Putička

USA, 1922, 60 min

Harold Lloyd

Walter Lundin

Hal Roach

Lloydův první celovečerní film. Harold je uťápnutý, nesmělý a neprůbojný mladík, vychovávaný babičkou kdesi v nejzapadlejší vesnici, zkrátka Putička. A proto to nemá lehké jako nápadník, protože mu v cestě stojí o mnoho drzejší sok. První část filmu se točí okolo Haroldova nafatlínem zapáchajícího svátečního obleku po dědečkovi, který už trochu vyšel z módy. Ve zbytku filmu se pak Harold účastní pátrání po nebezpečném vrahounovi. Je ale natolik zbabělý, že se po hrůzostrašné návštěvě chléva, plného nebezpečných domácích zvířat, radši schová doma pod peřinu. Naštěstí ale babička ví, jak na Harolda! Dá mu kouzelný talisman, se kterým se jeho dědeček stal hrdinou v občanské válce (zpestřeno výborným flashbackem). Harold s pomocí talismanu, a také značného štěstí a náhody, nakonec po mnoha peripetiích přece jen lumpa zpacifikuje a už stačí jen odstranit z cesty soka v lásce a může se konat svatba...(12.12.2007)

Rozpočet $100,000(4.6.2009)

38. LFŠ Harold Lloyd(1.8.2012)

Nemám rád klamstvá, v podstate ani tie malé nejak, ale tu bol ten film celkom zábavný. Iste Lloyd nie je žiaden Chaplin, ale komik to bol na svoju dobu celkom dobrý. Taký nevinný film, ktorý nebol ani dlhý a myslím, že na svoju dobu dosť pobavil veľa drsný chlapov.(28.3.2015)

Viděno na LFŠ Uherské Hradiště 2012 - tedy v kině a s živou hudbou od Dikolson - a při vstupu do kina jsem netušil, na jak zajímavou a poutavou komedii jdeme. Skutečně jsem tu hodinu nemohl téměř vydechnout. Na 90-letého staříka má film pořád ještě slušnou sílu. Vtip kromě oné prvoplánovité a "laciné" šlupky nacházíme v na několika dalších vrstvách, jejichž promyšlenost překvapuje. Navíc ta hra nejen výrazů, ale hlavně tělem je ohromující. Z projekce jsme takřka všichni odcházeli velice spokojeni.(28.7.2012)