Roland Sallinger je policista z L.A., který poté, co ho postřelil a málem zabil jeho zkorumpovaný partner, byl nucen odejít ze zdravotních důvodů do důchodu. Po uzdravení ho starý přítel Connor Wells (Steph DuVall) najme jako bodyguarda pro jeho dceru Nikitu (Liezl Carstens). Roland tedy odjede do San Antonia v Texasu. Connor je bohatý podnikatel, kdysi byl také policistou a Rolandovým kolegou. Když Roland odvede Nikitu do nočního klubu, kde se má setkat se svým přítelem Masonem, všimne si podezřelého muže. Věci se seběhnou tak, že Mason Nikitu zavede do léčky a unesou ji. Roland sice několik únosců zabije, ale Nikita je i tak pryč. Dá se do jejich pronásledování, aby Connorovu dceru zachránil a ochránil. (JOJ Cinema)

Smok

Mám silný dojem, že 56% tu zatiaľ (16. 11. 2009) naháňajú len Štefanovi ortodoxní fanúšikovia, pre ktoých sú všetky jeho filmy už klasicky za 5. Tvrdenia v niektorých komentároch, že "příběh je důmyslný a propracovaný" mi privádza na tvár chápavý úsmev učiteľky materskej školy. Ale jedno sa musí nechať, že Steven sa pokúša hrať a natáčanie si užíval (usudzujem podľa toho, že sa asi 2 krát usmial) a ak to pôjde takto ďalej, tak v roku 2075 bude z neho popredný charakterový herec. Mám veľmi rád akčné filmy, ale v tomto žánri existujú rozhodne aj o moc lepšie kúsky. ()

jojinecko

100% rutinný akčný sajrajt so zostarnutou karikaturistickou figúrkou v popredí...Všetko funguje opäť podľa známych pravidiel, klišé (napr. "všetkci strieľajú jak besný, ale len neohrozený Steven triafa presne":)..Príbeh v podstate nenudiaci, ale obohraný ako 50 ročná platňa..Ale dobrá správa je tá, že sto kilového Seagala niekto prinútil opäť kopať a ukázať nejaké tie chmaty...Kto zatvorí obe oči, tak to dokáže aj dopozerať bez ujmy. Tie ** sú v kontexte predcházajúcej Seagalovej žalostnej produkcie... ()

