Putička

USA, 1922, 60 min

Harold Lloyd

Walter Lundin

Hal Roach

Viděno na LFŠ Uherské Hradiště 2012 - tedy v kině a s živou hudbou od Dikolson - a při vstupu do kina jsem netušil, na jak zajímavou a poutavou komedii jdeme. Skutečně jsem tu hodinu nemohl téměř vydechnout. Na 90-letého staříka má film pořád ještě slušnou sílu. Vtip kromě oné prvoplánovité a "laciné" šlupky nacházíme v na několika dalších vrstvách, jejichž promyšlenost překvapuje. Navíc ta hra nejen výrazů, ale hlavně tělem je ohromující. Z projekce jsme takřka všichni odcházeli velice spokojeni.(28.7.2012)

Solidní groteska s několika opravdu vražednými gagy (honička na koni je bránici-trhající). Harold Lloyd se, co do dlouhometrážní délky filmu, ještě trochu hledal a až v následujících filmech ukázal jak dobře dokáže pracovat s vývojem příběhu i s výjmečností svého fyzického humoru, ale i Putička rozhodně pobaví bez problémů a dokazuje že i němá groteska je žánr nestárnoucí. 7/10(3.9.2012)

38. LFŠ Harold Lloyd(1.8.2012)

Nemám rád klamstvá, v podstate ani tie malé nejak, ale tu bol ten film celkom zábavný. Iste Lloyd nie je žiaden Chaplin, ale komik to bol na svoju dobu celkom dobrý. Taký nevinný film, ktorý nebol ani dlhý a myslím, že na svoju dobu dosť pobavil veľa drsný chlapov.(28.3.2015)

Rozpočet $100,000(4.6.2009)

• - Scéna s kočárkem byla točena ve stejné ulici v Holywoodu jako o mnoho let později několik scén z Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994). (SaNGe)

• - Film byl původně zamýšlen jako vážný, než do něj Harold Lloyd přidal pár gagů. (Kulmon)