Tankisté (TV film)

Dokumentární / Válečný

Česko, 2003, 57 min

Ján Novák

Takřka dokonalý dokument, z kterého jsem se dozvěděl množství pro mne nových informací hlavně takříkajíc technického rázu. A k tomu i strhující vyprávění přímých účastníků bojů....nejlepší pořad dnešního svátečního dne.(8.5.2013)

Výborný dokument, který je velmi zdařilou (ve smyslu vyváženosti) kombinací historických faktů a vzpomínek účastníků.(28.4.2014)

Nejde ani tak o detailní přiblížení Ostravské operace jako spíše o vzácné vzpomínky pozapomenutých hrdinů, tankistů našeho armádního sboru vzniklého na území SSSR. Jak jeden z nich neustále zdůrazňuje, šlo o dobrovolníky, z nichž mnozí ČSR do té doby neviděli (např. volyňští Češi). Pravda zazní i o chování některých rudoarmějců a dotáčené scény neruší, nýbrž doplňují zajímavé vyprávění a archivní záběry.(21.12.2008)

Takovýhle dokumenty s pamětníky jsou nesmírně důležitý pro správný doplnění a rozšíření kdysi oficiální a bohužel zažitého pojetí historie. Dle webu ČT se na něm podílel i M. Najbrt.(4.5.2015)

Konečne dokument z nám bližších končín. 5* nie len za to. Vyprávajú vo veľkom ľudia, ktorí to zažili a boli tam. Dozvedel som sa z ich živého vyprávania hodne zaujímavé veci, ktoré sa len tak hocikde nedočítate (prv AP strelu a potom nárazovú HE do utvoreného otvoru? Wow. Pobozkať tank? Tiež wow). Keď vidíme týchto vojakov z tej doby tak ma ešte viac iritujú antinárodní zradcovia, ktorí vtedajších Čechov a Slovákov označujú za nacistov.(3.12.2016)