Nejprve vybouchla mina v marocké poušti. Pak se mu po letech strefila do hlavy zbloudilá střela…Bazil prostě nemá na zbraně štěstí. Ta první zkušenost z něj udělala sirotka, druhá ho drží na pokraji náhlé a rychlé smrti. Tenhle optimistický snílek se však nedá ničím zastrašit a společně se svým „jedinečným“ týmem zoufalců se rozhodne pomstít celému zbrojnímu průmyslu. (Festival francouzského filmu)

Elrond88

95%, zatím to nejlepší, co jsem letos za 11 měsíců viděl (11/2009) nejlelíp to vystihují uživatelé Miksa: "Čistá radost z filmaření" a Benedikt28: "Neuvěřitelná oslava kinematografie!" To je totiž úplně přesný. ()

Puyi

Pro mě obrovské překvapení, vůbec jsem nečekal, že se budu bavit až tak... Skvěle zpracované, krásně šílené, velmi zábavné. Další Jeunetův velmi dobrý film. :) Postavy se mi hodně líbily, stejně tak herci - zejména skvělí byl Dominique Pinon. :) Hodně silné 4*. :) ()

mandlova

Hm...tak nevím, co si o tom myslet. Ten název je více než výstižný, přesně to jsem po jeho shlédnutí měla v hlavě. Nějak mi to všechno uniklo - záměr, účel...co to sakrafix mělo všechno znamenat??? Souhlasím s Marigoldem - jaksi urážející tupost... (u mne místo palačinky toust s pomerančovým džemem). ()

iantomasik

Přičemž ta třetí hvězda je čistě za to, že Jeunet prostě umí točit. Nicméně jeho figurkaření v rovině scénáře a pitoresknost v rovině herectví jsem nedokázal snést. Škoda těch několika brilantních detailů, které zahodil v téhle nekonzistentní agitce, kde byste měli fandit hrdinům jen proto, že jsou chudí, pospolití a neprodávají zbraně, ale nemáte k tomu důvod, protože je to sebranka protivných debilů. ()

Krasus

Nechápu,odkud ty všechny nápady Jean-Pieree bere.Rozehrát tak krásnou pohádku umí už opravdu jen ve Francii a to ten národ vyloženě nechápu.Nejkrásnější,nejmilejší,nejoriginálnější a nejvtipnější anti-válečnej film všech dob. ()

NALBERTik

Tak zde máme trilogii :) Po Delikatesách a Městu ztracených dětí další nádherná záležitost. Předchozí dvě byly o chlup lepší, ale i toto má své kouzlo, které kouzlí jen pan Jeunet. ()

ZkuKol

Jeunet si natočil takovou nevinou úsměvnou hovadinku. Je v ní trochu humoru, trochu poučení, trocha nápadů a trocha tradičního vizuálního koření z Jeanovi kuchyně. Herci si to tak-nějak ustojí, ale nikdo netáhne, nikdo si nedokáže ukrást scénu pro sebe a škleby točí tahle parta pořád stejně. Se scénářem se toho moc nenadělalo, takže nápady hledejte v obrazu a ne ve sdělení. Jenže film je tak nějak bez chuti a zápachu, jede celou dobu na volnoběh a zábavnost tkví jen v opakovaném pitvoření, cirkusáckých kouscích a recyklaci. Bazilovi zabije mina otce a kulka ho takřka připraví o hlavu, rozhodne se proto s partou bezdomovců, že se zbrojařům pomstí... 50% ()

DavidS.

Dannyho parťáci ze smetiště a Jean-Pierrova panoptika. Ten chlap by mohl jezdit s cirkusem...Tak jako jeho postavy recyklují odpad, tak Jeunet vykrádá sám sebe...Žádný nový tvůrčí nápad a samotné barevné filtry, detailně pokřivené obličeje, bizarnosti a další libůstky dobrý film neudělají...Nezbude než znovu oplakat kouzelné oči Amélie, protože něčeho podobného se už nedočkáme...Galimatyáš řadím do stejně nepovedeného ranku jako Delikatesy či Město ztracených dětí... ()

klukluka

Jedna hvězdička za tu ušlechtilou myšlenku (trochu zaškodit obchodníkům se zbraněmi), ale jinak jsem to vzdal v polovině s pocitem, že bych se tou druhou skutečně ZBYTEČNĚ připravil o další hodinu života. To všudypřítomný pitvoření mě totálně iritovalo. ()

provitamin

Príjemná oddychová francúzska komédia ako stvorená na sobotné popoludnie. Pridávam jednu hviezdu navyše za hlavnú tému celého snímku - odpor k predaju zbraní. ()

