Bronco Billy

Bronco Billy

Dobrodružný / Western / Drama / Romantický / Akční / Komedie

USA, 1980, 116 min

Pohodovy usmevny pribeh jednoho revualniho jezdce s prijemne nevtiravym Eastwoodem(2.8.2002)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $24,265,659Tržby Celosvetovo $-/55%/(28.10.2005)

O tom, že je Clint Eastwood zručný režisér i více než obstojný vypravěč netřeba pochybovat, stejně jako o jeho očividné náklonnosti k westernu, ze kterého herecky vzešel - místopisně se to spojuje s oblastí amerického západu a středozápadu, z hlediska sociálního je ve středu postava kovboje (nebo toho, co z něj dnes zbylo...). Clint točí filmy vlastně stále jen o tom samém... Jestli je Bronco Billy westernová tragikomedie, pak z ní Clint vyděluje především to tragické - na paškále stojí mýtus kovboje, ze kterého dnes zbyla už jen cirkusová atrakce... (nepřehlédnutelný je samozřejmě i ten silný romantický prvek, metonymicky se vážící k nostalgickému ohlédnutí zpět.) Eastwoodův posmutnělý donkichotský bojovník jako rekvizita starých dobrých časů...které ovšem byly zase jen s pravdou se rozcházejícím mýtem... Těch ,,lokálních" 57% je nepochopením hloubky tohoto filmu... Podobné filmy: Půlnoční kovboj(20.1.2009)

Zdařile promíchaná a spolehlivě fungující směs komedie a dramatu s osvědčenou "manželskou" dvojicí Eastwood + Locke. O tom, jak si tihle dva hledali k sobě cestičku a jak při tom museli zapracovat na svých charakterech. Zároveň mírně sentimentální boření hrdinských mýtů Divokého západu.(25.8.2005)

Absolutne pohodova zalezitost, ktera nema buhvijak slozitej dej, ale prijemne odsejpa a sem tam je skvele vtipna. Clint je ve svejch padesati porad jeste ve forme, strili naproste precizne a i kdyz je hodne videt, jak se musel snazit, aby ty triky na koni zvladnul a nejsem si jistej, ze to byl vzdycky on, vsechno mu to clovek proste veri. Plus solidne hraje, takovej pohodovej frajer, ale stejne je nejvtipnejsi, kdyz se nasere, naskoci mu zily na cele a zacne valit zurive oci. Z ostatnich hercu se tu seslo pohodovy obsazeni, ale nejvic asi zaujme Geoffrey Lewis jako takovej lehce magor. Film je obcas komedie, obcas paradni romantika, kdy dava Clint rozmazleny mestsky zensky paradni kapky a obcas pohodova variace na divokej zapad a ty dve hodinky paradne utecou, takze fakt nechapu to nizky hodnoceni.(5.10.2009)

"Stalo se jedné noci" koncept nefunguje sám o sobě, takže ani Eastwood s tím nic nenadělá.(9.5.2010)

Skvělá westernová komedie, ve které se Clint Eastwood strefuje nejen do kovbojských mýtů, komediantů a histerek, ale i sám do sebe. 70%. P.S.: Vyhněte se českému dabingu. Clint Eastwood s hlasem Marcela Vašinky je ukrutnost.(12.3.2005)

Roztomilá westernová komedie o dospělém muži s dětskou duší a jednom velkém americkém snu. Eastwood jako kovboj parodující sám sebe - to rozhodně stojí za zhlédnutí. Vynikající je scéna v bance, kde dojde k loupeži a Bronco, který se zrovna nachází uvnitř se zachová jako pravý hrdina divokého Západu.(17.11.2009)

Pohodový "western" s příjemně civilním, občas až natvrdlým Eastwoodem a několika parádními vtípky.(19.1.2009)

Oddychovka s poriadne naivnou zápletkou a dejom, ktorý ale má v sebe isté čaro a predovšetkým Clint je skrátka sympaťák. Nebyť jeho, tento film je hodný nižšieho hodnotenia... Vcelku príjemná post-kovbojská záležitosť, ktorá už nemohla byť lineárnejšia a záver simplexnejší, ale povedzme, že pre zabitie dvoch hodín je to fajn!(15.6.2009)

