poster

Diamant 13

 • Francie

  Diamant 13

 • anglický

  Diamond 13

Akční / Krimi / Thriller

Francie / Belgie / Lucembursko, 2009, 98 min

 • Anderton
  **

  Ak by nehral hlavného komisára extrémne charizmatický Depardieu, Diamant 13 by bol nepozerateľný. Druhá vec je, že sa stáva s pribúdajúcou hmotnosťou a vekom paródiou samého seba podobným spôsobom, ako kedysi Marlon Brando. Film som pozeral na dvakrát a ak by sa ma po tej prvej hodine niekto opýtal, o čom to je, nemal by som ani páru. Ja to vlastne neviem ani po jeho skončení. Vždy, keď sa zdá, že sa film rozbehne, režisér primieša ďalšiu zápletku a divák je zase stratený. Asi aby nezistil, že pozerá film o ničom. Komisár v jednom momente filmu hovorí, že je síce v ofsajde, ale pozerá v kľude hru. Ja som bol počas filmu tiež v ofsajde, pozeral som ho v kľude, ale zážitok som z neho nemal. Depardieouva postava tiež nemala bohvieaký osud, takže isté spojenie som s ňou cítil. Bohu vďaka aspoň zato. A za tú jeho charizmu. Inak predstavte si, že ste na tom v kine. Vydržali by ste do konca?(5.6.2013)

 • gudaulin
  **

  Ve filmu se objeví i známý francouzský režisér Olivier Marchal, který je známý svými kriminálními dramaty, které nemilosrdně válcují francouzskou justici a policejní složky. Celé se to veze ve stylu, který jeho tvorba představuje, tzn. mapování korupce politických elit, provázanost policie a zločineckého podsvětí a celkový marasmus francouzské společnosti. Bohužel scénář představuje spíš splácaninu, která na vrcholná díla Oliviera Marchala kouká z uctivé vzdálenosti. Je to bohužel nevěrohodné a to říkám z pozice občana země, která má s tím, co Marchal kritizuje, neblahé zkušenosti a dlouholetou praxi. Navíc představitel hlavní role Gérard Depardieu si tentokrát vybral při natáčení hereckou dovolenou, nevkládá do toho své obvyklé nadšení a jde spíš o rutinu. Kromě toho mám pocit, že v jeho případě selhal casting, protože do takovéhle role policejního tvrďáka měl být obsazený před 25 lety. Chápu, že výroba hvězdy něco stojí, a když už má herec svoje jméno, je potřeba z toho ždímat, co se dá, ale tohle je spíš pokus o likvidaci dobré pověsti herecké legendy, než příklad chytrého a účinného producentského tahu. Celkový dojem: 45 %(2.8.2011)

 • Tommassi3
  **

  "Všichni máme nějakou minulost !! Já mám Marrettiho.."(20.7.2014)

 • Terva
  **

  Drsňák z černým humorem obklopen ženami. Asi mají rády ten velký nos (Depardieu) a postavu fatmana. Jinak zcela obyčejný film o zkorumpovaných policajtech, drogách a sexu.(5.9.2009)

 • kinderman
  ****

  Ačkoli tentokrát O.Marchal nerežíroval, jeho scenáristický podíl je na příběhu dvou morálně nejednoznačně ukotvených policejních komisařů (G.Depardieu, O.Marchal) jasně patrný. Matovu parťačku hraje A.Coesensová, známá z televizního seriálu Reportéři. Nadprůměrné hodnocení, ale Marchalovy vlastní režijní projekty (Gangsteři, Válka policajtů) stojí kvalitativně výš.(8.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace