Slavná italská komedie z roku 1961 oceněná Oscarem. Slavná komedie o snahách barona Cefalu (Marcello Mastroianni) zbavit se své ženy, aby se mohl znovu oženit s krásnou dívkou ze sousedství. Po značném úsilí se mu podaří získat dost důvodů k vraždě ze cti, která se v tehdejší Itálii trestala jen mírně. Znovu se ožení, aby byl tentokrát podváděn on. (oficiální text distributora)

candy_daze

Germimu se hra se stereotypy a klišé tehdejší doby a místa neskutečně povedla. Marcello Mastroianni byl v roli pošetile zamilovaného "Fefeho" tak uvěřitelný. Už dlouho jsem neviděla něco tak zemitého a brutálně vtipného. Satira jako hrom. ()

Martin79

Kdyby na konci filmu baron Cefalu (Marcello Mastroianni) svou manželku nezastřelil, ale kdyby se k ní byl nucen vrátit dal bych 5 hvězdiček. Takhle to jsou jen čtyři. Bohužel oskarový scénář mi v tomto detailu nesdl. Jinak, ale bezvadná komedie ()

Hrabovo

Po dalším shlédnutí přidávám hvězdičku, protože mě to neskutečně baví. Mastroianni jako ulíznutý seladon je nepřekonatelný a to, že komedie dokáže nastavit zrcadlo společnosti, kde nebylo myslitelné se rozvézt ještě dlouho po válce, považuji za velkolepé. ()

Jaromír

Haha, úžasný příběh, který mě na začátku vtáhl do děje a "vyplivnul" až na samotném konci. Navíc jsem si odnesl jedno ponaučení, co si přát víc :). ()

Jehan

Některé okamžiky jsou prostě nepřekonatelné. Mastroianni je tu naprosto geniální a stejně tak i režisérova imaginace pokud jde o krátké, leč vydatné prostřihy na formy likvidace manželky v hrdinových představách. "Člověk letí do vesmíru, to se podívejme". A smíchy hýkající manželka ve skafandru letí... Zážitek umocňuje skvělý dabing, kterému kraluje Václav Voska. ()

PetrJulian

Když mě film nezaujme ve své první třetině, zbytek vzdávám. A tenhle mě teda nezaujal. Možná se to pak rozjelo jinak, ale v té první třetině to bylo skoro nekoukatelné. V době vzniku to možná byl nadprůměr, ale dnes rozhodně ne. Tohle už podruhé zkoušet skouknout nebudu, ani kdybych se nudil. ()

old salt

Skvělá komedie. Snad bych to nazval i parodií. Perfektně dotažená gesta, scény. Nádherné dialogy, promluvy soudce. A nade vším ční vynikající MM se svým vnitřním monologem. Ó, Angelo... ()

kockodan

Tak nevím, filmařské řemeslo poctivé a zájem o dění ve filmu jsem až na pár drobných fast forwadrů udržel. Je to rozhodně neocenitelná sonda do tehdejší puritánské doby krutopřísných ale zároveň pokryteckých katolických poměrů v pobožné Itálii. 5 hvězd tomu asi dát nemůžu už dnes, trošku to zestárlo a chvílemi by to chtělo přidat na tempu, i některé herecké výkony byly slabší. 85% ()

gizi

Nádherná atmosféra sicilského městečka doplněné výborně ladící hudbou, krásná představitelka hlavní role, to je prostě film, který na vás dýchá. Úplně jsem zatoužil přenést se do té doby a na ta místa, nebo aspoň na ta místa dnes. 90%. ()

medvidek

Na svoji dobu pěkná kamera, sicílii sluší černobílá. Výrazně lepší než Bože, jak hluboko jsem klesla a jiné pozdější italské komedie. ()