ssfan

Steven Seagal je po Driven To Kill (Ruslan) zpátky s dalším skvělým akčním filmem. Tentokrát poprvé s režisérem Keoni Waxmanem a jejich film The Keeper je více než slušný. Fim má velmi zajímavý příběh, který je dost podobný filmu Man On Fire s Denzelem Washingtonem, ale to mi vůbec nevadí. Velkým kladem je slušná režie, kvalitní scénář (psal si ho sám Steven), skvělá kamera (jiný kameraman, ale kvalita jako v Pistol Whipped), vynikající exteriéry i interiéry (film se natáčel v Novém Mexiku, ale ve filmu se děj odehrává v Texasu), slušné souboje a nechybí ani přestřelky a jedna automobilová honička. Steven je ve slušné kondici a svoji postavu hraje velmi dobře. Ano, čtete dobře, STEVEN HRAJE DOBŘE. Herci ve vedlejších rolích nejsou sice moc známí, ale myslím si, že i přesto odvedli dobrý výkon a dostávali hodně prostoru. Hudba není vůbec špatná - svižná, sympatická. A teď již k samotnému ději. Na úvod jsou pěkné letecké záběry na noční město, během toho běží titulky. Poté už Rolland (Steven Seagal) se svým parťákem od policie v akci proti nějakým gangsterům. Ty zpacifikují a na místě najdou množství peněz. Protože je ale chce parťák ukrást, Rolland je postřelen. Nakonec to přežije a je převezen do nemocnice. Tam ho poté chce jeho proradný parťák dorazit, ale Rolland získá mezitím zbraň od své kolegyně, která ho přišla navštívit, a parťáka zabije. Poté je Rolland propuštěn a dostává se zpět do formy, dokonce je tam záběr, jak zvedá čínku, poté trénuje s noži. Následně mu oznámí, že musí odejít od policie, takže je Rolland naštván. Pak mu ale zavolá jeho kamarád, jestli by nemohl přiletět do Texasu dělat bodyguarda pro jeho dceru. Rolland tedy letí do Texasu. Tam pobývá u kamaráda v luxusní vile a doprovází jeho dceru na party. Ta má za přítele boxera Masona, který má nějaké problémy s mužem jménem Cross, a tak je Mason nucen pomoci Crossovi unést svou přítelkyni. Rolland je u únosu, po automobilové honičce ale nezabrání gangsterům v tomto činu. Jelikož je otec bohatá, požadují únosci vysoké výkupné. Potom Rolland dostane ale tip, kde by mohla být přítelova dcera, a tak se vydává jí hledat. Na daném místě ale potká Masona, z kterého dostane, kde má hledat. Finále se odehrává na Crossově ranči. Tam je závěrečná přestřelka a pěstní souboje. ...Během celého filmu je asi 7 soubojů, několik přestřelek a jedna automobilová honička. Steven požije trochu aikida, ale hodně se mlátí také pěstně. Je jen škoda, že soubojů nebylo více a že nebyly delší, ale jinak jsou dobré, s brutalitkou... Film je rozdělen na dvě části, první je více dějová než akční, ale je tam také pár soubojů a úvodní akční scéna z LA. Druhá část po únosu je více napínavá, akčnější. .... Film je rozhodně zaměřen i na nefandy Seagala, pro obyčejné diváky. Trochu mi to připomínalo Fire Down Below. Myslím, že objektivní kvalita někde mezi 3 a 4 hvězdami. Mně se to líbilo více než Ruslan a Zákon Ulice, ale trochu lepší pocit jsem měl z Pistol Whipped. Pro mě za pět hvězd. Objektivně tak 70%. ... Škoda, že film neměl větší rozpočet. Je vidět, že Steven na to pořád má, jen je třeba mít větší rozpočet a trhák ve stylu Lovce policajtů je schopen zvládnout. () (méně) (více)

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Akce 7/10/// +Steven Seagal, akce -mohlo jí však být víc, má to své pro a proti/// Není to nejhorší, ale ani ne nejlepší. Je to ale už dlouho co jsem viděl naposledy nějakou seagalovku, takže jsem se na to rád podíval i kdyby to bylo všelijaké. Zápletka velice dobrá, děj mírně nudnější. Důvodem bude asi méně akce, dlouhý rozjez na úvod a celkově menší "Seagalova zuřivost". Prostě hlídá dceru svého přítele a do toho se zapletou mafiáni nebo cosi takového. No prostě nic co by vám vyrazilo dech. Nejlepší jsou asi osobní souboje, kde Steven působí jako nepřemožitelný lamač srdcí, pardon chci říct kostí. Vadil mi však třes kamery, rychlé pohyby kamery a zoomování. Divák ze soubojů měl kulový . Tam kde se kdysi pochybovalo o tom, jestli je to ještě Seagal, tak tady se může pochybovat o tom, zda-li to jsou ještě jeho ruce./// Celkem 64%/// ()

Terva

Produkce: Seagal, hlavní role: Seagal...trochu lepší film se Seagalem, než se dalo v poslední době vidět. Zde to šíleně kazí hudební doprovod, je velice deprimující. Jedna hláška z filmu: Kdo na mně vezme nůž, toho zabiju. Ale mám ještě jedno pravidlo: nezabíjím děti. Do které kategorie chceš patřit? Kdo má rád Seagala bude spokojen. ()

• V scéne, kedy Nikita (Liezl Carstens) hádže do seba miešané drinky je oblečená v čiernych šatách. Lenže počas zvracania pri limuzíne ich má už ružové. (johnsnow)
  • Film se natáčel v létě 2009 ve městě Santa Fe v Novém Mexiku v USA. (ssfan)