poster

Jako v zrcadle, jen v hádance (festivalový název)

 • Norsko

  I et speil i en gåte

 • Velká Británie

  Through a Glass, Darkly

Drama

Norsko, 2008, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bloodcountes
  ***

  Asi jsem od toho čekala víc. Gaardera mám hodně ráda, tuhle jeho knížku jsem ale nečetla. Myslím, že film zůstal někde na půl cesty a kromě opravdu jenom náznakových hlubších myšlenek předložených jaksi nesměle, opatrně, aby se divák nezalekl přílišného přemýšlení, nepřinesl nějakou opravdovou hlubší reflexi života a smrti, jak bych si bývala přála, protože Jostein tohle umí skvěle. Nicméně přesvědčivá Cecilie a úžasný Aksel tomu dodali koukatelnosti. Jinak ale celkově zklamání, ten film měl na víc.(31.10.2013)

 • sochoking
  ****

  Taký pohodový film.(31.3.2015)

 • lenuse
  ****

  Na motivy románu Josteina Gaardera, autora knihy Sofiin svět. Aksel Hennie jako holohlavý anděl v islandském svetru je okouzlující. :-)(5.3.2009)

 • vinson003
  ****

  ráj není ani v nebi, ani na zemi, ale, "jak by řekl klasik", v nás...každý si ho můžeme vytvořit lusknutím prstu, myšlením, životem, invencí, fantazií, láskou....to je celé tajemství...příjemné překvapení po předchozím propadáku Do tmy...(18.11.2013)

 • hygienik
  *****

  Toto spracovanie Gaarderovej knihy V zrkadle, v záhade (česky Jako v zrcadle, jen v hádance) je podľa mňa lepšie ako samotná predloha. Film totiž vyznieva menej infantilne, čo je dobré. Väčšinu času sa vyhýba presladeným klišé a ľúbivým záberom. Ale dôležité je, že je to vlastne jeden dlhý rozhovor o najpodstatnejších veciach. O Láske, o tom aké je to byť človekom, čo je na "druhej strane." A to je hlavným pozitívom Gaardera aj tohto filmu, že sa nebojí klásť ťažké otázky, aj keď vie, že "Teraz vidíme len nejasne, akoby v zrkadle, no potom z tváre do tváre. Teraz poznávam iba čiastočne, ale potom budem poznať tak, ako som aj ja poznaný." ( 1KOR 13: 12) Nemusíte sa báť, nie je to druhé Pevné puto http://www.csfd.cz/film/230524-pevne-pouto-lovely-bones-the/(4.2.2010)

 • - V zrkadle, v záhade je film pre deti podľa románu Josteina Gaardera. (hygienik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace