Mary a Max

Cimr

Nádherný film nacpaný skvělými nápady. Tento animák je jen pro hodně otrlé děti, protože se nevyhýbá (jak zmiňuje už text distributora) žádné negativní věci, co nás v životě může potkat - od duševních nemocí, samoty, alkoholismu až po smrt. Dokonalá protilátka k sentimentálním užvaněným (nejen) animovaným (nejen) komediím. ()

frashmaker

Ve svém stylu pravděpodobně nejlepší animovaný film, jaký jsem kdy viděl. Slovo "divný" je bezpochyby na místě. Místy lehce srandovní, jinak hořký, trochu depresivní a až realisticky pravdivý, ač převeden do světa animace. V něčem mi hodně připomínal Persepolis, v něčem zas Amelií z Montmartru. Ale rozhodné originální. A výtečná hudba. Pětku nedávám jen proto, že to není vyloženě můj šálek čaje, ale jinak rozhodně nemám co vytknout. ()

RasputincZ

Opět se jedná o výstřední příběh, výstředních lidí s naprosto běžnými problémy. Hledání přátel, lásky a seberovnováhy. Konec je dost sentimentální a smutný, ale to jen přidává na celkově realistické atmosféře. ()

zlabus

Neokoukaná animace, skvěle namluvené postavičky, genialně napsaný a velice vtipný snímek. Černý humor miluji a tak neuvěřitelně hravých a originálních dílek jako je Mary a Max je opradu jako šafránu. 95% ()

phoebess

První animovaný film, který mě opravdu dostal do kolen díky své syrové reálnosti, hořkosti, ale i tím, jak dokázal vyzobrazit jakousi vnitřní krásu člověka... Mohla bych ho tu vychvalovat dál, ale další slova by jen ničila tu úžasnou atmosféru, kterou po sobě film zanechal. ()

MartinezZ

Kouzelné. Mohl bych pocity z tohohle filmu popsat mnoha dalšími slovy, ale všechny je vystihuje jen jedno jediné: kouzelné. ~~~ Doporučuje 9 z "kdo-dokáže-spočítat-kolika" Henryů! ()

SaNcHeZ_cz

Poněkud příliš realisticky vyobrazená drsně pesimisticky upřímná animovaná story o dvou lidech z různých koutů světa. Mary a Max rozhodně není tím animákem pro děti, právě naopak. Snímek nabízí neotřelý pohled do světa dvou lidí pro které nebýt normální je normální. Nedrží se tradic a ukazuje život ve své místy až šokující krutosti s nadhledem a černým humorem snímku vlastním. Je to bizarní a depresivní? Ano. Je to upřímné a poutavé? Dvakrát ano! ()

Alqarin

Manifest všech vyděděnců, obyvatel vlastních vnitřních světů a pokroucených či zbytečných existencí, které se potýkají s mašinérií normálnosti. A taky pořádná depka. ()

LV.Helter

Príklad toho že originalita ešte nezomrela. Nádherne ľudský, emotivne dojemný a silný plastelinový animačik zabalený do "čiernobielých kulis" s neuveritelným srdcom. Mary a Max je jeden z filmov pri ktorých sa modlite aby ešte neskončil, aby ste v tej extazovej onanii pokračovali dalej. Ešte v žiadnom som nevidel toľko striedať humor (pri ktorom sa hlasno smejete) a smutok (pri ktorom je vám tažko na srdci). Jedným slovom krása s genialne vybratou hudbou.94% ()

devNull

Smutný příběh, kde nezbylo příliš místa na smích, i když se tam taky pár veselých situací a groteskních zjevů objeví. Příběh vlastně nedopadá nijak špatně, i tak je ale smutný. Ukazuje malost našich životů, ať jsme kde jsme. Poukazuje na věci, které děláme špatně a ukazuje, že si musíme vážit našich přátel. Harvie Krumpet u me zatím vede na plné čáře, ale i tak to byl velmi krásný a hluboký snímek. Doporučuji všem, nudit se u něj rozhodně nebudete. ()

mysiak

V prvom rade dospelejšia rozprávka ako som čakal...krásna animácia, skvelý čierny humor...a hlavne príbeh, ktorý bol svojim spôsobom krásny..a chytil ma za srdce..vynikajúca rozprávka ()

