Miloval jsem ji

Je l'aimais

Someone I Loved

Drama / Romantický

Francie / Itálie / Belgie, 2009, 112 min

On: Spolumajiteľ firmy, Ona: tlmočníčka. Obaja finančne nezávislí, scestovaní. On ženatý, ona slobodná. A bum: láska ako hrom! Dilema: zachovať stabilitu rodiny alebo odísť v ústrety osudovej žene? Našťastie finančné zázemie a povaha ich povolaní im umožňuje časté túlanie sa po luxusných hoteloch a exotických krajinách, ďaleko od dozorného oka manželky a známych. Vzťah sa transformuje na hru: príde-nepríde? Príbeh slúži ako terapia, odhalená počas jednej dlhej noci svokrom neveste. Aby vedela, že v citovej a partnerskej kríze nie je sama. Vydarené, pozvoľna plynúce rozprávanie má v sebe nádych francúzskeho snobizmu. Istá línia frankofónnych vzťahových filmov rozoberá zásadné duševné poryvy a milenecké trápenia obdobne zazobaných podnikateľov a svetobežníckych podnikateliek podobným spôsobom. Ukazujú, že peniaze neznamenajú nič moc. Všetci ich jednoducho majú ani pliev - otázky týkajúce sa prachov sú podávané navonok vážne, no z hľadiska hlavnej zápletky majú len podružnú rolu. Zásadné sú morálne a sexuálne dilemy. Svet navôkol a jeho problémy neexistujú, netreba ich ani nejako zásadne vnímať, pretože celé sústredenie pohlcuje stretnutie so súložnicou/ súložníkom. A pokiaľ to náhodou nevyjde, vždy je možné bezmocne odkväcnúť do perín. Chápajúce okolie sa postará. Rezultát: napriek ideovým výhradám ide o kvalitnú vzťahovku s charizmatickou Máriou - Joseé Crozeovou v úlohe femme fatale.(4.12.2014)

Nejlepší filmová adaptace, jakou jsem za posledních pár let viděl. Myslím si, že Anna Gavalda může být s výsledkem navýsost spokojena, stejně jako všichni, kteří její knihu četli. Daniel Auteuil je pro mě čím dál víc nejlepším francouzským hercem a Je l´aimais se připojuje k mé "svaté trojici" Dialogues avec mon jardinier, Válka policajtů a Jeden zůstává, druhý odchází. Nádherný film doprovází překrásná romantická hudba.(21.7.2009)

Nemám nic proti dabingu, pokud je kvalitní, ale v tomto případě, když se jedná o příběh lásky a velké vášně v podaní Daniela Auteuila mně to skutečně vadí. Myslím, že je to jeden z faktorů, který sráží tenhle film o level dolů a to je velká škoda.(20.8.2014)

Na tento film lze pohlížet dvojím pohledem. Jako na film o romantické lásce, která nedošla naplnění. Nebo jako na film o chlapíkovi, který se nemohl rozhodnout až nakonec ublížil své ženě, svým dvěma dětem, své milence, svému druhému synovi i sám sobě. Prosím, račte s ivybrat.(4.12.2014)

Ten kdo nemá rád pomalé komorní příběhy RUCE PRYČ ! Pro nás ostatní je to lahůdka, kterou je dobré vychutnat si před spaním, aby jsme měli v noci o čem přemýšlet :-) Kdo je vlastně ,,frajer"? Ten kdo dokáže opustit, nebo ten kdo zůstane? Po ,,Rozhovorech s mým zahradníkem" další POMALÝ film vystavěný na dialozích,ve kterém hraje vynikající Daniel Auteuil. Opět zde nejde na první pohled a poslech o nic světoborného a nového. Přesto se vyprávění profesně úspěšného, ale jak se postupně dozvíme uvnitř zlomeného muže, dostane pod kůži. Vše je vyprávěno snaše, která je v tu chvíli na ,,druhé zrazené straně", což je o to zajímavější.(24.7.2014)