Někde uprostřed Afriky dojde k letecké katastrofě. Nehodu přežije hrstka lidí, kteří budou bojovat s tlupou zombie. Podaří se jim utéct před strašlivou smrtí? (LIVINGDEAD)

jonyyy

Parádní nápad umístit epidemii do Afriky. Prostředí se mi líbilo, oživlé mrtvoly byly na naprosto každém kroku i v tom nejzapadlejším zákoutí si člověk nemoh být ničím jistý. I přes šílenou stopáž jsem se ani vteřinu nenudil. Je ale pravda, že zombíci byli trochu "nudaři" - ani neřvali ani neměli žádné grimasy, prostě se jen mrtvě vláčeli, ale ani mi to nevadilo. Britský rukopis jsem z toho absolutně necítil. Pro mě ve všech směrech originální. Možná jen škoda neurčitého konce. Konečně po době (naposled snad poslední Romero) pořádná zombičina. 75% ()

Pítrs85

Po delší době jsem dostal chuť na nějaký aspoň trošku šťavnatější zombie horor, The Dead mi však můj apetit zahnal tak napůl. Ono ne snad, že by se jednalo o slabej film, jenže on je tak hrooozněěě moooc zdooouhaaaveeej a rozplizlej jak zombánův mozek na tej prašnej silnici, až to bolí víc než přesná rána mezi voči. Každopádně alternovat chaosem zasažené město rozžhavenou africkou divočinou byl hodně dobrej nápad a přidává jinak celkem nudnému hororu pár bodíků navíc. Škoda jen toho mizivého procenta akčnějších scén a když už se přeci jen nějaké objeví, jsou zabity zpracováním- v černočerné tmě je fakt hovno vidět... ()

JASON_X

Tahle nízkorozpočtová "africká" zombiárna mě příjemně překvapila. Není to tedy samozřejmě žádné výpravné a epické veledílo, není to ani áčkové béčko jako třeba od Rodrigueze, ale zombies jsou správně oldschoolově pomalí a vláční, takže se dají střílet do palice jedna báseň. A jelikož jsou všichni (vlastně skoro všichni) černí, na své si tak mohou přijít i diváci s rasistickými choutkami. Ale příběh taky vypráví o jednom dojemném mezirasovém přátelství a o statečném bílém muži, zachraňujícím černá nemluvňata ze spárů lidožravých bestií. Roztomilá záležitost na dvě tři použití, ovšem s delším časovým rozestupem. Silné tři. ()

Morholt

Film, ve kterym můžete beztrestně fandit nakrátko ostříhanýmu bělochovi, když střílí černý. Ale to je tak všechno. Pár trochu napínavejch scén a místy povedený gore nezabrání tý táhlý nudě ani náhodou. Ježiš vždyť to se táhlo i s rychloposuvem. 10% ()

oLí

Trefa do mýho vkusu zombie filmů. Ne že bych měl nějakou averzi k rychlonožkám se zběsilým střihem, ale až na výjimky je to pořád to samý dokolečka dokola... Tady jde z umrlců strach, neděsí svým vzhledem, plouží se všude a pomalu a i když by je předběhla i bába s chodítkem po zlomenině krčku s cihlou přilepenou na zádech, tak si vás vždycky najdou a člověk musí zatraceně zvážit, kdy vypálí drahocenou kulku. Dobré prostředí i atmosféra, po novém Residentu hotový balzám na duši, tak proč ne 4*, byť slabší. 7.5/10 ()

