Iluzionista

• Francie L'Illusionniste (více)
Francie / Velká Británie, 2010, 80 min

Režie:

Sylvain Chomet

Scénář:

Sylvain Chomet, Jacques Tati (původní scénář)

Britsko-francouzský animovaný film vznikl na základě nerealizovaného scénáře francouzského herce a režiséra Jacquese Tatiho z roku 1956. Tati jej tehdy věnoval své nejstarší dceři a vypráví v něm příběh zestárlého iluzionisty, který putuje se svým uměním od vesnice k vesnici. Jednoho dne v zapadlé vísce narazí na mladou obdivovatelku, která opravdu věří tomu, že dokáže dělat zázraky. Toto setkání oběma změní život... Hlavní postavou filmu je animovaná postavička Tatiho v podobě Pana Hulota, který herce proslavil po celém světě. Režisérem snímku byl Sylvian Chomet, autor oceňovaného Tria z Belleville (2003). (oficiální text distributora)

klichem

Velmi nudny a velmi nezaujimavy animovany film, ktory sa hra na silne citove a intelektualne dielo.Nenechajte sa vsak oklamat je to velmi jednoduchy film (neboli tu ziadne skryte metafory o zivote cloveka, vsetko co chcel autor tymto dielom povedat sa dalo pochopit hned a velmi jasne) ktory bez jedineho slova plynie nekonecnych 80 minut. Sice sa hovori ze v jednoduchosti je krasa ale takto jednoduchy príbeh sa dá prerozprávat aj omnoho kratsie a zaujimavejsie. Jednu hviezdu davam za niektore svetlejsie momenty kedy som sa prihluplo usmiala. ()

Bratr

Jsem nesmírně zklamaný. Animace je dokonalá, do postav jsem se zamiloval, ale tempo vyprávění je k uzoufání stereotypní a zhruba od poloviny fimu už to prostě bezchybná vizuální stránka neutáhla. Škoda přeškoda. ()

voloda1987

Iluzionista je výnimočný svojim spracovaním a krásnou kresbou. Tiché, detailné animované filmíky v sebe majú rozhodne viac ako moderné animáky pre celú rodinu (aj keď aj tých je treba, Iluzionista hold nie je pre celú rodinu). Avšak u mňa jednoznačne vedie Trio z Belleville. Iluzionistov príbeh bol síce pekný, ale nie dostatočný a dalo by sa na ňom určite mnohé doladiť, či skôr, rozviesť. Napriek tomu, opäť niečo veľmi pekné a jemné z rúk Sylvaina Chometa. ()

Parisée

Mlčeti zlato. A tady se rozhodně slovy neplýtvá. S klasickými dialogy, byť podkreslenými jímavou hudbou, by tolik nevyzněla melancholie a poetika filmu, ale za vůbec nejsilnější považuji samotný závěr. ()

Sticks

Ostáva mi záhadou, prečo ČT nasadila rozprávku -12 tak neskoro večer. SPOILER: Snáď preto, že sa tam mihne človek na ulici? Či človek snažiaci sa obesiť? Že sa tam fajčí, pije? Že to má ťažkú pointu v tom, že doba ide ďalej a šikovní ľudia, čo kedysi bavili ľudí, sú bez práce? Ťažko povedať... 2,75/10 ()

lobo87

Krásna animácia, čarovná atmosféra, smutný príbeh. Ale chvíľami som sa nudil. Možno bola chyba v tom, že som nepozeral Chometov film v tej správnej nálade a atmosfére... 55% ()

vodkasesemte

Life and death, space and time, fate and the chance. These are the forces of the universe. I presented you a man who has unlocked these mysteries. From the furthest cornersof the world where the dark arts still hold sway. I can tell you with certainty, theres no trick they havent seen. Its not showman at all, but rather wizard, who sold his soul to the devil in return for unholy powers. He tries to trick you. I try to enlighten you. which is the more noble pursuit? The spirit has been reaffirmed in the face of modern scientific materialism. The work of spiritualism will rouse humanity to a new moral earnestness. It is a revolutionary movement and we will turn the empire into a spiritual republic. Magic tric is not evidence. What is your name? I dont see how that matters. The country will be run by mongrels! ()

jirka159

Nádherně zpracovaný animovaný film, který po vizuální stránce opravdu chybu nemá. Jedinou věc kterou bych tomuto filmu mohl vytknout je, že postupně začínal ztrácet spád to ovšem bylo, podle mě, zbůsobeno i faktem, že se tu téměř nemluvilo. ()

