poster

Diamant 13

 • Francie

  Diamant 13

 • anglický

  Diamond 13

Akční / Krimi / Thriller

Francie / Belgie / Lucembursko, 2009, 98 min

 • Smok
  **

  Nezaujímavé francúzske krimi s hercom, ktorý ak sa urýchlene nedá na diétu, tak v budúcnosti bude už brať len úlohy snehuliakov vo vianočných komédiách.(9.9.2009)

 • kinderman
  ****

  Ačkoli tentokrát O.Marchal nerežíroval, jeho scenáristický podíl je na příběhu dvou morálně nejednoznačně ukotvených policejních komisařů (G.Depardieu, O.Marchal) jasně patrný. Matovu parťačku hraje A.Coesensová, známá z televizního seriálu Reportéři. Nadprůměrné hodnocení, ale Marchalovy vlastní režijní projekty (Gangsteři, Válka policajtů) stojí kvalitativně výš.(8.8.2009)

 • rt12
  ****

  Připomínalo mi to kriminálky, kde hrál Delon. Na rozdíl od většiny se mi snímek líbil.(22.5.2014)

 • claudel
  ***

  Na slavnostní premiéře jsem se Gérarda Depardieu ani Asie Argento bohužel nedočkal, přišel pouze pan režisér, producenti a herci vedlejších rolí. Gérard Depardieu byl jako vždy vynikající, Asia jako vždy velmi emocionální, byť se na plátně objeví sotva pět minut, a hudba podmanivá. Bohužel jsem se místy dost ztrácel, moje francouzština ještě není tak na vysoké úrovni, abych zvládl v původním znění film z prostředí policajtů a padouchů. Příběh je v podstatě obyčejný, všechno tady už bylo, rozhodně však koukatelné.(20.1.2009)

 • Brouk
  ****

  Nóóóó...... tak musím konstatovat, že tenhle film vypadá jako restucitace sociálně-kriminálních dramat 70. let... Po shlédnutí snímku, který, ač se to někomu nepozdává, na placato říká, že je něco shnilého v systému ve Francii a nejen v ní... Ano, bohužel realita není hezká, ale je taková. Nepopírám, že film má slabiny - zejména scénáristické, nepopírám ani další drobné rušivé aspekty, ale depresivní realita, která z filmu čiší, je mrazivá.....(17.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace