poster

Putička

 • USA

  Grandma's Boy

Komedie / Rodinný

USA, 1922, 60 min

Scénář:

Harold Lloyd

Kamera:

Walter Lundin

Producenti:

Hal Roach
(další profese)
 • kusper
  *****

  38. LFŠ Harold Lloyd(1.8.2012)

 • Marek1991
  ****

  Nemám rád klamstvá, v podstate ani tie malé nejak, ale tu bol ten film celkom zábavný. Iste Lloyd nie je žiaden Chaplin, ale komik to bol na svoju dobu celkom dobrý. Taký nevinný film, ktorý nebol ani dlhý a myslím, že na svoju dobu dosť pobavil veľa drsný chlapov.(28.3.2015)

 • NeosinneR
  *****

  [38. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2012] So živou hudbou od Dikolsona to bol nezabudnuteľný zážitok. Film, ktorý od začiatku do konca pumpoval jeden gag za druhým. Harolda som si zamiloval.(29.7.2012)

 • HAL
  ****

  Solidní groteska s několika opravdu vražednými gagy (honička na koni je bránici-trhající). Harold Lloyd se, co do dlouhometrážní délky filmu, ještě trochu hledal a až v následujících filmech ukázal jak dobře dokáže pracovat s vývojem příběhu i s výjmečností svého fyzického humoru, ale i Putička rozhodně pobaví bez problémů a dokazuje že i němá groteska je žánr nestárnoucí. 7/10(3.9.2012)

 • Iggy
  ****

  Lloydův první celovečerní film. Harold je uťápnutý, nesmělý a neprůbojný mladík, vychovávaný babičkou kdesi v nejzapadlejší vesnici, zkrátka Putička. A proto to nemá lehké jako nápadník, protože mu v cestě stojí o mnoho drzejší sok. První část filmu se točí okolo Haroldova nafatlínem zapáchajícího svátečního obleku po dědečkovi, který už trochu vyšel z módy. Ve zbytku filmu se pak Harold účastní pátrání po nebezpečném vrahounovi. Je ale natolik zbabělý, že se po hrůzostrašné návštěvě chléva, plného nebezpečných domácích zvířat, radši schová doma pod peřinu. Naštěstí ale babička ví, jak na Harolda! Dá mu kouzelný talisman, se kterým se jeho dědeček stal hrdinou v občanské válce (zpestřeno výborným flashbackem). Harold s pomocí talismanu, a také značného štěstí a náhody, nakonec po mnoha peripetiích přece jen lumpa zpacifikuje a už stačí jen odstranit z cesty soka v lásce a může se konat svatba...(12.12.2007)

 • - Scéna s kočárkem byla točena ve stejné ulici v Holywoodu jako o mnoho let později několik scén z Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994). (SaNGe)

 • - Film byl původně zamýšlen jako vážný, než do něj Harold Lloyd přidal pár gagů. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace