poster

Diamant 13

 • Francie

  Diamant 13

 • anglický

  Diamond 13

Akční / Krimi / Thriller

Francie / Belgie / Lucembursko, 2009, 98 min

 • Brouk
  ****

  Nóóóó...... tak musím konstatovat, že tenhle film vypadá jako restucitace sociálně-kriminálních dramat 70. let... Po shlédnutí snímku, který, ač se to někomu nepozdává, na placato říká, že je něco shnilého v systému ve Francii a nejen v ní... Ano, bohužel realita není hezká, ale je taková. Nepopírám, že film má slabiny - zejména scénáristické, nepopírám ani další drobné rušivé aspekty, ale depresivní realita, která z filmu čiší, je mrazivá.....(17.3.2010)

 • Anderton
  **

  Ak by nehral hlavného komisára extrémne charizmatický Depardieu, Diamant 13 by bol nepozerateľný. Druhá vec je, že sa stáva s pribúdajúcou hmotnosťou a vekom paródiou samého seba podobným spôsobom, ako kedysi Marlon Brando. Film som pozeral na dvakrát a ak by sa ma po tej prvej hodine niekto opýtal, o čom to je, nemal by som ani páru. Ja to vlastne neviem ani po jeho skončení. Vždy, keď sa zdá, že sa film rozbehne, režisér primieša ďalšiu zápletku a divák je zase stratený. Asi aby nezistil, že pozerá film o ničom. Komisár v jednom momente filmu hovorí, že je síce v ofsajde, ale pozerá v kľude hru. Ja som bol počas filmu tiež v ofsajde, pozeral som ho v kľude, ale zážitok som z neho nemal. Depardieouva postava tiež nemala bohvieaký osud, takže isté spojenie som s ňou cítil. Bohu vďaka aspoň zato. A za tú jeho charizmu. Inak predstavte si, že ste na tom v kine. Vydržali by ste do konca?(5.6.2013)

 • Smok
  **

  Nezaujímavé francúzske krimi s hercom, ktorý ak sa urýchlene nedá na diétu, tak v budúcnosti bude už brať len úlohy snehuliakov vo vianočných komédiách.(9.9.2009)

 • gudaulin
  **

  Ve filmu se objeví i známý francouzský režisér Olivier Marchal, který je známý svými kriminálními dramaty, které nemilosrdně válcují francouzskou justici a policejní složky. Celé se to veze ve stylu, který jeho tvorba představuje, tzn. mapování korupce politických elit, provázanost policie a zločineckého podsvětí a celkový marasmus francouzské společnosti. Bohužel scénář představuje spíš splácaninu, která na vrcholná díla Oliviera Marchala kouká z uctivé vzdálenosti. Je to bohužel nevěrohodné a to říkám z pozice občana země, která má s tím, co Marchal kritizuje, neblahé zkušenosti a dlouholetou praxi. Navíc představitel hlavní role Gérard Depardieu si tentokrát vybral při natáčení hereckou dovolenou, nevkládá do toho své obvyklé nadšení a jde spíš o rutinu. Kromě toho mám pocit, že v jeho případě selhal casting, protože do takovéhle role policejního tvrďáka měl být obsazený před 25 lety. Chápu, že výroba hvězdy něco stojí, a když už má herec svoje jméno, je potřeba z toho ždímat, co se dá, ale tohle je spíš pokus o likvidaci dobré pověsti herecké legendy, než příklad chytrého a účinného producentského tahu. Celkový dojem: 45 %(2.8.2011)

 • D.Moore
  ***

  Příběh jako z lehce nadprůměrného dílu seriálu o komisaři Moulinovi, ale poměrně nudně zpracován... Proti Gérardovi Depardieu samozřejmě nic nemám, ale téhle role se buď měl dočkat před dvaceti lety, nebo vůbec. Takový Jean Reno by byl mnohem lepší volbou.(1.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace