitné, s lacným vzhľadom a nie moc dobrým strihom. 3/10 ()

rizek2

Zajímavej příběh dělá z tohoto filmu milé překvapení. Zpočátku to vypadalo na další tuctový teenagerovský slasher, který teď frčí, ale právě Babyface a jeho vraždy tomu udělaly přítřž. Nečekejte tedy podobnost s remakem Pátku třináctého, je to mnohem brutálnější a také příběhově vyzrálejší a do konce filmu nebudete tušit, jak to celé dopadne. A to je dobře ()