Diamant 13

Diamond 13

Akční / Krimi / Thriller

Francie / Belgie / Lucembursko, 2009, 98 min

• Terva

Drsňák z černým humorem obklopen ženami. Asi mají rády ten velký nos (Depardieu) a postavu fatmana. Jinak zcela obyčejný film o zkorumpovaných policajtech, drogách a sexu.(5.9.2009)

Příběh jako z lehce nadprůměrného dílu seriálu o komisaři Moulinovi, ale poměrně nudně zpracován... Proti Gérardovi Depardieu samozřejmě nic nemám, ale téhle role se buď měl dočkat před dvaceti lety, nebo vůbec. Takový Jean Reno by byl mnohem lepší volbou.(1.12.2012)

Na slavnostní premiéře jsem se Gérarda Depardieu ani Asie Argento bohužel nedočkal, přišel pouze pan režisér, producenti a herci vedlejších rolí. Gérard Depardieu byl jako vždy vynikající, Asia jako vždy velmi emocionální, byť se na plátně objeví sotva pět minut, a hudba podmanivá. Bohužel jsem se místy dost ztrácel, moje francouzština ještě není tak na vysoké úrovni, abych zvládl v původním znění film z prostředí policajtů a padouchů. Příběh je v podstatě obyčejný, všechno tady už bylo, rozhodně však koukatelné.(20.1.2009)

• Smok

Nezaujímavé francúzske krimi s hercom, ktorý ak sa urýchlene nedá na diétu, tak v budúcnosti bude už brať len úlohy snehuliakov vo vianočných komédiách.(9.9.2009)

Připomínalo mi to kriminálky, kde hrál Delon. Na rozdíl od většiny se mi snímek líbil.(22.5.2014)

• - Tento film byl natočen podle literární předlohy Huguese Pagana: "L´Étage des morts". (claudel)

• - Jedná se již o druhou krimi, ve které se setkávají Olivier Marchal a Gérard Depardieu, předchozí spolupráce sahá do roku 2004 při natáčení Války policajtů. (claudel)