Tajemná minulost (TV film)

• Španělsko

Lost, The

Thriller

Španělsko, 2009, 94 min

Bryan Goeres

Jay Beattie

Jacques Haitkin

Sean Murray

Poměrně originální, dobře obsazené a napínavé. Chtěl jsem dát 4* neboť ty další osobnosti bláznivé dívky a zápletka mě bavily, ale za ten závěr si to zaslouží snad i 2*-dávám 3*.(23.9.2011)

Pomalý rozjezd se nedal ke konci ubrzdit. Takovýhle zvrat ve filmu, sem už dlouho neviděl. Měl jsem svůj tip, ale žhavý kandidát vypadl z kola ven. Pak jsem byl namydlenej jak prdílka malýho děcka. Zábava na 70%(28.10.2013)

• BarVo

Inu, zamotané to bolo veru riadne. Obávam sa ale, že schizofréniou netrpela len tá dievčina, ale aj scenárista. Inak si neviem vysvetliť záverečný obrat, ktorý bol v úplnom rozpore s predošlým dejom. Ale i bez toho - schizoidné rozštvrtenie osobnosti bolo na mňa trocha veľa, a keď sa zjavila piata identita, už to bolo skôr na smiech.(25.4.2014)

Velice temný a depresivní snímek s napětím až do samého konce. Televizní film, jaký tu dlouho nebyl. Scénář je napsán tak solidně, že by mohl s přehledem sloužit jako ukázka, jak má takový dobrý scénář vypadat. Chválu si samozřejmě zaslouží i veškeré herecké výkony. Příběhy z psychiatrickými pacienty byli vždy velice slibnou výzvou. Ve většině případů není o překvapení nouze a dokážou až šokovat. A to je i tento příběh. Tempo je sice pomalé, ale je to ku prospěchu věci. Jinak by to totiž takovou atmosféru nevytvořilo. Klobouk dolů, tohle se prostě povedlo.(15.4.2015)

Vcelku napínavý a dobře vystavěný televizní triler, který však trpí značnou nevěrohodností a logickými chybami. Děj diváka udržuje v napětí celý čas, ale nad některými scénami jsem kroutil hlavou (např. nad postupem policie při hledání-nehledání obětí před těmi třemi lety). Dějové zvraty miluju, ale tady to bylo dost násilné, protože v průběhu jsme dostali jen málo indícií, že by vše mohlo být jinak. Dívatelné to ale je.(24.4.2014)