Tayen

Tenhle animák není žádná pohádka a většinou ani komedie. Bez příkras, bez naděje, syrový příběh, který přece jen neskončí zas tak špatně, rozhodně není pro lidi v depresi. Nádherné vyprávění a nádherně psané dopisy nás provází přes celé dekády dvou lidských životů, které jsou tak obyčejně, přesto tak výjimečné. Animace je výborná, ale o tu tady vůbec nejde. Jde o přátelství a o tom, že každý si musí umět pomoct sám. ()

Malýprinc

Animovaná Amélie plná hezkých detailů jak k pousmání tak k pláči. Mám rád pohled na svět z dětských očí a ty jejich nevšední otázky, které dospělého člověka ani nemohou napadnout. Zde to takové je a je to cítit každou vteřinou. Určitě by se našly nějaké chyby. I příběh je k jeho konci čitelný a předvídatelný, ale film je to krásný. 4,5* ()

ivishka

Z tohoto díla jsem měla docela dekadentní dojem. Bylo mi moc líto Maxe staříka se zaběhlými zvyky, velice osamělého, který si našel přítelkyni v podobě malinké holčičky Marry. Občas vtipné momenty a krásná vymyšlená slova-poplematený atd..Ale poté kdy mu holčička neodepisovala se cítil sám a konec mě hodně mrzel... Člověk by nevěřil jak se dá u takového animáku bulet... ()

MICHAEL73

Opravdu nádherné... Krásně odvyprávěný příběh dvou lidí, kteří jsou jiní než ostatní. Na jedné straně tu máme roztomilou dětskou nevinnost a její zvídání. Na druhé je tu už dospělý člověk, který je v podstatě uvězněný v dětském těle - pozoruhodně se dívá na svět stejně jako dítě. Myslím, že tento film vlastně člověku ukáže svět dětskýma očima, tedy takový, jaký je. Děti se na svět dívají jaký je a mají ohledně něj zvídavé otázky. Ty mají oba hrdinové tohoto filmu a vytvářejí tak opravdu krásnou komedii a drama. Velmi dobrá práce... ()

Popluh

Jeden z obecně nejsmutnějších filmů vůbec, kterého od maximálního hodnocení dělí jen silně kolísavé tempo, které způsobuje, že se hlavně během prostřední části filmu slovo nuda skloňuje až příliš často. Nebýt toho, byl by to maximálně vtipně-deprimující zážitek s vynikající animací. 80 % ()

Sandiego

Jímavá a neotřelá sonda do komplikovaného, ale nádherného vztahu dvou podobných, přesto vzdálených jedinců a to nejen teritoriálně. Až karikované postavičky si člověka musí získat, stejně jako jejich svérázné představy o světě, které náhle střídá nelichotivá realita, v níž se oba sobě nutně vzdalují. Některé jejich repliky a postřehy jsou neopakovatelně vtipné, někdy však zavane i agresivnější a pereverznější humor, který je prevencí před jakoukoliv sladkobolnou sentimentalitou. Škoda jen jisté statičnosti, hlavně v první části, kdy je děj vyprávěn především obsahem dopisů, jež jsou sice hravé, ale někdy je slov až příliš a vizuální stránka je občas ani příliš neobohacuje. Tento pocit však postupem děje mizí a ten neztrácí dech, nýbrž ho sbírá, aby vydechl až v nádherném finále. ()

UncleG

Mary a Max je sice podívaná značně depresivní, ale do deprese vás nepřivede - to smutné je totiž naprosto dokonale vyváženo humorem, nadsázkou a nadhledem. A tak přesto, že mě tenhle film opravdu na duši nepotěšil, dávám plné hodnocení - něčemu, co mě naprosto rozhadrovalo pojetím, způsobem vyprávění a nakonec i neuvěřitelým smyslem pro humor! Přiznávám se, že miluju filmy, v nichž člověk neví, jestli se dřív smát nebo brečet. P.S. - věděli jste, že želvy mohou dýchat řítním otvorem? :) ()