poster

Dead, The

Horor

Velká Británie, 2010, 105 min

Kamera:

Jonathan Ford

Hudba:

Imran Ahmad
 • misterz
  **

  Pre mňa ťažký prúser. Jeden z najslabších filmov so zombíkmi, aký som kedy videl. Nedostalo sa mi skoro ničoho, čo od tohto subžánru očakávam. Žiadne napätie len nuda, bez emócií a atmosféry, akcia odbitá, strašne dlhé, vágne a veľa tichých pasáží (niekedy sa nehovorí aj 10 minút v kuse, dokonca tu nie je ani žiadna doprovodná hudba). Masky boli tiež úbohé. Proste jeden hrozne dlhý vyťahaný usoplenec. Bol som rozhodnutý pre jednu hviezdu, koniec však čo-to zachránil, išlo o pomerne pôsobivú scénku s akýmsi archetypom hrdinu v nadchádzajúcom postapo svete. Skončilo to však v tom najlepšom, takže opäť len sklamanie. 30/100(10.9.2014)

 • Ramirez85
  ***

  Po delší době jsem dostal chuť na nějaký aspoň trošku šťavnatější zombie horor, The Dead mi však můj apetit zahnal tak napůl. Ono ne snad, že by se jednalo o slabej film, jenže on je tak hrooozněěě moooc zdooouhaaaveeej a rozplizlej jak zombánův mozek na tej prašnej silnici, až to bolí víc než přesná rána mezi voči. Každopádně alternovat chaosem zasažené město rozžhavenou africkou divočinou byl hodně dobrej nápad a přidává jinak celkem nudnému hororu pár bodíků navíc. Škoda jen toho mizivého procenta akčnějších scén a když už se přeci jen nějaké objeví, jsou zabity zpracováním- v černočerné tmě je fakt hovno vidět...(22.5.2013)

 • paascha
  odpad!

  Špinavý negr jde svým obvyklým tempem (jeden krok za minutu) a tváří se hladově...ukrutný horror...reportáž z Afriky...nebo co?(18.10.2011)

 • Flipnic
  ****

  Opravdu velké a nečekané překvapení!! Zombárna v Africe, kde cestují nehostinnou přírodou běloch s černochem, střílej a mordujou nekonečný množství plížících se černošských zombií a hledají jakékoliv útočiště. Film v podstatě bez děje, bez vysvětlení, bez varování, bez "Romerovské kritiky" ... pouhá beznaděj a desítky masakrů zombií. Opravdu nenudící a působivý snímek, který mne velmi mile překvapil, pohltil a neodradil ani dlouhou stopáží. Temnota sama...(1.2.2012)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Super Nápad! Zombíky v Africe, jsem ještě neviděl.. Nicméně po první půl hodině jsem uvažoval, že film Vypnu.. Naštěstí, Příběh mě začal zajímat více a více. .Celé to bylo krásně zajímavý, Škoda, že zombie chodili příliš pomalu, za to ubírám jednu hvězdu.. Ubírá to Akci, Tempo.. Trošku mě překvapil nečekaný a smutný Závěr..(7.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace