Blood River

• USA Blood River
všechny plakáty

Čerstvo zosobášený párik Summer (Tess Panzer) a Clark (Ian Duncan) si vyrazia na svadobnú cestu do púšte, až kým im dovolenku neskomplikuje autonehoda a ocitnú sa uprostred ničoho. Rozhodnú sa v horúčave putovať pešo do najbližšieho mesta. Unavení a vysilení tam napokon dorazia, avšak zisťujú, že je to mesto duchov: prázdne, opustené, schátralé, a čo je najhoršie, bez vody.
Odrazu sa objaví Joseph (Andrew Howard) a vyzerá to tak, že sú zachránení. Omyl! Joseph nenechá nikoho len tak odísť a postupne sa začínajú odhaľovať desivé a temné tajomstvá, ktoré si nikto nedokáže ani len predstaviť... (ricci.s)

Flaxik

Během prvních padesáti minut filmu jsem uštrikoval dvoje ponožky a ostříhal si nehty na nohách. Kdyby měl celý film 55 minut (z té druhé poloviny samozřejmě), tak tady vykřikuju jak retard, že to byla upe upe bomba. Takhle se to v nánosu nudy zmohlo na malou, stěží funkční rozbušku. Když už herci hrají snesitelně (i když nevěsta mě s tím šklebením ke konci celkem srala) a nápad je výborný, tak to režisér podělá takovou nechutnou stopáží. Škoda. ()

misterz

Ide skôr o mysteriózny thriller ako o horor. Párik má problémy s autom, na ich smolu práve uprostred "ničoho". Podarí sa im dôjsť do opusteného mestečka, kde stretnú tajomného cudzinca, ktorý zrejme vie o nich viac, akoby si želali... Škoda, že sa človek musel prehrýzať oceánom nudy aby sa nakoniec konečne začala odkrývať celkom dobrá pointa. Posledná polhodinka je už zaujímavá a koniec nádherne vypointovaný. Čo sa týka prvej hodinky, najskôr to vypadalo, že pôjde o survival, potom možno o explo, všetko však zostalo na polceste a dej upadol do hroznej nudy. Možno by pomohlo, keby v snímku hralo viac postáv, zlepšila by sa zápletka a príbeh by už od začiatku získal na väčšej atraktivite. Tiež chýbali gore scénky, ktoré by sa tu celom dobre hodili. Takto mi to vychádza len na priemer. 55/100 ()

Copacabana

Čakala som rozhodne viac. Prehnaná stopáž vytvorila aspoň pre mňa počiatočných asi tak 50 minút kompletnú nudu, no zvyšok, kedy sa karta prevrátila v podobe revenge ma vcelku bavil. Na môj vkus však málo brutality, nepresvedčiný vrah,ale našla som aj zopár nápaditých momentov, ako napríklad krv v čutore namiesto vody, hodnotenie nedávam nižšie, kvôli obľube žánru. ()

Ruut

Blood River je moje třetí setkání s tvorbou Adama Masona. Třikrát šlo o naprosto rozdílné filmy (gorefest, uřvaný vizuál, komorní motlitba) a třikrát mě z toho ve finále bolela hlava. Myšlenka Blood River je dobrá. Zpracování skoro tragické. První 2/3 hororu jsou k uzoufání nudné a jako levnější béčková exhibice kovboje Woodyho Harelsona. Nad zbytkem sice udělám veliké AHÁ, TAKHLE TO TEDA JE - jenže co z toho, když Mason opravdu neumí vyprávět. ()

J*A*S*M

Myslím, že je naprosto nemožné komentovat tento film bez toho, aniž by člověk (aspoň trochu) spoileroval. Velice obecně řečeno: v podstatě se mi líbí nápad, který tvůrci vymysleli a použili, ale o dost méně se mi líbí způsob, jakým jej zpracovali. Ten film mě hodinu strašně nudí - už už si připravuju, že sem napíšu něco v tom smyslu, že Adam Mason je naladěný na naprosto odlišné hororové vlně než já a že na jeho další film se asi nepodívám - když v tom se to přepne do úplně jiného stylu - a mě prolétne hlavou myšlenka Jo tak takhle to je, no to není vůbec špatné... Stominutová stopáž (a především ta strašně dlouhá "úvodní" část s neodhalenými kartami) ten snímek ale fakt zabíjí. Škoda. ()