Diamant 13

Diamant 13

Diamond 13

Akční / Krimi / Thriller

Francie / Belgie / Lucembursko, 2009, 98 min

Kdyby se Francouzi nesnažili přiblížit americké škole drsnosti spočívající v cákancích umělé krve, byl by snímek ještě o mnoho lepší. Nějak ten realismus nemusím, mám fantazii na to, abych si dovedla některé záběry domyslet. Chápu, že se tvůrci chtějí vetřít i do přízně těch diváků, kteří potřebují dostat všechno naservírované pěkně po lopatě. Ale pro ty bude tento film příliš pomalý. Pro milovníky klasické francouzské kriminálky zbytečně realistické, pro obdivovatele americké akční tvorby moc pomalé a nudné.(19.6.2011)

• Tommassi3

"Všichni máme nějakou minulost !! Já mám Marrettiho.."(20.7.2014)

Zachvátila mě nostalgie starejch francouzskejch kriminálek a já ten film slupnul v naprostym klidu!! Tenhle film rozhodně když už nic, tak ani neublíží!(9.4.2013)

Na slavnostní premiéře jsem se Gérarda Depardieu ani Asie Argento bohužel nedočkal, přišel pouze pan režisér, producenti a herci vedlejších rolí. Gérard Depardieu byl jako vždy vynikající, Asia jako vždy velmi emocionální, byť se na plátně objeví sotva pět minut, a hudba podmanivá. Bohužel jsem se místy dost ztrácel, moje francouzština ještě není tak na vysoké úrovni, abych zvládl v původním znění film z prostředí policajtů a padouchů. Příběh je v podstatě obyčejný, všechno tady už bylo, rozhodně však koukatelné.(20.1.2009)

• Smok

Nezaujímavé francúzske krimi s hercom, ktorý ak sa urýchlene nedá na diétu, tak v budúcnosti bude už brať len úlohy snehuliakov vo vianočných komédiách.(9.9.2009)

• - Jedná se již o druhou krimi, ve které se setkávají Olivier Marchal a Gérard Depardieu, předchozí spolupráce sahá do roku 2004 při natáčení Války policajtů. (claudel)

• - Tento film byl natočen podle literární předlohy Huguese Pagana: "L´Étage des morts". (claudel)