Deloris se vrací do role sestry Mary Clarence na prosbu jeptišek, které potřebují pomoci s nezvladatelnými žáky na střední církevní škole. Ani pro ni však první setkání nedopadne nejlépe. Přesto se rozhodne vytrvat, zejména když náhodou zjistí, že škola má být uzavřena, protože chybí peníze na její provoz. A protože jediné, co Deloris alias Mary Clarence umí, je zpívat, rozhodne se školu zachránit zpěvem. Zaveze žáky na vystoupení jeptišek ve starobinci a pak využije jejich nadšení z úspěšného vystoupení k tomu, aby z nich udělala školní sbor. A po úspěchu jeho prvního vystoupení přihlásí sbor do celostátní soutěže v Hollywoodu. Nepříliš ochotný otec Maurice sice akci povolí, ale pouze s podmínkou, že si na ni studenti sami vydělají. Těm se to sice podaří, ale ještě je tu proradný správce Crisp, který odhalí pravou totožnost sestry Mary Clerence a vydá se do Hollywoodu, aby na poslední chvíli vystoupení sboru zabránil. (TV Nova)

suicide

Slabší jak předchůdce, ale hudební čísla pořád dobrá. Humor trochu povadl a dialogy občas napřesdržku, ale pro nedělní či jiné ulíněné odpoledne dobrá volba. Navíc Whoopi Goldberg opravdu můžu. ()

Aleee89

Zase to nemá na jedničku, už nevědí coby, ale pořád je to dobrý film. Líbí se mi, když děcka zpívají, mělo to tam šmrnc. Prostě jednička lepší, ale dvojka ostudu taky nedělá... ()

Martin741

Podstatne slabsie ako /pre mna vyborna/ jednotka, asi preto, ze reziser Bill Duke /Predator s Arnoldom Schwarzeneggerom/ je rezisersky neskuseny. Whoopi Goldberg je sice vyborna, ale jeden clovek film nezachrani, ked ma neskuseneho rezisera, slaby scenar, hercov nevyraznych a mdlych .... 60 % ()

ic

Film za moc opravdu nestojí, a taky donedávna jsem zde měl hodnocení jen 1*, ale pak jsem na internetu slysel zajímavou melodii, přemýšlel jsem odkud jí znám a měl jsem to, je to z tohoto filmu. A to je už hodně dávno, co jsem ho viděl. Co do hudby melodii etc to opravdu stojí za pozornost. ()

Dannysek4U

Muzika pekna, mladoucka Lauryn Hillova taky... jen by me zajimalo, kde Amici nasli Gottschalka, trochu jsem doufal, ze se Nosac za ocean nedostane ()

U_S_O

Ále no, len 45%? Podľa mňa to bolo minimálne tak dobré ako jednotka ak nie aj o niečo lepšie. Hudobné čísla boli skvelé, pri spievaní "Oh Happy Day" som mal zimomriavky :) Príbeh bol podľa mňa ešte lepší ako v jednotke. Ja som sa bavil. (90%) ()

Juto

Aj tá troška zábavy, ktorá bola v prvom diely je tu fuč. Je celé statické bez štipku nápaditosť. 2/10 ()

Ice123

O něco horší než minulý díl ale Whoopi stále neztrácí šmrnc. Navíc se musí uznat dobrý soundtrack (resp. u jedničky byl taky dobrej), mě se to zkrátka a dobře líbilo. ()

haushinkaa

Teď už jenom hezké písničky a mihnou se tam i hezké graffiti. Ale to je pro film málo, i když tenhle není bez myšlenky, nenadchne. ()

Nihlathak

Moralitka to americká, ukazuje, jak to v kostele a církevní škole "chodí", bla bla. Nic moc pro moje oko, zvlášť, když už jednička nenadchla. Klišé z toho přetékají všemi stranami a otvory, kterých je díky děravému všemu (režie, scénář, dramaturgie) všude plno. ()

lucascus

Na jedničku to ani zdaleka nemá....což bývá téměř pravidlem (asi neznám žádné pokračování, které by předčilo svůj počátek), navíc jsou zde silně nesympatičtí mladí (ne)herci, proto jsem vždy toužebně očekával, až budou v záběru ty jeptišky (na ty jediné se dalo dívat). ()

Danny F.

Tak tady si tučňák dost pohoršil. Sestra mě nedokázal už tak dobře pobavit a když, tak ve velice malé míře. 55% ()

corbeau

"Tenhle film už jsem někdy viděl... ne, počkat, to byl jinej, ale děj byl úplně stejnej, aha... " Na rozdíl od jedničky, která fungovala celkem dobře i jako komedie, je tohle čistě hudební film - a když se zrovna nezpívá, tak nemá co nabídnout. Písničky jsou ale opět skvělé (pěkný průřez černošskou hudbou od gospelu přes soul po hip-hop) a Wendy Makkena je snad ještě hezčí, než v prvním díle, což dohromady na tři hvězdy stačí. ()