poster

Dead, The

Horor

Velká Británie, 2010, 105 min

Kamera:

Jonathan Ford

Hudba:

Imran Ahmad
 • juta
  *

  V tomhle filmu se téměř vůbec nemluví a když už, tak to je jen vyprávění o tom, že ten se musí dostat tam a ten se musí dostat sem, že není voda a musí se šetřit municí. Zombieci chodí neuvěřitelně pomalu a přesto dokážou zabít většinu lidí. Masky nic moc, jen dostali čočky do očí a možná tak trochu roztrhané hadry s jedním koksancem na krku a na ruce. Ty scény, ve kterých se nic neděje, což je skoro pořád, tak jsou zbytečně natahované a hrozně nudí, to se pak nesmí nikdo divit, že se to odrazí i na hodnocení.(21.8.2012)

 • bouncer
  ***

  Poctivá zombie filmařina. Z filmu jsem měl pocit, že autoři se nechtějí jen svézt na popularitě tématiky, ale opravdu nad tím přemýšlejí a chtějí udělat dobrý film. A měli opravdu dobré nápady - posadit zombie nákazu do Afriky - geniální. Atmosféra není špatná, je to jeden z těch reálnějších zombie filmů. Vše je bohužel dost přibržděno velice pomalým dějem a slabšími herci - tyhle dvě věci dohromady to bohužel snižují na průměrný film. přesto si myslím, že je to dobrý příspěvek do žánru, kde jsem myslel, že už nic nového neuvidím.(30.9.2011)

 • Dexter1
  ****

  Na rok 2010 sa jedná o výrazný originálny nápad a to len z jedného jednoduchého dôvodu: zombie road movie v Afrike (jednoduché, nie?). Veľmi veľa priestoru na budovanie napätia a atmosféry, kde z každého vyschnutého kríku vykročí nejaký ten neživý černoch, čo vo mne evokuje taký malý náznaku tibuteu k blaxploitation filmom. Čo sa týka masiek, tak tvorcovia zvolili najjednoduchšiu cestu, kde zombieci boli trošku postriekaný krvou a mali vybielené oči (dosť pripomínajú zombiekov z filmu Sugar Hill). Avšak s tým veľkým priestorom to trošku prepískli. Nemôžem sa zabaviť dojmu, že stopáž je naozaj nepriateľom výsledného dojmu, ktorý mohol byť pokojne za 5*. Avšak koniec bol perfektný a myslím, že sa jedná o naj zombiečinu z roku 2010.(12.10.2011)

 • Fr
  **

  ,,MRTVÍ JSME TAK JAKO TAK“....... /// Konečně se nám zombie apokalypsa rozšířila i do Afriky (ale že těm klukům vopálenejm chutná!). Jsou všude: na poušti, v buši, u moře, v polívce..... A do toho se na pláži vylodí letadlo s partičkou běloušků. No, partička....vlastně jsou tři. Jeden to má v píči a nechá se hned sežrat, druhej vezme roha a ten třetí obleče maskáče a vydává se na svoje soukromý safari. Bez zvířat. Africký mudrování o trestu a přírodě mohlo fungovat tak před 50ti lety. Ostatně všechno mi tu připadá, jako by to měl bejt první film o ,,hladových“ spoluobčanech. JE TU NĚCO NOVÝHO? Afrika. Málo vody. V noci kosa. Soráč, ale na to, že má jít o kejhák a o zombíky celkem nuda. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že černoch v noci je stejnej jako černoch v tunelu. 2.) Zajímá mě, co vyřeší všechny konflikty v Africe. 3.) Mám strach, že s mačetou neodvedu stejnou práci jako s pistolí. 4.) Thx za titule ,,Tysa“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne(23.9.2011)

 • LIVINGDEAD
  odpad!

  Němý film, kde ZOMBIE hrají černí domorodci. Jak komické. Maskéři neměli žádnou práci. Na černém ksichtu se totiž nedá nic udělat. A tak jen pomalu lezou. Extrémně pomalu. A film se táhne a táhne. Děj? Žádný. Herecké výkony? Dva vojáci jdou a jdou, občas vystřelí, chvíli jedou autem.... tohle by zahrál každý pitomec! ODPAD!(24.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace