Ricky

Když Katie (Alexandra Lamy), obyčejná žena, potká obyčejného muže Paca (Sergi López), stane se něco úžasného a zázračného – je tu příběh lásky. Z tohoto svazku se pak narodí mimořádné dítě - Ricky. (ninon)

Taninaca

Příběh začíná v odvážné realitě a končí v čisté fantazii. Ale ten přesun z jedné části do druhé je chudý a málo propracovaný. Ricky má momenty reálného světa obsahující dávku nadpozemského kouzla, které nám může dopřát jedině film. ()

honajz2

Dlouhou dobu mi to přišlo naprosto skvělé, ale v poslední třetině mě to hrozně zklamalo. To z toho fakt vypadlo jen tohle? Vlastně je to jenom obyčejné rodinné drama o rozhádané rodince, která se potřebuje semknout dohromady, jen se tu objevuje fantasy (a lehce mysteriózní) prvek v podobě zázračného mimina, které ale ve výsledku v tom jednoduchém poselství i v ději nemá pořádné opodstatnění. Chápu, zázračné dítě všem svým zázrakem připomene důležitost rodiny, ale stačilo jen něco málo přepsat u postavy Rickyho a vyznělo by to vlastně stejně. A upřímněji, protože ten fantasy prvek přímo vybízí k něčemu mnohem většímu a propracovanějšímu, než k čemu je tu nakonec použit. Nehledě na to, že poselství o důležitosti rodiny vám řekne i x animáků pro děti, takže by člověk od takového režiséra jakým je Ozon čekal opravdu něco víc. Natočené to má sice skvěle a atmosféricky, mnoho scén z toho si určitě ještě budu pamatovat a ten fantasy prvek je opravdu zajímavý a nápaditý, ale všeho bylo využito pramálo. Btw, rád bych napsal, že je dobré vyhnout se všem spoilerům, protože Ozon tu s tou tajemností ohledně Rickyho pracuje perfektně, ale tomu se dá vyhnout jen těžko, když to stěžejní vlastně vyspoileroval i název na DVD... 3* ()

tomtomtoma

Netradiční pohled na jeden obyčejný partnerský svazek se závazky. Katie (Alexandra Lamy), matka samoživitelka, potkává svoji záchranu v osamělém tvrdém životě v podobě španělského dělníka Paca (Sergi López). Prvotní nadšené zamilování je vystřídáno všedností a náročností života obyčejných lidí, odcizením, odloučením a opětovným sblížením. Kořením vztahu je jejich společné dítě, létající Ricky (Arthur Peyret) a jeho postupné krůčky v létání, kterým vzbuzuje pozdvižení. Chtěli ho ukazovat jako cirkusové zvíře a vydělávat na něm peníze. On jim uletěl, aby získal svoji svobodu a možnost rozletu. Z dalších rolí zaujme malá Lisa (Mélusine Mayance), Katienina dcerka, která se musí vypořádat s tím, že už není středobodem života své matky, a nemocniční lékař (André Wilms), který by Rickyho nejraději zkoumal. Netradiční pohled se svou až zvrhlou představou malého anděla, který dává v nelehkém životě jistou naději. Lehce ironické a směšné zároveň. ()

angel74

Samotný příběh není špatný. Ozonův snímek Ricky rozhodně stojí za povšimnutí. Jen jsem se nedokázala úplně přenést přes skutečnost, že zhruba od půlky filmu jde vlastně o nebetyčnou ptákovinu. (60%) ()

Karush

Ťažko prijateľný a na jedno pozretie úplne postačujúci film. Možno sa zdá, že film neposkytol takmer nič, ale vskutku obsahoval tvrdý, no aj zázračný život obyčajnej rodinky s neobyčajným Rickym. Treba sa od príbehu MAXIMÁLNE odpútať a uvedomiť si symboliku tohto filmu a okrídleného zázraku a možno vtedy tento film môže získať nevšednú hodnotu. ()