Jeden z nejzvláštnějších Eastwoodových filmů. Clint hraje principála kovbojského cirkusu, který sní svůj american dream. Vše se odehrává v poklidném duchu a rozvážném tempu, až by se mohlo zdát, že se film plácá odnikud nikam. Ale je vidět, že to Clint točil pro radost, v podstatě jako rodinný film s výchovnými momenty. Navíc je tu několik zapamatováníhodných scének; mě se nejvíc líbila ta s přepadením vlaku, kdy si chtěl Bronco Billy vyzkoušet starý dobrý, kovbojský způsob obstarávání peněz. "Deep down in my heart I always wanted to be a cowboy. One day I laid down my shoehorn... and swore I'd never live in the city again. You only live once." Jo a Sondře to tady náramně seklo :-)(10.7.2011)

Asi to bude nejakou matematickou paradoxnou pravdepodobnosťou, že sa občas absolútne nestrafím v podstate so žiadnym hodnotiacim. Niekoľko neuveriteľne vtipných scén vo svojej podstate smutnom filme, kde sa partička stroskotancov rozhodla žiť život po svojom (a určite to nie je americký sen). Že to prinesie množstvo nástrah, o tom nemôže byť pochýb. Rozčuľovať sa nad stanom, zošitým z amerických zástav sa nebudem a budem veriť Clintovej inteligencii, že je to metafora toho, čo považuje za skutočnú Ameriku, respektíve ako ju on sám chce vidieť. Ak sa v nej uzavrie a má vnútri zopár skutočných priateľov, tak mu ju doprajme. Jeden z najvtipnejších inteligentných filmov, ktoré som v poslednej dobe videl. Podobný film: Elektrický jazdec. Aspoň čo sa týka prístupu k divokému západu modernej americkej spoločnosti.(9.3.2014)

• baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1981 : NOMINÁCIE (1) : Najhoršia herečka - Sondra Locke.(11.2.2008)

Clint Eastwood na koni nám natočil odpočinkový film a já se u něj skvěle bavil. A i ten dabing se dal vydržet. Ale mám malou výtku. Opravdu musí bát v každém Clintově filmu americká vlajka? 70%.(15.8.2012)

• SG-1

"Náčelníka zase kousnul ten chřestýš." -Lefty-(29.11.2014)

Reziser Clint VychodnyLes sa rozhodol natocit komediu, ktora dostala nazov Bronco Billy. Bohuzial vsak, pan reziser nema komedialny talent ziadny, najlepsie mu idu roly tvrdych, drsnych chlapikov s koltom prekliato nizko. Tato komedia je taka pod/priemerna, az strach. Herecke vykony mdle a nevyrazne, dejova linia tu akasi je, ale nestrhne divaka a ten sa pocas filmu zacne nudit. A to tak, ze velmi. A aj namet - film o putovani kocovneho cirkusu -- je nedotiahnuty, bez chuti, bez snahy vyraznejsie zaujat. Ano, mam problem s filmami z 80. rokov z dielne pana rezisera Clinta VychodnyLes - a. 45 %(14.12.2013)

Musím priznať, že ako malý chlapec som Eastwooda moc nemusel, bol mi dosť nesympatický. Ale v jedno popoludnie som videl túto vydarenú komédiu a môj pohľad na Eastwooda sa rapídne zmenil. Pohodový film s riadnou nadsázkou, kde si Clint dokáže uťahovať aj sám zo seba.(27.5.2010)

Téměř každý film C.Eastwooda mě dokáže něčím zaujmout, v tomto případě se podařilo skloubit život potulných cirkusových umělců s problematikou života lidí žijících doslova ze dne na den bez větší životní perspektivy. Ukazuje, jak málo někdy lidem stačí k přežití a žití , aniž by to pociťovali jako újmu či příkoří, dovedou se radovat z maličkých, byť pofidérních úspěchů , ale přitom každý z nich sní svůj vlastní sen o velkém životě s velkým Ž. Nenásilně a s grácií natočený film o tom, že není důležitý cíl, ale cesta. Film, ke kterému se budu vždy rád vracet.(11.3.2007)

• kubilov

Clin Eastwood a Sondra Locke už po několikáté (kdo by to počítal), velmi dojemný příběh dvojice herců, jenž si k sobě našli cestu i v reálném životě, což je sice super ale divnej a nudnej film o kovbojovi-cirkusákovi to nezahrání ani omylem. Jeden z nejslabších kousků od Clinta.(27.1.2014)

Jen s vypětím všech sil se daří Bronco Billymu udržovat svůj westernový cirkus.. Jediným postem, na němž se v cirkuse lidé střídají, je místo Billyho asistentky, na níž Billy - se střídavým úspěchem - demonstruje své střelecké a vrhačské umění... Nepříliš hrocený komediální western u mě boduje za ***(10.1.2012)