Křížová palba

Krížová paľba

Crossfire

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2008, 94 min

Velice dobrý film, který mně vyloženě sedl. Je to taková typická francouzská akční krimininálka, která sice nemá vyloženě úchvatný děj, ale má vynikající atmosféru /např. policejní stanice nemá chybu/, výborný je Richard Berry a ani závěrečná střílečka není špatná. Prostě pro mě velice příjemné překvapení.(22.6.2009)

Od svižného akčného začiatku sa film bohužiaľ preniesol do rozťahanej kriminálky. Nie síce vyložene zlej, ale dosť priemernej. Raz stačilo.(12.7.2009)

Pro mne příjemné překvapení. I když to má klišovitý děj, známý ze všech westernů, tady na pozadí industriální a zničené zóny Francie to zajímavě funguje a kromě akce na začátku a konci filmu to má celou dobu správně nostalgický a smutný nádech, který je hlavní devizou tohoto filmu. Žánrově mi to taky sedlo, tvůrci se nepouštějí do žádných větších experimentů, což je dobře, protože to klape, jak má. Sice je to vykrádačka minimálně filmu V pravé poledne, ale posazená tak, že přináší něco nového, zajímavý a neotřelý pohled, a tím je mi sympatická.(8.6.2009)

Je to poctivá francouzská kriminálka,ale ke staré francouzské škole jí ještě něco chybí. Richard Berry má obrovské charisma. Přesně takové typy policajtů mám ráda. Atmosféra místa, kde se celý příběh odehrával, byla syrová. Průmyslové předměstí s chemičkami a skládkami je to pravé podhoubí pro různé živly, které se ještě řádně zaleje multikulti koktejlem.(6.5.2015)

• ecceHOMMO

Hneď od úvodných minút je zjavné, že nejde o americkú produkciu. To by samozrejme nebol žiaden problém, lenže .....francúzi postavili film na úvode a akčnom závere...a to medzi tým bola len nie moc chutná omáčka....ale treba uznať, že to malo slušný potenciál, lebo námet nebol zlý...akurát realizácia sa moc nezdarila...( hlavne stredná pasáž...a aj samotná zápletka vyznievala akosi kostrbato - bez toho aby divák dokázal pochopiť čriepky filmu...tie boli vysvetlené až oveľa neskoršie a mám pocit, že v tomto filme nanajvyž nevhodným spôsobom...).........(20.6.2009)

• Zabou Breitman