Verve

Iluzionista je kouzelný a mistrovsky zvládnutý film. Mimo úžasného příběhu Jacquese Tatiho musím vyzdvihnout řadu detailů a drobností, kterými mě hned napoprvé doslova uchvátil. Bylo to promyšlené, vtipné, chytré. Líbilo se mi to a při nejbližší příležitosti navštívím další promítání. ()

JohnTheOne

Smutné. Hodně smutné a přitom tak decentní a nevtíravé. V podstatě se zde žádná strašná a zásadní tragická událost nestane, o to víc ale vyzní celková smutná pointa. Jinak animace je krásná, pan Hulot jak dělaný. :) Hrozně se mi taky líbily záběry na Anglii padesátých let, proslulá londýnská elektrárna Battersea (u nás známá díky Pink Floydům), Kings Cross, atd. Film také nepostrádá vtipné momenty. Stopáž hodinu a půl je velmi příjemná, i přesto mi však přišel film chvílemi zdlouhavý, to je ale asi tak jediná výtka. ()

rigby

Smutný film o strastech vysloužilého kouzelníka... I když animované filmy nemusím, tak tento pohladil po duši i po očích. ()

Chase

Kdybych tak věděl čim mě to vlastně dostalo. Krásná animace, působivá hudba, jednoduchý příběh. Všechno dohromady to na mojí skrytě romantickou duši zafungovalo a já byl dokonce dojatej. Zase po dlouhý době. A jsem rád, že jsem ho neviděl v kině, ale v klidu doma na DVD. Nevim jestli by se v kině dostavila ona intimní atmosféra, která je podle mě k vychutnání tohohle filmu zapotřebí. Takže doporučuju sledovat až po setmění, o samotě, když všichni a všechno spí. ()

kolly13

Kouzelník mírně za zenitem, který má pobavit publikum svými triky a sám nemá mnoho radostí. Film, kde vám stačí základní znalost francouzštiny a trocha angličtiny k porozumění kraťoučkým dialogům, o to víc je to o pocitech, hudbě a závanu Francie. Doporučuje spíše kino než noťas. ()

Ruadek

Bezesporu jeden z nejkrásnějších filmů, jaké jsem v posledních letech viděl. Úžasná animační přehlídka, vizuální koncert, který pozvolna a pomalu vypráví velký životní příběh stárnoucího kouzelníka. Svět okolo spěchá a mění se, on se nemění a stále kouzlí ty samé triky jako celý život. Potká dívku, vidí svět společně, prožívají společné dny ve velkém světě. Každý se vydá svou cestou, svět se mění dále ale to niterné a podstatné co je v každém z nás, zůstává. Symfonie pro animaci a vypravěčské umění beze slov. V každém záběru tisíce nápadů. V každém kresleném pohledu více živých emocí než v mnoha hraných filmech. Film, který mnoho lidí nemá šanci pochopit protože mluví oným neuchopitelným způsobem, jaký se dotkne jen určitých lidí. O to silněji pak zapůsobí. ()

WoodoX

Krásne prevedenie, ale tie infantilné vtipy v takomto animáku sú na zaplakanie. A ten príbeh mi neprišiel až tak super, keďže to je to isté ako v ,Is Anybody There?'. ()

Chomet si troufá na italskou legendu

Chomet si troufá na italskou legendu

10.08.2014

Francouzský animátor a režisér Sylvain Chomet za sebou ještě mnoho celovečerních filmů nemá, ale vždy, když s něčím přijde, je to velká událost. Jeho Trio z Belleville a Iluzionista jsou špičkou… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky