• Španělsko

Španělsko, 2009, 90 min

Daniel Benmayor

Mario Schoendorff
  • Hrabka

Nedávno jsem si udělal žebříček hororů, které by stály za to zhlédnout a Paintball se sice vyhříval na posledním místě v hororech za rok 2009, ale tak nějak jsem doufal, že by mě film díky netradičnímu názvu mohl zaujmout. Ale opak je pravdou a musím uznat, že tento horor je opravdu blbost. Grupa lidí, kteří jsou na začátku ultratvrdí a nic na světě je nemůže zaskočit, je vypuštěna do přírody a očekávají tradiční souboj dvou týmů proti sobě. Vše zabírá naprosto tragická kamera a já brzy zjišťuji, že tohle bude velký provar. Náznakem k lepšímu byly pohledy infra kamery, kdy borec vidí to co ostatní nevidí (např. lidi kdesi v zemi v nějaké zřicenině). Ale to byl jen zmar a stejně se to nakonec zhouplo k debilní akci s blbým dějem a vraždami. Ani dokoukat jsem to nechtěl, ale nekonec jsem to vydržel a bylo mi vysvětelo o co že to ve filmu vlastně šlo. No a řeknu vám, že to byla další maximální kokotina. Tohle se španělským ptáčkům nepovedlo, ale při pomyšlení na ostatní skvělé španělské horory jim tento přehmat odpustím a rychle na něj zapomenu. 20%(30.12.2010)

Zatracovaný horor, ktorý španielskym filmárom určite nevyšiel úplne podľa ich predstáv, ale na druhej strane v konfrontácii s v poslednej dobe preferovanými remakmi, sequelmi či prequelmi aspoň prináša určitú originalitu.(27.5.2010)

• helljahve

Veľmi slabý film, všetci tam pobehovali ako tupci, stupidné dialógi, otrasné herecké,,výkony´´. Zo Španielska sme zvyknutý na iné pecky.(13.1.2010)

• gumli

Mohol by to byť dobrý film,ale bohužiaľ nie je.Skupina mladých ľudí chce zažiť niečo extrémne,tak sa prihlásili dobrovoľne stráviť víkend paintballom.Medzi sebou sa vôbec nepoznajú.Sú rozdelený do dvoch tímov.Každý dostane oblečenie,paintballovú zbraň,strelivo,mapy a pod.Lenže druhá skupina má niečo iné,a to ostrú muníciu.Tak začne nerovný boj o prežitie.To je zhruba dej filmu.Ale film sám o sebe je zlý.Nie je tam nič dobré,snáď tá jedná hviezdička za pekné lesy.Ľudia sa správajú ako pakovia,úplne opačne ako by sa v takejto situácii mali chovať.A hádajú sa medzi sebou,hašteria,vreštia,počuť ich na kilometre.Aj najväčší hlupák sa v takejto situácii bude správať ináč.Gebuzina.(8.12.2009)

Film je samozřejmě o ničem, parta 8 maníků vleze do lesa a snaží se utýct dalšímu maníkovi, který je místo paintballovejma kuličkama kosí ostrejma:)) Přiznám se ale, že se mi film celkově líbil. Jako horor působil strašidelně a s napětim jsem čekal, kdo půjde jako další pod kudlu :) Škoda, že v těch akčních scénách toho moc nebylo vidět. Kamera někdy příliš chaotická a rozklepaná, ale je pravda, že pak to umocňuje zažitek. No já se nestydim dát 4 hvězdy a 70%. // (17.9.2012) FilmBox+ - Repete a hodnocení nechávám. Sice dabing byl divný, ale tak to není chyba filmu. Stále 70%.(3.11.2010)