6thSun

Fanoušek zombie filmů je vděčnej za každej kousek, kterej není totálně vypatlaná kokotina bez špetky vkusu, protože pravda je taková, že i když je zrovna boom podobných snímků, těch opravdu koukatelných je pořád jako šafránu (a bohužel mezi ně nepatří ani seriál "The walking dead"). Anglická akvizice s názvem "The Dead" patří nepochybně mezi ty lepší, přestože její prapůvod vzniku vězí zřejmě v něčem tak banálním, jako je scénáristova myšlenka: "Tak kde ještě zombíci nebyli? No jasně, Afrika! Takže jedem natočit safari horor do Afriky...". A ono to kupodivu nedopadlo vůbec blbě. Mínusem jsou blbé dialogy, které navíc odříkávají nudní herci, nicméně atmosféra horké savany s courajícími se (a všudypřítomnými!) černými zombíky je povedená. A jejich likvidace rovněž. Takže za mě lehce nadhodnocené, ale přece čtyři hvězdy. ()

bouncer

Poctivá zombie filmařina. Z filmu jsem měl pocit, že autoři se nechtějí jen svézt na popularitě tématiky, ale opravdu nad tím přemýšlejí a chtějí udělat dobrý film. A měli opravdu dobré nápady - posadit zombie nákazu do Afriky - geniální. Atmosféra není špatná, je to jeden z těch reálnějších zombie filmů. Vše je bohužel dost přibržděno velice pomalým dějem a slabšími herci - tyhle dvě věci dohromady to bohužel snižují na průměrný film. přesto si myslím, že je to dobrý příspěvek do žánru, kde jsem myslel, že už nic nového neuvidím. ()

Astaroth12

Začalo to dobre akciou a malo to grády.Africké prostredie ťažkej chudoby už len to je horor a keď sa k tomu pridá vírus zombie tak to je už celkom prúser.Zombie z Afrického prostredia som ešte nevidel a po tomto ho asi ani vyhľadávať ani nebudem.Venujem sa zombie žánru a mam pozretých veľa v tomto žánri a pri tomto filme môžem smelo prehlásiť že to je vtip.Zombie sa pohybovali ako pri riadnom uspávadle.Film sa tváril ako akčná rozbíjačka ako dej plynul tak film spomaľoval.Masky som si tu ani nevšimol a ty herci čo stvárňovali zombie tiež neoslnili.Film si s logikou veľkú hlavu nerobí a narážam na zombie veľmi pomalí sa pohybovali ale keď dvaja hlavný hrdinovia cestovali po krajine všade boli a aj v tých miestach kde ľudia nežijú a tak sa tam ani oni dostať nemohli a tých nedomyslených scén tu je viacero.Ale gore oslnilo bolo ho veľa bolo aj efektné. Ale aspoň nejaká zmena v Afrike sa veľa zombie filmov netočí a preto vždy rád privítam akúkoľvek zmenu a s touto som docela spokojný. Táto snímka pláva v priemerných vodách čo sa týka zombie žánru. ()

Kryton odpad!

Ultra levný bored-zombie film!!! Levný rozpočet = zombie mají jen bílé čočky + dlouhé a snad i opakující záběry nudné Afriky ( poušť, vesnice, poušť, vesnice) + nesympatická verze McGyvera. Ve výsledku se víc než celý film člověk kouká jak šourající lidé někam jdou, něco jim upadne a něco kousnou. A jeden Američan tam kosí zombíky kalachem a mačetou zároveň, opravuje auta a rádia a ještě stihne zachraňovat malý děti (?!). ()

ledzepfan

Neskutečné překvápko-aneb-kurva fuj, co to je za hnusné wůůdůů- ty svině jsou všude, slejzaj se za lidma jak mouchy za hovnem, nejdou vidět ve tmě a mají spotřebu čoček jak M.Manson za celou svou kariéru(no možná)... Celé vyhypované The Walking dead se může jít se svým natahovaným a telenovelním formátem klidně vysrat, protože téhle afrikánské survivalovině nešahá ani po kotníky. Nejde o to, že by to bylo akčnější, tady se taky dost mluví a vykreslují se charaktery ale postavy neřeší kokotiny a namísto toho se zabývají tím důležitým=přežitím. Tady se opravdu řeší hledání vody, benzínu, jídla, řeší se jestli vystřelit nebo né(z důvodu šetření municí a přitahování pozornosti-né kvůli sentimentálnímu vztahu k známému zombíkovi), jestli poslední vodu nalít do chladiče auta nebo to risknout pěšky, jaký zvolit cíl aby putování za záchranou mělo smysl-prostě, žádné těhotenské pičoviny a okatě autodestruktivní jednání... Navíc to má parádní casting a všichni zůčastnění jsou sympaťáci, kterým jsem držel palce.... V rámci zombie subžánru určitě plná palba. ()

kobejn

Takhle si představuju skutečnej - téměř reálnej - zombie horor - patrně nejlepší kus od Noci oživlých mrtvol - ba, nejspíš ještě mnohem lepší - tím, že sou zombies pomalý a němý a naprosto lhostejný - vskutku inertní - jsou mnohem děsuplnější a nebezpečnější, ač pomalý, tak k nezastavení -( protože o co jde zombies kromě žraní lidskýho masa? O nic přece!) jsou daleko reálnější a uvěřitelnější než jak je zobrazují jinde - ječící, řvoucí, prskající, vzteklý ap.. Do včerejška sem navíc o existenci tohodle filmu neměl potuchy, a byla by fakt velká škoda o tendle mistrovskej kousek přijít. Aneb Zombie´s are dead, volové! ()

kaylin

Zombie ve filmu „The Dead“ docela připomínají klasické zombie jako voodoo loutky, ale zároveň je to šíleně krvavé. Jen škoda sem tam nějakého nepovedeného efektu, ale není jich zase tolik. Příběhově je to klasická pouť, ale to mi nevadí. V Africe číhá mnoho nástrah a tady jsou podány výborně. Po dlouhé době jsem tak viděl nějaký vážný zombie film, který rozhodně stojí za to. ()

JohnMiller

Tak ako už názov tohoto filmového diela napovedá, ide o štandardný zombie horror, zo všetkými klišé, ktorý môže tento žáner, (podľa mňa, jeden z tých, ktorý už nemá dneska čo povedať), obsahovať. Ale na prekvapenie mi to nejako neprekážalo. Je to jeden z tých lepších za posledné roky, možno tomu pomohlo, na zombie post-apo, výmena prostredia, žiadne Los Angeles ani Washington. Celý dej sa odohráva v Afrike na buši. Neviem čím to je, nepamätám si, že by som videl za posledných pár rokov nejaký lacný zombie horror čo by sa mi páčil ako tento. Film sa začína pádom lietadla plného vojakov. Z posádky nakoniec prežije iba jeden a to hlavná postava. Prérie sú horúce, be života a na prvý pohľad sú vždy prázdne. Ale vždy keď sa hlavná postava čo i len na chvíľku zastaví, pomalé černošské zombie sa už vlečú za ním. Takýchto momentov tu bolo strašne veľa ale sedeli tam všetky. Bola to podarená hrôza. Nešlo tu ani tak o vyvraždovačku, v zmysle, že máme jednu partiu a časom sa počet živých stále znižuje, tu sme väčšinou sledovali jedného muža, ktorý sa musel o seba postarať. Našiel si auto, potom doňho zháňal benzín, takisto aj potravu, vodu, muníciu, keď sa chcel vyspať, vyliezol na strom a tak. Nostalgicky mi to pripomenulo zombie hru DEAD ISLAND. Masky boli tiež pekné. Smrdelo to síce béčkom ale ide o poctivý film. A až na ten koniec, ktorý mi prišiel taký, že sa im minul rozpočet a oni to už museli nejako dotočiť. Ale nakoniec ma to ako diváka nijak neurazilo. A to sa pri takýchto filmoch deje málokedy. ()

Dexter1

Na rok 2010 sa jedná o výrazný originálny nápad a to len z jedného jednoduchého dôvodu: zombie road movie v Afrike (jednoduché, nie?). Veľmi veľa priestoru na budovanie napätia a atmosféry, kde z každého vyschnutého kríku vykročí nejaký ten neživý černoch, čo vo mne evokuje taký malý náznaku tibuteu k blaxploitation filmom. Čo sa týka masiek, tak tvorcovia zvolili najjednoduchšiu cestu, kde zombieci boli trošku postriekaný krvou a mali vybielené oči (dosť pripomínajú zombiekov z filmu Sugar Hill). Avšak s tým veľkým priestorom to trošku prepískli. Nemôžem sa zabaviť dojmu, že stopáž je naozaj nepriateľom výsledného dojmu, ktorý mohol byť pokojne za 5*. Avšak koniec bol perfektný a myslím, že sa jedná o naj zombiečinu z roku 2010. ()

