Křížová palba

Krížová paľba

Crossfire

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2008, 94 min

Nebyla to zase tak špatná kriminálka. Na Francii to je ale hodně suchej průměr. Kór když si uvědomím, že recyklovali na co přišli. Krom příběhu se totiž objeví úplně stejné kulisy jako ve Válce policajtů s Depardieuem. Ale tak nevadí. V dnešní době se musí šetřit. A když je akce i přes to všecko dobrá, tak proč jenom kritizovat, když to vlastně zase až tak špatný nebylo.(12.7.2010)

Pro mne příjemné překvapení. I když to má klišovitý děj, známý ze všech westernů, tady na pozadí industriální a zničené zóny Francie to zajímavě funguje a kromě akce na začátku a konci filmu to má celou dobu správně nostalgický a smutný nádech, který je hlavní devizou tohoto filmu. Žánrově mi to taky sedlo, tvůrci se nepouštějí do žádných větších experimentů, což je dobře, protože to klape, jak má. Sice je to vykrádačka minimálně filmu V pravé poledne, ale posazená tak, že přináší něco nového, zajímavý a neotřelý pohled, a tím je mi sympatická.(8.6.2009)

I přese všechna ta klišé a předvídatelnost "Křížová palba" dokazuje, že francouzská kriminálka je stále kvalitní a hlavně zábavný žánr, který solidně reprezentují i jiná jména než jen Olivier Marchal nebo Jean-Francois Richet.(3.5.2014)

• cielnyl

Pro mě jeden z těch filmů, u kterých po týdnu zapomenu děj, obsazení, název... Zkrátka ničím mě to nenadchlo.(22.7.2014)

Je to poctivá francouzská kriminálka,ale ke staré francouzské škole jí ještě něco chybí. Richard Berry má obrovské charisma. Přesně takové typy policajtů mám ráda. Atmosféra místa, kde se celý příběh odehrával, byla syrová. Průmyslové předměstí s chemičkami a skládkami je to pravé podhoubí pro různé živly, které se ještě řádně zaleje multikulti koktejlem.(6.5.2015)