Křížová palba

Krížová paľba

Crossfire

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2008, 94 min

Docela slušné krimi, kterému trochu sráží vaz závěrečná akční přestřelka jako vystřižená z nějakého béčka. Síla tkví v hereckém týmu - Richard Berry má charisma na rozdávání, Aissa Maiga je v každém filmu roztomilá, Pascal Elbé proměnlivý, Zabou Breitman zase šarmantní dáma. Trošku vylepšit scénář a byla by na světě další vynikající francouzská krimi.(23.11.2009)

Je to poctivá francouzská kriminálka,ale ke staré francouzské škole jí ještě něco chybí. Richard Berry má obrovské charisma. Přesně takové typy policajtů mám ráda. Atmosféra místa, kde se celý příběh odehrával, byla syrová. Průmyslové předměstí s chemičkami a skládkami je to pravé podhoubí pro různé živly, které se ještě řádně zaleje multikulti koktejlem.(6.5.2015)

• cielnyl

Pro mě jeden z těch filmů, u kterých po týdnu zapomenu děj, obsazení, název... Zkrátka ničím mě to nenadchlo.(22.7.2014)

• ecceHOMMO

Hneď od úvodných minút je zjavné, že nejde o americkú produkciu. To by samozrejme nebol žiaden problém, lenže .....francúzi postavili film na úvode a akčnom závere...a to medzi tým bola len nie moc chutná omáčka....ale treba uznať, že to malo slušný potenciál, lebo námet nebol zlý...akurát realizácia sa moc nezdarila...( hlavne stredná pasáž...a aj samotná zápletka vyznievala akosi kostrbato - bez toho aby divák dokázal pochopiť čriepky filmu...tie boli vysvetlené až oveľa neskoršie a mám pocit, že v tomto filme nanajvyž nevhodným spôsobom...).........(20.6.2009)

• JohnSmith

Křížová palba je film spíše pro televizi. Začátek sice nadchne a člověk čeká, že vše půjde dál v podobném stylu,ale bohužel.Film po deseti minutách ztrácí tempo a jediné co se děje, je handrkování mezi policajty. Pak dlouho dlouho nic a najednou jako blesk z čistého nebe máme případ vyřešenej, teď už zbývá jen ta akce na závěr, která je pěkně přitažená za vlasy a dalo by se říct, že nepříliš dobře natočená. Takže vrcholem francouzských kriminálek poslední doby zůstává Válka policajtů.(19.6.2009)

• Richard Berry