Paity

Zpočátku poměrně dobré, svižné a snad i zajímavé. Postupem času se ale vše toto vytrácí a ze snímku je tak lepší průměr. ()

Trash

Musím říct, že občas je mi docela líto lidí, kteří si nedovedou vychutnat film jen tak, bez analýz a nějakého srovnávání a vrtání...prostě přijmout pravdila a pohled, které nastavil režisér, a jen se nechat unášet. Galimatyáš - to je Jeunet se vším, co mám na jeho filmech rád. A že se v něm něco z jeho předchozích snímků mihne, mi přijde spíš roztomilé, než jako vykrádání sebe sama nebo absence nápadů. Já jsem tuhle porci pošmourna, morbidního vtipu a romantiky zblajznul s chutí. ()

Lionheart

No co naplat, na Amélii to nemá, ale i tak jsem místy krásně pobavil. Hlavně Jeunetova hra s detaily a "neužitečnými" předměty je jako vždy neodolatelná. ()

Myshkin

Po nepříliš kladných ohlasech na tento film jsem měl trochu strach ze zklamání. Obavy se ale nenaplnily, zhlédl jsem originální, nápadité a vtipné dílo, jaké Jeunet umí. Spousta negativních komentářů mě tady teda překvapila, nejvýstižněji podle mě film shrnul Radek99... Aby si divák Jeunetovy filmy pořádně vychutnal a bavil se, musí prostě přijmout, že nejsou vždycky realistické, mnohdy mají trochu jinou logiku a na jejich vlnu je potřeba se tak nějak naladit. Mají své vlastní zvláštní kouzlo, stejně jako právě Galimatyáš. Opět se v něm najde celá plejáda typických podivných hrdinů, množství zajímavých detailů a neokoukaných, kreativních nápadů a jako vždy fascinující vizuální stránka (poezie v každém záběru), se skvěle se hodící hudbou, trochu naivní zápletkou, ale hlavně přívětivou a optimistickou náladou. Vynikající Dominique Pinon a Dany Boon. I tentokrát si Jeunet místo v mé top pětce dokonale obhájil. ()

Harapes

Tvorba pana režiséra Jauneta vždy byla o divných lidech a divných příhodách protagonistů filmů z jeho pera.Nejinak je to i v tomto filmu,ale ta radost v mých očích,třeba z bydliště hlavních protagonistů(skládka),provedená do detailu či bizardní,ale přesně do sebe zapadající plán filmových bezdomovců mne velmi a moc příjemně pobavila a potěšila.Je vidět,že se tvůrci filmu snažily vše propracovat do nejmenšího detailu a i když budete chvilku tápat,co to jako má znamenat,tak budete překvapeni,jak to do sebe vše hezky zapadá.Příjemná podívaná,kterou si určitě zopakuji....po přečtení komentářů uživatelů csfd.cz k tomuto filmu naprosto souhlasím s uživatelem radek99. ()

melkor323

Výborne, ako výtvarne, tak kinematograficky.... a pán vynálezca je tak geniálnou postavičkou, že by, myslím, mohol mať hoc vlastný film :) ()

Landauer

Tak hloupě a naivně, jako že s "humorem" se snažit o poselství, že válka je špatná (áno) a zbraně taky (áno) jsem ještě neviděl. J. P. Jeuneta si vážím, ale asi už trochu senilní. Jeho smysl pro vtip a gag se posunul k dementnímu pitvoření, šklebení a vyluzování pazvuků. Málo platný, k hlavnímu hrdinovi, kterej přeskakuje mezi Mr. Beanem, Charliem Chaplinem a idiotismem postiženým fakanem z kdejakýho lacinýho filmu "pro celou rodinu", si sympatie hledám jen velmi těžko. Stejně tak to platí i ovšech za každou cenu vtipnejch a milejchch kladnejch postavičkách, který se mi hnusily už od prvního pohledu. Zkrátka blbej námět (poštvat proti sobě dva padouchy tu bylo už v Yojimbovi Akiry Kurosawy a několikrát se to recyklovalo), debilní scénář, debilní dialogy a debilní fóry jako vystřižený z estrád strejčka Jedličky. Je mi líto, 70% je pro mě naprosto nepochopitlený hodnocení. S bídou 40%. S bídou! ()