Miloval jsem ji

Je l'aimais

Someone I Loved

Drama / Romantický

Francie / Itálie / Belgie, 2009, 112 min

"Říkal jsi, že máš z letadel hrůzu.. Jak je to teda možný ??" - "Protože jsem věděl, že přistanu v tvý posteli !!" ;)(3.12.2014)

On: Spolumajiteľ firmy, Ona: tlmočníčka. Obaja finančne nezávislí, scestovaní. On ženatý, ona slobodná. A bum: láska ako hrom! Dilema: zachovať stabilitu rodiny alebo odísť v ústrety osudovej žene? Našťastie finančné zázemie a povaha ich povolaní im umožňuje časté túlanie sa po luxusných hoteloch a exotických krajinách, ďaleko od dozorného oka manželky a známych. Vzťah sa transformuje na hru: príde-nepríde? Príbeh slúži ako terapia, odhalená počas jednej dlhej noci svokrom neveste. Aby vedela, že v citovej a partnerskej kríze nie je sama. Vydarené, pozvoľna plynúce rozprávanie má v sebe nádych francúzskeho snobizmu. Istá línia frankofónnych vzťahových filmov rozoberá zásadné duševné poryvy a milenecké trápenia obdobne zazobaných podnikateľov a svetobežníckych podnikateliek podobným spôsobom. Ukazujú, že peniaze neznamenajú nič moc. Všetci ich jednoducho majú ani pliev - otázky týkajúce sa prachov sú podávané navonok vážne, no z hľadiska hlavnej zápletky majú len podružnú rolu. Zásadné sú morálne a sexuálne dilemy. Svet navôkol a jeho problémy neexistujú, netreba ich ani nejako zásadne vnímať, pretože celé sústredenie pohlcuje stretnutie so súložnicou/ súložníkom. A pokiaľ to náhodou nevyjde, vždy je možné bezmocne odkväcnúť do perín. Chápajúce okolie sa postará. Rezultát: napriek ideovým výhradám ide o kvalitnú vzťahovku s charizmatickou Máriou - Joseé Crozeovou v úlohe femme fatale.(4.12.2014)

Docela zajímavý film. Sledovala jsem to jedním očkem, zatímco jsem dělala něco do práce, ale bavilo mě to.(4.12.2014)

Po zajímavém začátku plném nevyřčených okolností, které se postupně rozplétají, přijde výhybka k banálnímu záletnickému příběhu. A to je škoda. Když k tomu přičtu sobecké poselství filmu, s kterým se nemůžu ztotožnit, pak i přes slušné herecké výkony, víc jak průměr dát nemůžu...(4.12.2014)

Ten kdo nemá rád pomalé komorní příběhy RUCE PRYČ ! Pro nás ostatní je to lahůdka, kterou je dobré vychutnat si před spaním, aby jsme měli v noci o čem přemýšlet :-) Kdo je vlastně ,,frajer"? Ten kdo dokáže opustit, nebo ten kdo zůstane? Po ,,Rozhovorech s mým zahradníkem" další POMALÝ film vystavěný na dialozích,ve kterém hraje vynikající Daniel Auteuil. Opět zde nejde na první pohled a poslech o nic světoborného a nového. Přesto se vyprávění profesně úspěšného, ale jak se postupně dozvíme uvnitř zlomeného muže, dostane pod kůži. Vše je vyprávěno snaše, která je v tu chvíli na ,,druhé zrazené straně", což je o to zajímavější.(24.7.2014)