Pavlínka9

Film, který je pro mě velkou neznámou. Líbil ale zároveň mi tam stále něco chybělo. Na jedné straně se mi líbilo prostředí, v kterém se snímek nacházel a celkový děj filmu, ale něco mi tam stále vadilo. Rozhodně musím říct, že film byl pro mě velkým překvapením a něčím, co jsem neviděla. Závěr, který je pro každého zamyšlením také nezklamal...:) ()

blackJag

Nadějná zápletka, která se cestou k závěru poztrácela v rozpačitém scénáři. Sociální drama a fantasy motiv prvního člověka s křídly zní opravdu lákavě, navíc se podařilo vybrat výborné herce (malou dívenku v roli Rickyho starší sestry nevyjímaje), kteří dokáží zachovat přirozenou mimiku i v krkolomných obratech, ale celkový potenciál byl oproti výslednému dojmu naprosto jinde. 50% ()

greetchen

Téma dobré, leč nevyužité. Film nezaujme a nudí. A přitom Ozon několikrát už už nakračoval k zajímavému vykreslení psychologií postav a vztahů mezi nimi... ()

jenik71

Asi každý z rodičů někdy řekne o svém batoleti, že je to jeho krásný andílek. V tomto filmu je to ovšem 100% pravda. Miminu totiž narostou skutečná křidýlka ! Později dokonce začne létat po dětském pokoji, v supermarketu ve vzduchu kličkuje mezi regálama a rodiče si ho před novinářema pouští na provázku jako draka na podzim. Proto je moje hodnocení jasné - andělská hovadina s velkým H. ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY. Měl jsem zato, že Ozon své dva přístupy (odlehčený, stylizovaný, fantastický x umírněný, rezervovaný, civilní) ve filmech moc nemíchá – až doteď. Na druhou stranu se mi jen potvrdilo, že zřejmě není vynalézavější filmař co do práce s žánry, jejichž pravidla si svérázný filmař tisknout na toaletní papír. Ricky je totiž fuck-up. Plakát navodí dojem, že jdete na francouzskou verzi „Kdopak to mluví“, ale první záběr uplakané zoufalé matky na sociálce Vás ukonejší, že tomu tak není a vy s budete moci vychutnávat naopak nasírací sociální drama. Všechno tomu nasvědčuje do okamžiku, který na sebe nechá dost dlouho čekat; ani po zásadním zvratu se ale žánrové kolo nezastaví... Když pominete vynikající filmařské kvality snímku, nejzajímavější je tedy Ozonova hra s diváckými očekáváními a podivné dojmy a poznání, která nejen o filmu, nýbrž i o sobě v průběhu sledování příběhu divák vědomě (to když si pleská o čelo, když pochopí, že a proč naletěl) či nevědomě (to když se mu to zdá nějaké divné) nabývá, v čemž sice není Ozon tak árijsky brutální jako takový Haneke, ale na nikoho jiného, podobně vyčůraného jsem si až doteď, 2 hodiny po projekci nevzpomněl. Nízké hodnocení filmu považuji za ...velký úspěch filmu. Divákům se nelíbí, co se o sobě dozvěděli. Čtyři a půl zaokrouhleno nahoru. ()

decay

Sociálna dráma u ktorej prvý raz vidím použitie “fantaskného“ prvku. Nie je tu nič nasilu a tak všetko vyznieva veľmi prirodzene, až na občas dosť nepravdepodobného vývoja scenára na základe niektorých rozhodnutí postáv. Celkovo je však jasný zámer poukázať na konanie rodiča – matky v situácii keď je jej dieťa nejakým spôsobom “postihnuté“ a taktiež na citové rozpoloženie pri vyrovnaní sa s jeho stratou. Zaujímavá a veľmi netradičná paralela. ()

DannyBoy80

No taková zvláštní oddychovka. U Ozona už klsicky tomu něco chybí, jakoby nebyl schpný dotáhnou film do gradace. Ve všech ohledech průměrný film, kde je netradiční pouze téma. ()

Petullka.66

Ve své podstatě krásný film o krásném miminku! Samotný příběh je zajímavý, originální a hlavně k zamyšlení. Doporučuji zhlédnout spíše ženám (nebo natěšeným mladým rodičům) a nudit se nebudete. /Dávám 4 hvězdy z 5!/ ()

dawe787

No čekal jsem upřímně rodinnou komedii s miminkem. Nakonec se z toho vyklubal příběh, ve kterém se středává drama s mimořádným bonusem na těle miminka. Nechci prozrazovat, ale tvůrci mohli vymáčknout z námětu více, nakonec příběh nečekaně končí a nevíme ani co je s malým hlavním hrdinou. ()

Harts

Hezký nápad, i když některé momenty mi buď unikly nebo v tom filmu nebyly, takže jsem měl pocit, že mi tam něco chybí ()