poster

Měsíční past

 • USA

  Moontrap

Sci-Fi / Horor

USA, 1989, 92 min

Režie:

Robert Dyke

Scénář:

Tex Ragsdale

Kamera:

Peter Klein

Hudba:

Joseph LoDuca

Střih:

Kevin Tent
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  **

  Zapomenutá sci-fi pecka, která dříve kolovala na VHS spolu s dalšími legendárními kousky. I když se nejedná o ten typ "pecky", která pobaví i po letech má v sobě film určitou dávku nostalgie. Bohužel když vidíte, že hrdinové pobíhají po měsíci jak po pláži, nechtěně to rozesměje a akce také není mnoho. Ale třeba akční scénu na chodbě jsem si pamatoval nějakých 18 let a to taky něco znamená.(29.5.2010)

 • honajz
  **

  K filmu nemám nostalgický vztah a ty dvě hvězdy jsou hodně slabé. Ani Bruce Campbell a vlastně ani nikdo z alších herců tady nemají co hrát. Celé by to vystačilo tak na půlhodinový příběh, a mezi tím je hromada vaty (rádoby vtipné povídání v raketě, rozvíjení různých teorií, kterým je ale vzhledem k dalšímu dění věnována zbytečně velká pozornost, kecy u kafe, posilování se synem, rozhovor se synem, poskakování po Měsící...). Hudba je otřesná a snaží se snad navodit dojem komedie či parodie. Triky že jsou úžasné? V roce 1989 už za sebou máme Hvězdné války, Blízká setkání třetího druhu, Vetřelce, Návraty do budoucnosti, Věc, Predátora, Blade Runnera i Mad Maxe... Tohle jsou triky 70. let. A samozřejmě ty nelogičnosti... Např. robot z vajíčka zničí celou laboratoř a NESPUSTÍ se hned poplach? Naprostý souhlas s komentářem Pai-Mei.(11.6.2011)

 • ledzepfan
  ***

  No tvl-co vám budu povídat... Čekov bez silného rusáckého přízvuku a Eš bez motorové pily si to špacírujou po měsíci a fackujou se s transformerama. Celé je to tak dementní a špatné až je to nakonec vlastně svým způsobem zajímavé a člověk má tendenci tomu bezdůvodně fandit. Za mě 3 -nejsou to sice stejné 3 jako dávám obvykle, ale na to stejně sere pes-takže......(27.2.2014)

 • choze
  ***

  Tenhle intersoňácký komorní sci-fi horůrek svého času odkojil nejednoho puberťáka, mj. i mě. Tvůrci si totiž uměli zahákovat svou cílovku - který kluk nesnil o tom, že bude kosmonautem, bude řídit raketoplán a brázdit Měsíc v lunárním vozítku a který kluk neujížděl na nejrůznějších Transformerech a mechách. Tady si mohl užít obojího požehnaně, navíc s povětšinou slušnými triky a (ryze ateliérovou) výpravou a dvojkou startrekovský Walter Koenig-Bruce "Ash" Campbell. Dnes už mě ale tahají za uši triviální až otravné dialogy a mírně nudí nevyrovnané vypravěčské tempo, kdy v první půlce filmu stíhá jedna brutální časová zkratka druhou a v druhé půlce se děj maximálně natahuje prdelením se hrdinů po měsíční krajině sem a tam. Jinak tu samozřejmě najdete vše co do béčka z 80. let patří - kozy, závěrečnou likvidaci monster mohutným výbuchem a otevřený konec. Dokoukejte až do konce závěrečných titulků.(10.2.2007)

 • Jino
  ***

  Tutové béčko se vším všudy... dnes už komicky vypadající a pohybující se roboti, na druhou stranu velmi pěkně udělaná krajina Měsíce.... Heroické a vtipné hlášky z Brucových úst byly jsou a budou vždycky kořením jeho filmů, ne jinak je tomu i tady ... 55%(2.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace