Frozen

• Velká Británie Frozen

Deyw

Tak tohle bylo něco..takhle se "zaseknout" na lanovce bych fakt nechtel..hruza..a tma jak v prd*li + vlci tomu pridaj fakt dost :) skvěle sem se bavil a čekal co bude dál...nikdy by mě nenapadlo, že tohle režíroval stejnej človek jako hatchet..už nikdy nebudu lyžovat... :D update 23.8.16 - bejt tam s tou dylinou tak bych asi skocil dobrovolne.. :D ()

sir-dave

Určitě nepovažuji Greenův survival horor, ke kterému si napsal scénář a sám zrežíroval, za špatný. Rozhodně stojí za shlédnutí, o tom žádná. Hodnocení mi kolísá někde mezi 3 a 4*. Mrazivá vypjatá atmosféra dýchá každou minutu, jenže s odstupem času poměrně více hluchých míst a málo záživnějších okamžiků. Každopádně minimálně 3 brutální scény. Většinou mi pohled na jakkoliv krvavé úseky nevadí - jen toto je.. no uvidíte/viděli... Tři hvězdy se mi nedávají lehce, ale dialogy mohli být záživnější, promyšlenější.. Výsledek méně předvídavý.. Jejich rozhodování méně nelogické... Člověk si může vzít aspoň nějaké ponaučení... 68% - - - Menší spoiler: To s těma vlky mi přišlo uhozené... Chápu, že by se tam mohli objevit večer, na nějaké vylákání krví, ale aby tam volně pobíhali ve dne? To se tam někdo v běžném provozu zraní, poteče krev a objeví se tam několik vlků? Sjezdovky se staví v jejich rajónu? Možná se mýlím, ale podle mě přehnané, i když to udělalo Frozen zajímavější. ()

kosta73

No teda! Tak toto je parádní překvapení, nelze nedat plný počet. Je to chytré, relativně uvěřitelné a drží to v napětí až do konce. Co si přát víc...klobouk dolů. ()

Cedr odpad!

Vzpomeňte si na ten nejdebilnější céčkovej horor, kterej jste kdy viděli a představte si z něj jeho nejhloupější postavu a tu nejméně logickou věc, kterou v daném snímku tento hlupák nebo hlupačka provedla. Garantuji vám, že šlo o dvakrát inteligentnější akci než ten nejchytřejší nápad kterékoliv postavy z filmu Frozen. Je mi zle z toho, co si pan scénárista a pan režisér asi myslí o divácích, protože natočit takovouto hloupost s vážnou tváří si jen tak někdo nedovolí. A je mi smutno z diváků, které jim tohle baští. Mám velkou toleranci k nelogičnostem... vždyť to jsou přece jen filmy, že? ... ale toto byla příliš silná káva. Přitom to začalo tak skvěle. Úvodní část "kdy je ještě všechno v pořádku" byla vážně povedená.... co však přišlo pak si nezaslouží ani jednu hvězdičku. ()

TomStall

Pánovi LIVINGDEAD nedík. Film sice možná viděl pětkrát jak tvrdí, ale titulky jsou beztak k nepoužití. Ještě že Frozen není dobrý film, aby mi to mohlo zkazit zážitek.. ()

trojtmberk

Frozen bez problémů zabaví i odpůrce tohohle žánru, protože originalita se mu upřít nedá. Dilema jestli je lepší dostat se dolů a nechat se chytit vlky anebo zůstat dřepět nahoře a chytit vlka, mě příjemně překvapilo. ()

Tommy.D

Ačkoli film obsahuje hromadu nelogičností a zbytečností, většinou se mu naštěstí daří držet napětí. Možná bych dal i 4*, nepít u toho kafe a nemít nohy u topení. 3,5* ()

Doudis19

Talentovaní tvůrci dokázali prostředí více než triviální pointy vytěžit na maximum. Hodně povedenej survival horor, po kterém nelze čekat kladnou odezvu majitelů lyžařských středisek, kterým tenhle film rozhodně masy lyžařů nepřivede :-). ()

Khumbac

Po "Hatchet" nasadil Green laťku o něco výš, to je fajn. Po celou dobu filmu mě napadalo jak se z toho dostat...asi bych svázal hadry(bundy, atd...) dohromady a spustil bych se dolů...po laně bych splahal směrem z kopce...Plyne z toho ponauceni ze mobil se na hory vyplatí brát....pokud je signál :) ()

Mr.Ripley

Atmosféricky mrazivé, drsné drama s prvky thrilleru, které zatíná své tesáky, až morku kostí. Minimalistické, technicky překvapivé, ale především hudebně naprosto odzbrojující. ()

maxxxim

Na pár nelogických a iracionálnych myšlienkových pochodov, následne nešťastne prevedených, tentokrát však asi oprávnene použitých s ohľadom na situáciu, zaujímavé "nekomerčné kino", trošku surové a drsné, ale zaujímavé. ()

Lachtaan

Impulzivní survival drama, které se na první pohled může jevit jako prachobyčejné béčko. Jakmile se odhodláte jej zhlédnout, leckteré předsudky mohou jít stranou. Je to totiž ledové ve všech směrech, místy dokonce nervydrásající. Není to ale ovšem taková pecka, jež by vyčnívala nad ostatní nízkorozpočtové thrillery, kde se skupinka vysokoškoláků utká s matkou přírodou. “Hororové” “Ledové království” je jen zaručeným nahnáním strachu z výšek a okamžitým znechucením otravnou Emmou Bell. ()

arbitr

Dal bych plný počet, ale některé "náhody" ve scénáři mně to nedovolí. Např. to, že neměl nikdo ze tří mobil, zimní středisko v provozu jen o víkendu, vlci. Ale jinak velmi dobře vygradované, slušně zahrané, neokoukaní herci, spíše psycho než horor. ()

st.jim

Opět tolik debilit v jednom filmu, ti tvůrci se snad na výsledek nedívají. Oni se zavírají přes týden lyžařská střediska? Nikomu nepřišlo divný, že na parkovišti stojí osamocené auto. Ani jeden z té trojice nemá mobil? Venku mrzne, až se na lanovce dělají rampouchy a těm hercům se od pusy nezakouří a nezakouří......a mohl bych pokračovat dál. Jinak se to celkem snad dalo vydržet. Když pominu tu neustále ječící kozu na lanovce. Sedět vedle ní, tak jí asi skopnu dolů. Vidět a zapomenout, celé zpracování mě nechávalo ledově klidným. ()

miguel_111

Mrazivá atmoška, slušné herecké výkony a asi najlepší doterajší film režiséra,producenta a scénaristu Adama Greena (Hatchet-2006). Pre mňa 70% ()

baruss

možný spoiler : Krutá rasa II: Dobrodružstvo na lanovke. Len som strašne zvedavý čo robia tie šelmy cez deň, keď sa tam normálne lyžuje. Počkajú kým nejaký osamotený lyžiar spadne a už ho vlečú do lesa. Pre tieto prípady mám vždy mobil pri sebe. ()

st.verka

Vůbec mi nepřipadá šťastné natočit film, kde se 90% děje odehrává na sedačce odstavené lanovky. Že se budou hádat a vzájemně obviňovat bylo předem jasné, stejně jako že to někdo z nich nepřežije. Já jsem se bavila tak na zbývajících 10%. ()

oveckaoa

Souhlas s Arachneussem už mě to taky začíná štvát. 3 lidé uvíznou na lanovce jeden frajer jeden co je tam jenom kvůli tomu že je jejich kamarád a jedna ženská, kterou tam vzaly s sebou. Celou dobu se snaží se zachránit zatímco ona tam sedí jak píča a mrmle kecy o tom že mrzne (jak kdyby to divák nevěděl když se dívá na film The Frozen - anglicky Mráz ) a valí kódy o tom že její pes bez ní chcípne ačkoli je to zvíře které by se o sebe postaralo. Samozřejmě přitom oba chcípnou a ona se zachrání ačkoliv celý film se chová jako by jí to bylo jedno :-). Logiku taky stranou to že chybějící mobil je hororové klišé už vím dávno ale třeba zrovna tady by to neuškodilo kdyby byl to nemluvím o tom že i debil kdyby neměl rukavice by si dal ty ruce do kapes a nenechával si je na zimě (to už ví i malé děti). Jinak po hororové stránce to není špatné a po psychologické taky ne jen my příjde uvalené říkat svému příteli který si při pádu zlomí obě nohy že mohl dopadnout hůř :-). ()

Mrkvič

Oproti 127 hodinám celkem hutné. Postavy jsou 3, těch útrap je taky víc, a hlavně se to nesnaží dělat nějakou obrovskou filmařinu. Postavy jsou vesměs ve všech situacích uvěřitelné a tak je ten nápor na nervy o to silnější. Devadesát minut tak uteče jako nic a divák má za sebou zajímavý pěkně plynoucí film. ()