poster

Tajemná minulost (TV film)

 • Španělsko

  Lost, The

Thriller

Španělsko, 2009, 94 min

Režie:

Bryan Goeres

Scénář:

Jay Beattie

Kamera:

Jacques Haitkin

Hudba:

Sean Murray

Střih:

Paul G. Volk
(další profese)
 • MickeyStuma
  ****

  Velice temný a depresivní snímek s napětím až do samého konce. Televizní film, jaký tu dlouho nebyl. Scénář je napsán tak solidně, že by mohl s přehledem sloužit jako ukázka, jak má takový dobrý scénář vypadat. Chválu si samozřejmě zaslouží i veškeré herecké výkony. Příběhy z psychiatrickými pacienty byli vždy velice slibnou výzvou. Ve většině případů není o překvapení nouze a dokážou až šokovat. A to je i tento příběh. Tempo je sice pomalé, ale je to ku prospěchu věci. Jinak by to totiž takovou atmosféru nevytvořilo. Klobouk dolů, tohle se prostě povedlo.(15.4.2015)

 • IdaHutt
  **

  Armand Assante byl důvodem, proč jsem si tento thriller vybrala. Assante mě nezklamal, snímek však ano. Jakmile dokulhal k závěrečné pointě, došlo mi, že pointa je zcela mimo mísu. Ne, nespáchám spoiler. Pouze musím podotknout, že pokud by měla platit pointa, musel by se přepracovat předchozí děj. Ouvej, ouvej.(9.6.2011)

 • JaninaM
  ****

  Jsem mile překvapená. Armand Assante je sice hodně slizký a nepříjemný herec, ale za 94 minut jsem si na něj zvykla. Ale smeknout musím před Lacey Chabert. Zahrála moc dobře , přesvědčivě a rozhodně to nebyla lehká práce tolik postav najednou. Snímek plný akce, zvratů a překvapení. Závěr byl maličko přehnaný, ale jinak velká spokojenost.(9.4.2015)

 • BarVo
  **

  Inu, zamotané to bolo veru riadne. Obávam sa ale, že schizofréniou netrpela len tá dievčina, ale aj scenárista. Inak si neviem vysvetliť záverečný obrat, ktorý bol v úplnom rozpore s predošlým dejom. Ale i bez toho - schizoidné rozštvrtenie osobnosti bolo na mňa trocha veľa, a keď sa zjavila piata identita, už to bolo skôr na smiech.(25.4.2014)

 • Tommassi3
  ****

  "Ona je přece duševně chorá !!" - "To vy taky, když si myslíte, že bych jí chtěl pomoct !!" Rozhodně si nemyslím, že by ten laciný televizní look právě tomuto typu filmů nějak zvlášť škodil, navíc Španělé patří už léta k mistrům napětí, ačkoliv tady mluvit o Španělích jako tvůrcích by bylo dost zavádějící, ať už se jedná o thrillery či hororové kousky, a nutno říct, že právě Tajemná minulost je toho dostatečným příkladem !! Téměř neznámý americký režisér Bryan Goeres dokázal snímek orámovat velmi dobrou tajemnou atmosférou, a diváka tak doslova přikovat k sedadlu, byť je vlastně od začátku zcela zřejmé, kam bude celý film směřovat !! Ostatně očekávané finále snímku mě donutilo jít s hodnocením až na čtyři hvězdičky, mně se i přes jeho průhlednost velmi líbilo !! Nerad bych příliš spoileroval, ačkoliv to už jsem vlastně udělal prostřednictvím toho vypíchnutého dialogu, a tak už raději nic dalšího neprozradím, nicméně samotná příběhově stavební myšlenka spojená s mnohočetnou poruchou osobnosti příliš originální není, zde ji však jinak převážně seriáloví scénáristé Dan Dworkin a Jay Beattie uchopili poněkud netradičně !! ;) K hereckému obsazení nemám příliš výtek, Armand Assante si odehrál svůj standard a musím říct, že jsem mu to všechno prostě zbaštil, krásná Dina Meyer mě nikdy nemůže urazit a roztomilá Lacey Chabert pro mě byla jedním velkým překvapením !! Jako nejsilnější stránku The Lost však zcela jistě vidím úžasnou kameru žánrového rutinéra Jacquese Haitkina, jehož jméno mají jistě všichni hororoví fanoušci spojené s Noční můrou v Elm Street, a částečně i dost slušný soundtrack, v jehož banálnosti je síla, Seana Murrayho !!(26.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace