Tajemná minulost (TV film)

• Španělsko

Lost, The

Thriller

Španělsko, 2009, 94 min

Bryan Goeres

Jay Beattie

Jacques Haitkin

Sean Murray

Pomalý rozjezd se nedal ke konci ubrzdit. Takovýhle zvrat ve filmu, sem už dlouho neviděl. Měl jsem svůj tip, ale žhavý kandidát vypadl z kola ven. Pak jsem byl namydlenej jak prdílka malýho děcka. Zábava na 70%(28.10.2013)

"Ona je přece duševně chorá !!" - "To vy taky, když si myslíte, že bych jí chtěl pomoct !!" Rozhodně si nemyslím, že by ten laciný televizní look právě tomuto typu filmů nějak zvlášť škodil, navíc Španělé patří už léta k mistrům napětí, ačkoliv tady mluvit o Španělích jako tvůrcích by bylo dost zavádějící, ať už se jedná o thrillery či hororové kousky, a nutno říct, že právě Tajemná minulost je toho dostatečným příkladem !! Téměř neznámý americký režisér Bryan Goeres dokázal snímek orámovat velmi dobrou tajemnou atmosférou, a diváka tak doslova přikovat k sedadlu, byť je vlastně od začátku zcela zřejmé, kam bude celý film směřovat !! Ostatně očekávané finále snímku mě donutilo jít s hodnocením až na čtyři hvězdičky, mně se i přes jeho průhlednost velmi líbilo !! Nerad bych příliš spoileroval, ačkoliv to už jsem vlastně udělal prostřednictvím toho vypíchnutého dialogu, a tak už raději nic dalšího neprozradím, nicméně samotná příběhově stavební myšlenka spojená s mnohočetnou poruchou osobnosti příliš originální není, zde ji však jinak převážně seriáloví scénáristé Dan Dworkin a Jay Beattie uchopili poněkud netradičně !! ;) K hereckému obsazení nemám příliš výtek, Armand Assante si odehrál svůj standard a musím říct, že jsem mu to všechno prostě zbaštil, krásná Dina Meyer mě nikdy nemůže urazit a roztomilá Lacey Chabert pro mě byla jedním velkým překvapením !! Jako nejsilnější stránku The Lost však zcela jistě vidím úžasnou kameru žánrového rutinéra Jacquese Haitkina, jehož jméno mají jistě všichni hororoví fanoušci spojené s Noční můrou v Elm Street, a částečně i dost slušný soundtrack, v jehož banálnosti je síla, Seana Murrayho !!(26.10.2013)

Poměrně originální, dobře obsazené a napínavé. Chtěl jsem dát 4* neboť ty další osobnosti bláznivé dívky a zápletka mě bavily, ale za ten závěr si to zaslouží snad i 2*-dávám 3*.(23.9.2011)

• IdaHutt

Armand Assante byl důvodem, proč jsem si tento thriller vybrala. Assante mě nezklamal, snímek však ano. Jakmile dokulhal k závěrečné pointě, došlo mi, že pointa je zcela mimo mísu. Ne, nespáchám spoiler. Pouze musím podotknout, že pokud by měla platit pointa, musel by se přepracovat předchozí děj. Ouvej, ouvej.(9.6.2011)

Film s originálnou myšlienkou, dobrým castingom a dejom, ktorý vám nedovolí odísť od obrazovky... Záverom budete určite prekvapený, nakoľko je v podstate neočakávateľný... Jednoznačne môžem odporučiť a dávam štyri hviezdičky...(13.9.2011)