poster

Dead, The

Horor

Velká Británie, 2010, 105 min

Kamera:

Jonathan Ford

Hudba:

Imran Ahmad
 • Ramirez85
  ***

  Po delší době jsem dostal chuť na nějaký aspoň trošku šťavnatější zombie horor, The Dead mi však můj apetit zahnal tak napůl. Ono ne snad, že by se jednalo o slabej film, jenže on je tak hrooozněěě moooc zdooouhaaaveeej a rozplizlej jak zombánův mozek na tej prašnej silnici, až to bolí víc než přesná rána mezi voči. Každopádně alternovat chaosem zasažené město rozžhavenou africkou divočinou byl hodně dobrej nápad a přidává jinak celkem nudnému hororu pár bodíků navíc. Škoda jen toho mizivého procenta akčnějších scén a když už se přeci jen nějaké objeví, jsou zabity zpracováním- v černočerné tmě je fakt hovno vidět...(22.5.2013)

 • darkrobyk
  ****

  ,,Proč se to děje?" ,,Příroda se nejspíš snaží udržet křehkou rovnováhu..." Nepochopení filmu plyne zřejmě ze špatného žánrového zařazení. Ano, jsou zde strašidelné scény, atmosféra místy houstne a smrt je všude kolem. Leč...spíše jde o podobenství, mystické drama či o hledání. Ústředním motivem je cesta plná překážek. Co se nachází na jejím konci? Lze si jen domýšlet. Kvalitní gore efekty, uvěřitelné zombie, dusný africký vzduch, čarokrásné přírodní scenérie. Nakonec není důležité, jak se to stalo, ale co bude dál...bude-li vůbec něco. Vhodně zvolená hudba (Imran Ahmad), která je střídána až bolestným tichem, navozuje patřičné napětí i chvíle oddechu a přemýšlení. Smrt doslova na každém kroku čeká na svoji příležitost a postavy se snaží nedat jí šanci. Jenomže síly pomalu ubývají...(29.3.2013)

 • misterz
  **

  Pre mňa ťažký prúser. Jeden z najslabších filmov so zombíkmi, aký som kedy videl. Nedostalo sa mi skoro ničoho, čo od tohto subžánru očakávam. Žiadne napätie len nuda, bez emócií a atmosféry, akcia odbitá, strašne dlhé, vágne a veľa tichých pasáží (niekedy sa nehovorí aj 10 minút v kuse, dokonca tu nie je ani žiadna doprovodná hudba). Masky boli tiež úbohé. Proste jeden hrozne dlhý vyťahaný usoplenec. Bol som rozhodnutý pre jednu hviezdu, koniec však čo-to zachránil, išlo o pomerne pôsobivú scénku s akýmsi archetypom hrdinu v nadchádzajúcom postapo svete. Skončilo to však v tom najlepšom, takže opäť len sklamanie. 30/100(10.9.2014)

 • ledzepfan
  *****

  Neskutečné překvápko-aneb-kurva fuj, co to je za hnusné wůůdůů- ty svině jsou všude, slejzaj se za lidma jak mouchy za hovnem, nejdou vidět ve tmě a mají spotřebu čoček jak M.Manson za celou svou kariéru(no možná)... Celé vyhypované The Walking dead se může jít se svým natahovaným a telenovelním formátem klidně vysrat, protože téhle afrikánské survivalovině nešahá ani po kotníky. Nejde o to, že by to bylo akčnější, tady se taky dost mluví a vykreslují se charaktery ale postavy neřeší kokotiny a namísto toho se zabývají tím důležitým=přežitím. Tady se opravdu řeší hledání vody, benzínu, jídla, řeší se jestli vystřelit nebo né(z důvodu šetření municí a přitahování pozornosti-né kvůli sentimentálnímu vztahu k známému zombíkovi), jestli poslední vodu nalít do chladiče auta nebo to risknout pěšky, jaký zvolit cíl aby putování za záchranou mělo smysl-prostě, žádné těhotenské pičoviny a okatě autodestruktivní jednání... Navíc to má parádní casting a všichni zůčastnění jsou sympaťáci, kterým jsem držel palce.... V rámci zombie subžánru určitě plná palba.(31.3.2013)

 • jonyyy
  ****

  Parádní nápad umístit epidemii do Afriky. Prostředí se mi líbilo, oživlé mrtvoly byly na naprosto každém kroku i v tom nejzapadlejším zákoutí si člověk nemoh být ničím jistý. I přes šílenou stopáž jsem se ani vteřinu nenudil. Je ale pravda, že zombíci byli trochu "nudaři" - ani neřvali ani neměli žádné grimasy, prostě se jen mrtvě vláčeli, ale ani mi to nevadilo. Britský rukopis jsem z toho absolutně necítil. Pro mě ve všech směrech originální. Možná jen škoda neurčitého konce. Konečně po době (naposled snad poslední Romero) pořádná zombičina. 75%(27.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace