Frozen

• Velká Británie Frozen

Kadas97

Jeden z najlepších filmov s podtitulom survival. Film som pozeral na prednáške a skoro som umrel pretože som pri takmer ňom nedýchal, lebo som sa bál, že by to bolo príliš nahlas. Výborné herecké výkony a neskutočne dobre vybudovaná stiesňujúca amtosféra, ktorá robí film tým čím je. V rámci žánru 10 z 10. ()

Mayers

Mrazivé a místy dost působivě zahrané. Je tu vykreslena situace, ve které by se nechtěl ocitnout nikdo. Partička sympaťáků měla fakt hoooodně velkou smůlu (což je ale i příjemná změna, dost často je to ve filmech naopak). Chvílemi jsem se cítil, jako bych tam mrznul s nimi Při sledování mě ale trochu rozhodila kamarádka, která začala nahlas bulet kvůli příhodě se psem. Frozen fakt dokáže vyvolat emoce. Za mě čtyři hvězdy. POZNÁMKA: Doufám, že zlovlci z GoT nejsou takoví šmejdi. ()

KafuR

Green se jako scénarista s postavama moc nemazlil a jako rejža je zase vidět ta jeho slabost pro horory. Člověk aby pohledal podobně nehororový film, který je tak surově intenzivní a nemilosrdně krutý. Přestože je celý film postaven jenom a pouze na zádrhelu zastavené lanovky a na ní zapomenutých studentů, díky vhodnému castingu, mrazivé atmosféře a bezservítkovým zobrazením bolesti v různých podobách se z jednoduchého a přímočarého filmu stává drama, které může rezonovat dlouho po skončení. A to hlavně díky skutečnosti, že mrazivá divočina nemusí být nutně tak pustá, jak se zdá. ()

gazogazo

Až je ní líto že za tak sviznou a komorní hororovku s chlebickem marka Ebena dávám málo, ale scénář je prostě trošku nedotazenej- přidat postavám ještě kousek mozku. Zas to vyvažuje trošku nechutnosti , dobře udělaný v rámci budgetu. Ke 4* kousek ()

Alexandre

V podstatě se mi dostalo toho, co jsem od snímku požadoval, i když jsem od toho čekal malinko víc. V určitých momentech napětí stoupá na maximum, jindy mírně klesá, ale atmosféru to má po celou dobu příjemně mrazivou, takže pro nudu tu není prostor. Já se bavil, i když místy jsem musel trochu přivírat oči, ale to k tomuto žánru patří, takže 4* (i když jsou slabší) tomu dám. ()

cinemaboy7

Nečekaně dobrý nato, že celý film koukáte na zaseklou lanovku a tři zoufalce na ní. Jen si tak přemýšlím, kde ještě člověk může zůstat zaseknutý, zavalený nebo zamknutý a natočit o tom film. V londýnském metru-Metro, na plachetnici na otevřené moři-Odsouzeni zemřít, pod kamenem v americkém kaňonu-127hodin, ve výtahu-Ďábel, na mayské pyramidě-Ruiny, na parkovišti-P2 nebo v rakvi-Pohřbený. Seznam by byl dlouhý. Míst, kde se ještě nikdo nezasekl moc není. Napadá mě už jen cirkus, pošta a cukrárna. 70% ()

Lumberjack

Říkal jsem si, co to bude za shit - hodinu a půl se budou houpat na lanovce, to bude pěkná nuda, ale NEBYLA ! Slušná atmosféra a žádné hluché místo - milé překvapení tento film... ()

Veseldaa.!

Místy napínavé, místy nudné. Kdyby byla stopáž aspoň o polovičku kratší nebo dialogy promyšlenější, určitě by si zasloužilo vyšší hodnocení. Takhle jen průměrné, ač originální. ()

Mistr.Proupr

Asi v půlce dojdou filmařům nápady, teda aspoň ty logické, a postupně se vytrácí napětí i atmosféra. Pokud by se podařilo udržet tempo i bez vlků, bylo by to jasných 5*. ()

simp23

Občas lehce nelogické, ale atmosférou hutné a výživné. Pocit beznaděje se dral skrzevá monitor až ke mně do pokoje. ()

Kingjiri

Co se ze začátku tváří jako klišoidní snímek určenej spíš pro mladší publikum (balení buchty na svahu - mimochodem pro příběh uplně zbytečnej motiv nebo "modelové" v hlavní roli) se velice brzo změní v komorní survival drama, který dokáže zaujmout i bez hromady akce, náročný výpravy nebo většího rozpočtu. O napínavou atmosféru bezmoci se staraj hlavně solidně napsaný dialogy pronášený schopnejma sympatickejma hercema a slušná hudba. To všechno si užijete za předpokladu, že přistoupíte na hru, že v roce 2010 nemá ani jeden ze tří hlavních aktérů s sebou mobila nebo nějakou GPSku. Za nehollywoodský pojetí scénáře a funkční atmosféru čtvrtá hvězda. ()

Nix

Nejsem lyžař a ještě k tomu nejsem fanda výšek. Takže zůstat na vleku, tak bych se zvencl. A hercům jsem to nezáviděl. Každopádně jsem byl překvapen celkem logickými kroky a i ne úplně nesmyslnou konverzací, teda zčásti. Ale to je plus protože díky tomu film působil opravdu dobře a člověk byl napnutý, co se bude dít dál. Možná jen bych přidal více věcí a upravil konec, dá se to odhadnout. Ale i tak se jedná o kvalitní mrazivou podívanou. ()