Riskuj!

• Česko Risk!
Soutěžní
Česko, 1994, 40 min

Účinkují:

Petr Svoboda (moderátor), Jan Rosák (moderátor), Ivan Vyskočil (moderátor), Jan Krasl (moderátor), Pavel Svoboda, Petr Novotný

Vědomostní soutěž. Na začátku jsou tři, vyhraje jen jeden. Zajímavé otázky, zajímavý moderátor, napínavý průběh soutěže a lákavé výhry - to vše tento pořad přináší! (cheyene)

Lumberjack

"... a byl jste 100% úspěšný !" Rosomáka moc nemusím, ale tento vzdělávací pořad patřil k tomu lepšímu a paradoxně bez něj to už nebylo ono... ()

renegrido

Ve srovnání s ostatními soutěžními pořady mělo Riskuj! aspoň nějakou úroveň. Žádné infantilní kecy moderátorů jako v podobných pořadech a toho si cením. ()

Voorhees

Víc jsem se fakt dlouho nenasmál. Asi jsem zvláštní, ale intelektuál co v 60 letech ví naprosto každou zhovadělost mě dostal do kolen. A jinak fakt hezky udělaná soutěž. SKoro se mi chce dát 5! . ()

topi80

Dnes už by to asi diváka u obrazovek neudrželo, ale svého času byla tato zdánlivě nesmírně obyčejná soutěž velmi oblíbená. Dokonce tak, že jsme ji ani na intru nepřepínali. Jak už to u podobných soutěží bývá, člověk si porovnal znalosti z různých oborů se soutěžícími (no, kdyby na mě svítila kamera, tak bych neporovnal nic, protože by nebylo co), občas ho potěšilo, když moderátor řekl, že tohle dokonce ani on nevěděl, a díky docela zajímavě koncipovanému závěrečnému souboji s napětím koukal, jak to dopadne. ()

Rattlehead

Jedna z nejlepších televizních soutěží, co znám. I dnes, v roce 2021, se rád podívám na staré díly na Nova Gold. Jen ty otázky jsou někdy opravdu až moc těžké. Jinak mé vysněné zaměstnání je vymýšlet otázky do této soutěže... ()

gudlak1

Výborný soutěžní pořad u kterého si člověk vyzkoušel jak na tom s vědomostmi vlastně je. A hlavně nedá se zapomenout na pana Svobodu a jeho vlasy :-) ()

Havala

Nábytek firmy Asko, tak toto mi zůstalo v paměti z celého risku. Je pravdou, že zad dob mé střední chodili na večeři na intru skupinka spolužáků pravidelně pozdě právě kvůli této soutěži. Postupné renovace udržely tuto soutěž celkem dlouho při životě. Nedokázala ale čelit soutěžním pořadům s dotacemi v milionech korun. ()

Olafson

Vědomostní pořad, který jsem si zkusil "in natura". Jan Rosák je opravdový profesionál a myslím si, že i díky němu byla ve studiu taková atmosféra, že jsem si ani neuvědomoval, že je to už naživo, v televizi sice působí jako suchar, ale v reálu je velmi sympatický. Dokonce se na ten pořad asi ve své době dívalo dost lidí, protože ke mně jednou přišel v restauraci neznámý a naprosto ožralý člověk s vizáží bezdomovce a vyčetl mi, že jsem se choval v televizi "příliš nesměle." Jedinou negativní zkušeností tedy pro mě bylo, že mi převlékli v maskérně do nevzhledné hnědé košile, protože moje původní oblečení interferovalo do kamery. ()

oasismanik

Sem tam to teraz niekedy pozerám v reprízach, čo bývajú...ani neviem na akej stanici. Nechce sa mi veriť, že vtedy sa dalo na relatívne ľahkých otázkach zarobiť každý deň kľudne aj 200 000 českých korun, teraz zarobí na relatívne tažkých otázkach v takom dueli na stv sútažiaci priemerne 250 euro... ()

MartyMcFly89

Ano, vybaví se Jan Rosák a občas také pračka, jako výhra na konci. A nebo vysavač (v těch dřívějších dílech). Další záležitost, která mě bude provázet celý život, vždy bude v mé paměti zasutá vzpomínka na hodiny strávené u tohoto blafu. ()

gotham

Sice naprosto jednotvárná soutěž, která vůbec ničím nepřekvapovala, ale díky serióznímu projevu Jana Rosáka naprosto koukatelné. 40% ()

Meow86

„VÍTEJTE, PŘÁTELÉ DROBNÉHO HAZARDU A PŘIMĚŘENÉHO RISKOVÁNÍ…“ Svým způsobem legendární pořad. ()