Hadewijch - mezi Kristem a Alláhem

• Francie Hadewijch (více)

Matka představená je šokována slepou a fanatickou vírou mladé novicky Hadewijch a pošle ji pryč z kláštera, aby objevila sebe samu. Hadewijch se znovu stává Céline, dvacetiletou dcerou ministra francouzské vlády. Její vášnivá láska k Bohu, vztek a setkání s Yassinem a Nassirem ji svedou na nebezpečnou stezku. Po vypovězení z kláštera se Céline vrhne do prozkoumávání svého okolí. Potkává arabského mladíka Yassina a brzy spolu s ním navštěvuje koncerty a projíždí se na skútru po Paříži. Céline však nechce sex a neustále odolává Yassinovým návrhům, z čehož je mladík nešťastný a zmatený. Yassine má bratra Nassira, který je fanatickým vyznavačem své víry. Jakmile se Céline seznámí s Nassirem a zjistí, že sdílejí společné myšlenkové základy (navzdory faktu, že ona je Křesťanka a on Muslim), může začít drama. (oficiální text distributora)

FeelingMovies.sk (Peter Bališ)

"Čo bolo zlé? Scenár. Asi by som škrtal od začiatku do konca. A ostali by možno tak dve vety. Boli nekomplexné, zahmlievajúce, ako by sa rozprávali dvaja mimozemšťania. Tu stojí otázka, na čom autor šlapal? Keď už myslíte, že..." více

Topzine.cz (Petra Duhajská)

"V záplavě filmů, které jsou akční, strhující, vizuálně ohromující a kdovíco ještě, může snímek, který se snaží uchopit niterné zkušenosti a realistickým pohledem zachytit hledání základních principů, působit šedivě a nevýrazně. Zaslouží si přesto Hadewijch naši pozornost?" více

25fps.cz (Matěj Nytra)

"Uvedení posledního snímku Bruna Dumonta do českých kin se jeví jako odvážný tah. S titulem Hadewijch – mezi Kristem a Alláhem do vybraných sálů přichází film s důležitým tématem i precizním režisérským stylem. Snímek upozorňující na to, že film nemusí být jen pomíjivou zábavou, ale může taky bolet." více