Barbar

V dobách, kdy křesťanská víra téměř nedosahovala k hranicím Skandinávie, byl po dlouhých letech žaláře osvobozen němý muž, divoký barbar. Neznal svůj původ, ani cíl. Říkali mu One-eye. Ocitl se na lodi uprostřed neprostupných mlh severního Atlantiku, která směřovala na západ, vstříc břehům neprobádané Ameriky, snad i bájné Valhally. Po vzoru starých pohanských bohů objevuje One-eye svou pravou podstatu. (oficiální text distributora)

lazyman

Film měl skvělý nástup - akce, syrovost děje, podtržená chladnou a zamlženou krajinou, s brutalitou hlavního hrdiny, kdy v reálu v dávných dobách to tak nejspíš chodilo. Postupně děj filmu upadal, zvolňoval a chvílemi mě i uspával, hlavně dlouhé nezáživné sekvence na moři, kde se skoro nic nedělo. A zase posledních 5 minut bylo celkem zajímavých s neočekávaným koncem. Celkově byl film ne moc zajímavý, nemluvný a dané téma se dalo zpracovat podstatně lépe a pro diváka atraktivněji. Klasických průměrných 50% + něco navíc za Madse Mikkelsena. ()

izmi

Upřímně - film jsem nepochopil .-) Ale jako vizuálně dobře zpracované artové dílko s výbornou atmosférou a pár dechberoucími drastickými scénami dobrý, no. Je to neskutečně utahané, pomalé a vleklé, ale dokoukal jsem to do konce poměrně bez potíží. Jednooký do Valhally nakonec došel, tak to vlastně dobře dopadlo :-) ()

PORTER44

Ze začátku a v soubojích dost brutální scény,temná a středověká atmesféra slibný začátek, ale potom se to začalo rozdělovat na části nebo povídky a začalo to stát za ....vlezli na loď a už se nic nedělo ,bohužel jednou stačilo. ()

Foxyy_

Od začátku po konec totální nuda…Děj v podstatě na jednom místě bez jakékoli změny. Těšil jsem se na Madse Mikkelsena v hlavní roli, ale přišlo velké zklamání. Hlavní postava se za celých 90 minut nijak nevyvynula a nic se o něm nedozvíme. Také ostatní postavy byly ploché jako přistávací dráha pro letadla. 2. třetina filmu jako by se vůbec nestala, kdybych na půl hodiny odešel na záchod tak o nic nepříjdu. Celé to působilo jako jednodenní středoškolský projekt... Jako film za mraky milionu dolarů opravdu nepůsobil. Stupidní dialogy, nudné dlouhé pasáže bez významu,neustálé narážky na boha, jednobuněčný scénář, zpomalené scény o ničem a mnoho dalšího… Filmy tohoto typu mám rád, ale tento nepovedený obraz od Nicolase Refna mě opravdu zklamal. Od tohoto režiséra bych mnohem více doporučil film Drive (2011) a tento bych radši vynechal. Celkově hodnotím 40%. ()

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn