Měsíční past

Peter Klein

Joseph LoDuca

Kevin Tent
  • Hakha

Před asi patnácti lety, kdy jsem byl hrdým majitelem VHS filmu Maniac Cop, který obsahoval i trailer na tuto béčkovou hororovou podívanou, kterou jsem chtěl vždycky vidět… konečně tento okamžik nastal a mrzí mě, že jsem si na něj neudělal čas zamlada, protože zestárlo to neuvěřitelně… i když jsem se snažil zohlednit rok natočení a kompletní béčkovost, tak přesto jsem se skoro unudil k smrti... tak hodnotím 1,5 hvězdičky… Trailer k vidění zde (obsahuje spoilery)(28.8.2011)

• dopitak

Zajímavý dabing mající původ asi v Brně, solidní námět dávného odkazu odkrytého na Měsíci, a totálně zmršený postup k cíli. Budu hodně prozrazovat: špatné je to, když z malé dovezené schránky najednou běhá po chodbách vesmírného střediska transformer rexovských rozměrů, a taky z objevené měsíční základny tvůrci vytěžili kulový. Dost připomnělo Promethea.(16.5.2015)

Tenhle intersoňácký komorní sci-fi horůrek svého času odkojil nejednoho puberťáka, mj. i mě. Tvůrci si totiž uměli zahákovat svou cílovku - který kluk nesnil o tom, že bude kosmonautem, bude řídit raketoplán a brázdit Měsíc v lunárním vozítku a který kluk neujížděl na nejrůznějších Transformerech a mechách. Tady si mohl užít obojího požehnaně, navíc s povětšinou slušnými triky a (ryze ateliérovou) výpravou a dvojkou startrekovský Walter Koenig-Bruce "Ash" Campbell. Dnes už mě ale tahají za uši triviální až otravné dialogy a mírně nudí nevyrovnané vypravěčské tempo, kdy v první půlce filmu stíhá jedna brutální časová zkratka druhou a v druhé půlce se děj maximálně natahuje prdelením se hrdinů po měsíční krajině sem a tam. Jinak tu samozřejmě najdete vše co do béčka z 80. let patří - kozy, závěrečnou likvidaci monster mohutným výbuchem a otevřený konec. Dokoukejte až do konce závěrečných titulků.(10.2.2007)

• Chrustyn

Zapomenutá sci-fi pecka, která dříve kolovala na VHS spolu s dalšími legendárními kousky. I když se nejedná o ten typ "pecky", která pobaví i po letech má v sobě film určitou dávku nostalgie. Bohužel když vidíte, že hrdinové pobíhají po měsíci jak po pláži, nechtěně to rozesměje a akce také není mnoho. Ale třeba akční scénu na chodbě jsem si pamatoval nějakých 18 let a to taky něco znamená.(29.5.2010)

• honajz

K filmu nemám nostalgický vztah a ty dvě hvězdy jsou hodně slabé. Ani Bruce Campbell a vlastně ani nikdo z alších herců tady nemají co hrát. Celé by to vystačilo tak na půlhodinový příběh, a mezi tím je hromada vaty (rádoby vtipné povídání v raketě, rozvíjení různých teorií, kterým je ale vzhledem k dalšímu dění věnována zbytečně velká pozornost, kecy u kafe, posilování se synem, rozhovor se synem, poskakování po Měsící...). Hudba je otřesná a snaží se snad navodit dojem komedie či parodie. Triky že jsou úžasné? V roce 1989 už za sebou máme Hvězdné války, Blízká setkání třetího druhu, Vetřelce, Návraty do budoucnosti, Věc, Predátora, Blade Runnera i Mad Maxe... Tohle jsou triky 70. let. A samozřejmě ty nelogičnosti... Např. robot z vajíčka zničí celou laboratoř a NESPUSTÍ se hned poplach? Naprostý souhlas s komentářem Pai-Mei.(11.6.2011)