Rodriguez

The Dead jede svým nekompromisním stylem afrického "černošského" zombie road movie. Utrhané končetiny, rozstřílené hlavy, pokousaní lidé, litry krve...to vše skrývá "The Dead". ()

Flaxik

Další rozkošná road movie, tentokrát po afrických savanách. Je sice trošku problém s palivem a chladící kapalinou, ale zato potkáte spousty stopařů, kteří vám pomůžou problémy vyřešit razdva. Černé zombie jsou zcela jistě fajnovka, ale zatímco tady, tady a tady pomalejší děj nevadil (no u posledního už trošku vadil), u téhle černošské putovačky bych nemilosrdně řezal minimálně 20 minut. Práce mačetou byla ale na vynikající úrovni a kdyby se tvůrci poučili například z Hotelu Rwanda, věděli by, že i bez munice se dají elegantně řešit hodně početné problémy. ()

klima777

Děsuplné podobenství. Čirá hrůza. Díky The Dead je zombie sub-žánr aktuální a v dobrém slova smyslu angažovaný jako už dlouho ne; či spíše: The Dead vůbec nezapadají do hororové škatulky, dalece ji totiž přesahují. Zároveň je však nutno říci, že bratři Fordové natočili opravdu kvalitní a poctivý film, aniž by se museli spoléhat na lacinou agitaci.---------- Sugestivní velice velmi (4,5 hvězdy posílám z klidu "Hobitína"; je mi úzko a v kostech mě mrazí). ()

zolo23

Dobrým bonusom filmu je fakt, že dej bol zasadený do akejsi Africkej krajiny (názov sa nespomenul, alebo som ho prepočul) a tak som sa mohol zoznámiť aj s počiernejšími zombíkmi, ktorí mali určite niečo do seba. Zombíka som naživo nikdy nevidel, takže neviem posúdiť ako by sa pohybovali v reáli, ale tu boli tak pomalí, že by ste sa mohli kľudne vysrať 20 metrov od neho, bez problémov si utrieť zadok, zavolať svojej frajerke že ste hotový a stále by bol od Vás dostatočne ďaleko na to, aby ste si mohli nabiť svoju gumipušku a ostreliť mu hlavu...The Dead svojim prostým dejom neoslní, ale ani neurazí a tak si môžete v pokoji vychutnávať masaker páchaný na našich mŕtvych "kolegoch". Podobnosť s filmom STAKE LAND veľká, ale kvalita o triedu horšia. ()

Šakalík

Po delší době slušný zombie horor, který přestože je velmi neakční, určitě nenudí. Vlastně se ani nejedná o horor v pravém slova smyslu, protože strašidelných scén či lekaček tam je opravdu poskromnu. Je to spíše takové smutné putování africkou savanou, kde pomaličku bloudí nemrtví, kteří tu a tam někoho sežerou. Co se stalo a proč se to v Africe hemží zombíkama, to se za celý film nedozvíme, ale to samozřejmě není vůbec podstatné. Ti zombíci jsou fakt úplně všude, až jsem si říkal, kde se jich tam tolik vzalo, vezmu-li v úvahu, že africké buše nepatří zrovna k nejlidnatějším oblastem na Zemi. Taky mi přišlo divné, že ústřední dvojice nenarazila v africké savaně ani na jednu dravou šelmu jako lva či tygra, kterých by tam naopak mělo být habaděj, ale třeba je ti zombíci už sežrali. :-) Jinak vzhled nemrtvých je skutečně výstavní. Nejsem rasista, ale černá pleť (a to jako africky černá) v kombinaci s mrtvolně bledýma očima, to je pro zombíka super image a ani ty herce nemusí moc maskovat. :-) Osobně bych tenhle film viděl spíše na tři hvězdy, ale za povedený závěr přidávám i hvězdu čtvrtou. ()