Tankisté (TV film)

Dokumentární / Válečný

Česko, 2003, 57 min

Ján Novák

Takřka dokonalý dokument, z kterého jsem se dozvěděl množství pro mne nových informací hlavně takříkajíc technického rázu. A k tomu i strhující vyprávění přímých účastníků bojů....nejlepší pořad dnešního svátečního dne.(8.5.2013)

Taký klasický dokument plný spomienok na vojnu, ničím výnimočný, ale predsa je niekedy dobré tie veci počuť priamo od účastníkov udalostí.(22.5.2014)

Výborný dokument, který je velmi zdařilou (ve smyslu vyváženosti) kombinací historických faktů a vzpomínek účastníků.(28.4.2014)

Nejde ani tak o detailní přiblížení Ostravské operace jako spíše o vzácné vzpomínky pozapomenutých hrdinů, tankistů našeho armádního sboru vzniklého na území SSSR. Jak jeden z nich neustále zdůrazňuje, šlo o dobrovolníky, z nichž mnozí ČSR do té doby neviděli (např. volyňští Češi). Pravda zazní i o chování některých rudoarmějců a dotáčené scény neruší, nýbrž doplňují zajímavé vyprávění a archivní záběry.(21.12.2008)

Výjimečný dokument, v němž nevzpomínají oslavovaní generálové a jejich slova nekomentují historikové. V tomhle dokumentu vzpomínají skuteční vojáci, ti, kteří fakticky bojovali.(8.5.2015)