Hercule Poirot: Kočka mezi holuby (TV film)

Poirot: Cat Among the Pigeons

Poirot: Mačka medzi holubmi

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2008, 92 min

Poněkud exotičtější Poirot, se špióny, krásným zahradníkem, sadistickou učitelkou tělocviku (jako by byly i nějaké jiné, že?) a dokonce i s jednou indickou princeznou. Moc pěkně vykreslený uzavřený svět dívčí školy pro bohaté.(17.2.2014)

Mimořádně dobrej film o Poirotovi. Knížku mám taky moc rád a znám ji skoro nazpaměť, ale přesto se mi film líbil. Skvělý herecký obsazení, který přesně sedělo na moje představy z knížky a hlavně jako vždy skvělej David Suchet, ten už snad s Poirotem tvoří jednu osobu. Rozjezd je pomalejší, postav je tu zase hodně a člověk, kterej nezná knížku, se tu hůř orientuje, to je pravda, ale to je bohužel daň přepisu skvělejch knížek Agathy Christie do filmů. Tvůrci by buď mohli ubrat postav a očesat děj a udělat film jednodušší nebo to nechat víceménně podle knihy a nutit diváka trochu, nebo spíš trochu hodně, přemýšlet. Většinou volí tu druhou možnost, a já jsem za to rád. 90%(16.1.2009)

Ani nový Poirot neztrácí šarm, vtip a kouzlo. Jen točte dál, chci víc Poirotů, ještě, ještě!(28.2.2009)

Meduna mi k Poirotovi nesedí, Petr Kostka je lepší.(18.2.2014)

Oběť opravdu musela pít krev většině lidí, co s ní byli ve styku a ani se nedivím, že jí odpravili. Příběh patří k těm trochu šmrcnutým politikou a tajnými agenty, i přes to si ale udržuje ten komorní ráz uzavřené skupiny lidí, tentokrát v dívčí škole.(1.1.2011)