Riskuj!

• Česko Risk!
Soutěžní
Česko, 1994, 40 min

Účinkují:

Petr Svoboda (moderátor), Jan Rosák (moderátor), Ivan Vyskočil (moderátor), Jan Krasl (moderátor), Pavel Svoboda, Petr Novotný

Vědomostní soutěž. Na začátku jsou tři, vyhraje jen jeden. Zajímavé otázky, zajímavý moderátor, napínavý průběh soutěže a lákavé výhry - to vše tento pořad přináší! (cheyene)

Everyone

Na tomhle jsem vždy ujížděl. Normální otázky (v rámci všeobecného přehledu), ne žádný blbosti. Nejlepší soutěžní pořad = 5 hvězd. Nedovedu si představit lepšího moderátora pro tento pořad než byl právě Jan Rosák. (za Vyskočila to bylo zmatené, úroveň otázek neodladěná; Svoboda a Krasl - charisma nula)_____ Mezi další pořady bych pak ještě zařadil Chcete být milionářem, 1 proti 100, AZ kvíz a o stupínek níže Duel (občas ta náročnost je mimo realitu; některá témata jsou sice originální, ale odpovědi na dané otázky mají téměř nulovou úspěšnost - zaměřil jsem se na to během mnoha dílů, takže vím co píšu - ale možná je to záměr, který ale nekvituji - ale celkově se lepší a lepší!!; náročnost zvýšena díky slovenštině, takže první kolo je pro Čechy často zavádějící) a pod něj ještě Taxík (mě nebaví, že se tváří, že vybírá ty soutěžící jen tak na ulici; úroveň otázek - nejlehčí z výše jmenovaných soutěží, Háma je vtipný a pohotový, Absolonová je milá). Škoda, že není krom AZ kvízu a Duelu, žádný videoarchiv (taxík má pouze dočasný). ____ Nova se dostala na úroveň odpadu!, to co dnes vytváří je pro lidi bez vkusu a zájmu o nic jiného než jsou senzace, uzeniny, pivo a nekonečné seriály. Díky za reprízy vědomostních pořadů na Telce. ()

Mike.mk1

Podle mě nejlepší vědomostní pořad co kdy tv nova zplodila, držel si svoji úroveň až do konce. Proč ho vlastně zrušili? ()

7ynek

Vlastně si tam pamatuji jenom Rosáka a ten byl nejlepší. =) Nevím, co na tom komu vadí. Pořad to byl povedený a ještě když se ze začátku soutěžilo o pračku apod. =D ...nebo ten týpek z mensy (http://www.mensa.cz/mensa/), co jim to tam vybral víc jak o melouna. =D To byly časy a jiná vědomostní soutěž tehdy pořádná nebyla. Až na AZ kvíz, který ale chodí doteď. =) Pak milionář ale to už tak nějak potom nebylo ono, nemělo to ten spád, a soupeření více soutěžících. ()

salamandrr

A další soutěž je tu....nechápu jak tohle můžete hodnotit stejně jako filmy, legendou toho pořadu se stal nějakej vymaštěnec, kterej znal odpověď na všechno a neustále chodil do dalšího a dalšího pořadu, jmenoval se myslim Jiří, lidi ho nenáviděli nebo obdivovali, žil v telce asi 3 týdny s tim, že novu zruinuje...po 3 týdnech toho nechal a šel do další soutěže, sem zvadavej jestli najdu takovou soutěž jako kolotoč nebo čtveráci...už by mě to nepřekvapilo ()

Elisskas

Miluju tu soutěž. Mám na ní krásné vzpomínky z děství a u počítačové verze hry Riskuj jsme se vždycky výborně bavili. ()

FireTight

Honza Rosák byl zkrátka borec a tenhle pořad byl jedním z nejlepších, jaký kdy naše televize vyprodukovaly (konkurentem je snad jen AZ-kvíz nebo... nebo... vlastně nic?). Strašně rád jsem se na něj díval, fandil soutěžícím, snažil se odpovídat na otázky, dokonce jsem si koupil i počítačovou hru "Riskuj!" (tehdy ještě se Svobodou), jako projekt do programování jsem dělal Riskuj... Jen je snad s odstupem času škoda, že se pravidla soutěže (hlavně ke konci) čas od času překopávaly a úroveň logicky klesala dolů. I tak je však takhle soutěž o několik tříd lepší, než třeba Babicovy dobroty (já vím, že vaření se soutěží moc nesouvisí, ale víte, jak to myslím) a podobné stračky, co nastoupily místo Riskuj... Tududumdůůů :D ()

Wyrdas

Poměrně dobrý pořad, který člověka obohatil o nejednu vědomost. Systém byl více-méně spravedlivý, odměny přiměřené, vědomosti skutečně nutné. Možná je škoda, že už "Riskuj!" nevídáme každý den. Jsou lidé, kteří by se na něj potřebovali soustředěně dívat od rána do večera. Jediná výtka... těch čtyřicet minut je podle mě moc. Zkrátit to na půl hodiny a asi bych dal i pět hvězd. Skutečně ke konci pořadu už toho bylo moc a soustředěnost i zaujatost opadávala. ()

LabySo69

Jéééžiš, jak já to v dětství, když to na to naši přepínali, nenáviděl. Ale teď, jakožto dospělý a hlavně superinteligentní tvor, denně přepínajíc na Riskuj!, smutnim, že něco takovýho pořád neexistuje, protože bych se asi s chutí zkusil i přihlásit. Škoda. ()