Tajemná minulost (TV film)

• Španělsko

Lost, The

Thriller

Španělsko, 2009, 94 min

Bryan Goeres

Jay Beattie

Jacques Haitkin

Sean Murray

Vcelku napínavý a dobře vystavěný televizní triler, který však trpí značnou nevěrohodností a logickými chybami. Děj diváka udržuje v napětí celý čas, ale nad některými scénami jsem kroutil hlavou (např. nad postupem policie při hledání-nehledání obětí před těmi třemi lety). Dějové zvraty miluju, ale tady to bylo dost násilné, protože v průběhu jsme dostali jen málo indícií, že by vše mohlo být jinak. Dívatelné to ale je.(24.4.2014)

Film s originálnou myšlienkou, dobrým castingom a dejom, ktorý vám nedovolí odísť od obrazovky... Záverom budete určite prekvapený, nakoľko je v podstate neočakávateľný... Jednoznačne môžem odporučiť a dávam štyri hviezdičky...(13.9.2011)

• IdaHutt

Armand Assante byl důvodem, proč jsem si tento thriller vybrala. Assante mě nezklamal, snímek však ano. Jakmile dokulhal k závěrečné pointě, došlo mi, že pointa je zcela mimo mísu. Ne, nespáchám spoiler. Pouze musím podotknout, že pokud by měla platit pointa, musel by se přepracovat předchozí děj. Ouvej, ouvej.(9.6.2011)

Velice temný a depresivní snímek s napětím až do samého konce. Televizní film, jaký tu dlouho nebyl. Scénář je napsán tak solidně, že by mohl s přehledem sloužit jako ukázka, jak má takový dobrý scénář vypadat. Chválu si samozřejmě zaslouží i veškeré herecké výkony. Příběhy z psychiatrickými pacienty byli vždy velice slibnou výzvou. Ve většině případů není o překvapení nouze a dokážou až šokovat. A to je i tento příběh. Tempo je sice pomalé, ale je to ku prospěchu věci. Jinak by to totiž takovou atmosféru nevytvořilo. Klobouk dolů, tohle se prostě povedlo.(15.4.2015)

Pomalý rozjezd se nedal ke konci ubrzdit. Takovýhle zvrat ve filmu, sem už dlouho neviděl. Měl jsem svůj tip, ale žhavý kandidát vypadl z kola ven. Pak jsem byl namydlenej jak prdílka malýho děcka. Zábava na 70%(28.10.2013)