Najzaujímavejšie príbehy zo súdnych spisov si našli cestu na televíznu obrazovku. Susedské spory, dopravné nehody, rozvody, boje o deti, pracovno-právne spory, trestné činy – to všetko a ešte mnoho viac ponúkne relácia Súdna šou. Spoznajte príbeh, vypočujte si argumenty oboch strán aj rozsudok a uvidíte, či by ste rozhodli podobne.

TV JOJ pripravila inscenovanie procesov, ktoré vychádzajú zo skutočných prípadov, ktoré sa preberali v slovenských súdnych sieňach. Produkcia relácie sa rozhodla ísť odvážnou cestou – na nakrúcanie používa nehercov, prípadne ochotníkov. V úlohe sudcov, prípadne právnych zástupcov či žalobcov sa objavujú profesionáli z právnickej brandže. (oficiální text distributora)

lenzi

Sledujem to absolútne nepravidelne (videl som tak do 15 dielov). Myšlienka sa mi páči (pamätám si, že za socíku bolo niečo podobné - tuším sa to volalo - Kto je vinný ?), niektoré časti boli zaujímavé, dokonca vtipné (rozvádzajúci sa chlap, ktorý na Vianoce kupoval darčeky a kapra nemal chybu), niektoré slabšie. Na rozdiel od mnohých kritikov si však myslím, že tí herci nie sú až taký hrozní, totiž jedná sa o obrazy bežných ľudí, ktorí sú vystresovaní na súde, mne príde ten ich prejav a správanie celkom reálne. Nezabúdajme, že tu nejde o žiadneho Matlocka, či iný film z amerických súdnych siení, na ktoré sme zvyknutí. Na vylepšenie skóre pridávam hviezdičku navyše... -) ()

Vančura odpad!

Nechápu tenhle formát a nechápu ani, že se rozlejzá pod různými názvy na vícero komerčních televizích. Je to odporná sračka, kterou osobně řadím k tomu nejpokleslejšímu v současné televizní produkci. Člověk by se sice mohl naivně těšit na dobu, až tenhle formát zase vyjde z módy a slehne se po něm zem, ale to by nesměl vědět, že po tom přijde zcela jistě něco ještě horšího. Existence podobných pořadů jen umocňuje mou averzi k televizi a nedivím se, že se jí čím díl víc lidí zbavuje - osobně mi bylo z jediné epizody SS, k níž jsem se náhodou dostal, zcela na zvracení. ()

Necrotongue

Ve své podstatě děsivá příšernost pro milovníky bulváru,protože se tady veřejně probírají i ty nejsoukromější záležitosti a věřím tomu,že se najde spousta lidí,kteří by bez tohoto pořadu nedokázali spokojeně usnout.Hvězdičku jsem udělil pouze z toho důvodu,že se herci alespoň snaží podat nějaký ten výkon,odpad! jsem si vyhradil pro daleko horší českou verzi. ()

RedAK odpad!

Jednoho pochmurného, silně depresivního večera, kdy jsem sténal nad tím, jak je můj krátký a bezvýznamný život totálně na hovno, jsem přemýšlel, jak se do doby, než přijede můj dealer s krabičákem a rohypnolem, zabavím. Volil jsem mezi úklidem mnohovrstvých zcepenělých zvratek za mojí postelí, zběsilým iracionálním vrážením hlavy do cihlové stěny mého příbytku a koukáním na jojku. Dlouho jsem takhle nelitoval své volby. Během sledování tohoto tévéprůjmu mi samovolně unikaly všechny tělní tekutiny z doposud neobjevených otvorů mého vtipně tvarovaného těla a u dveří jsem zahlédl sbalené kufry a svoji tasemnici, jak se slovy "no ty pičo, tak to je moc" vyděšeně prchá. ()

oasismanik odpad!

Absolútne hrozné herecké výkony amatérov /zámerne nepoužívam výraz "amatérske" pretože tie sú oproti týmto na veľmi vysokej úrovni/, snaženie sa za každú cenu robiť jednotlivé súdne jednania zaujímavými rôznymi vymyslenými situáciami a scénkami a rozvodové konania, ktoré sú stále o tom istom a bývajú v 80% epizod, robia zo Súdnej siene najväčší televízny odpad, aký si viete predstaviť. ()

• FIBO Na tvorbě pořadu se podílí odborní poradci a osoby s právním vzděláním, někteří z nich ztvárňují role žalobců či obhájců. Mezi mnohými diváky převládá domnění, že se jedná o skutečné autentické záběry ze soudních procesů. (FIBO)
  • Svedkov a obžalovaných hrajú vždy neherci, ktorí prechádzajú castingom a kamerovými skúškami, následne si režisér vyberá z obsiahlej účasti nehercov. V roku 2013 si zahrala svedkyňu v rodičovskom spore Kristína Tarjányiová, ktorá sa pred kamerami volala Svetlana Kurilová. 26.11.2021 bola Kristína prehlásená za nezvestnú. 17.7.2022 boli hasiči privolaní k štipľavému dymu, ktorý stúpal z jednej zo záhrad na Alibernetovej ulici v Bratislave. Muž začal do hasičoch strieľať a dvoch ťažko zranil a následne spáchal samovraždu. Policajti ostali šokovaní, keď našli v jeho záhrade rozštvrtené ľudské pozostatky v podomácky urobenej peci. Malo ísť o hlavu, ako aj ďalšie časti tela ženy, ktoré vrah už pravdepodobne nestihol v osudný deň spáliť. Polícia zistila, že išlo o Kristínu Tarjányiovú, ktorá bola zastrelená v chodbe svojho bytu svojím susedom, ktorý ju strelil do hlavy a krku a následne ju rozštvrtil, a pokúsil sa jej telo spáliť. (Raccoon.city)
  • Doposiaľ najsledovanejšia epizóda bola vysielaná 1. septembra 2008, sledovalo ju 452 tisíc divákov. (Greenpeacak)