Green Lantern: První let

Green Lantern: First Flight

Animovaný / Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2009, 74 min

Předloha:

John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)

Pořád se mi na mysl tlačilo jedno slovíčko: přehnané. Začátek mi připadal schválně silně nevýrazný, jen aby o dvacet minut později přišlo nefalšované peklo plné spektakulárních soubojů a megalomanských výbuchů. Bojuje se po celém vesmíru a ničí se planety... Příběh se bohužel nijak neobtěžuje s vysvětlováním, jak to vlastně celé s onou podivnou zelenou sílou a prsteny je, a mě hlubší mytologie docela chyběla. Připadal jsem si jako vhozený do rozjeté scifárny. Zdaleka jsem nebyl ponořený do děje, a tak jsem zůstal odkázán jen na typické komiksové zvraty a zábavnou akci. Přitom stačilo jen přitlačit na příběh, a hlavně na minulost a osobnost samotného Hala Jordana. Scénáristé to holt podělali. Škoda - jsem velice zvědavý na Campbellův celovečerák.(6.3.2010)

Dlouhou dobu jsem se na další animák z dílny DC Comics těšil a První let Zelené Lucerny rozhodně nezklamal, i když oproti režisérčiným předchozím počinům (Wonder Woman, Superman: Doomsday) je trochu slabší. Když nepočítám Jordanovu postavu ve filmu Justice League: New Frontier, tak to bylo moje první setkání s Green Lantern, a proto jsem nevěděl, co od něj mám čekat (zelená megabaseballová pálka nebo megabota mě opravdu překvapily :-)) Jen jsem mě trošku vadilo, že se to celé odehrávalo ve vesmíru. Čekal bych trochu víc akce na zemi, nějaké řešení dvojí identity atd. Snad to hraný film napraví.(27.7.2009)

Také mě mírně zarazila, či překvapila podobnost některých detailů a drobností se Star Wars. Ať už scéna v kantýně plné internacionálních, pardon, intergalaktických stvoření, na pouštní planetě jejíž uličky se nemálo podobají Mos Eisley, či rasa strážců, kteří, jako by z oka vypadli mistru Yodovi, včetně jeho schopností. Scéna s "padajícími" prsteny mi zase evokovala scénu z Epizody III, ve které mistr Yoda "cítí" utrpení všech zrazených rytířů Jedi. Ale abych pouze nesrovnával s dílem pana Lucase, příběh je dobře vykreslen, ač by jak tu již také ostatní zmiňují, mohlo být věnováno více prostoru pozemskému životu Hala Jordana. "Výcviková" fáze filmu je pak zvládnutá skvěle, stejně jako vyprávění "co, jak, a proč." Kapitolou samou pro sebe je Sinestro, takhle má vypadat charismatický padouch! Očekával jsem také rozehrání, nějaké romance s jednou z příslušnic Green Lantern, avšak při stopáži 75 minut, není jednoduše pro vedlejší příběhové linky dostatek místa. Efekty, hudba a akční scény jsou provedeny tak jak tomu má v podobném typu animovaných filmů být a to je rozhodně dobře. Ve výsledku se tedy první Green Lanternův film více než povedl a my se již můžeme těšit na hraný snímek.(31.7.2009)

Net/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Animace 7/10/// +Green Lantern a jeho svět, fantastický hudební doprovod, akce, zajímavá zápletka i příběh -ještě víc jsem zvědavej na hranou verzi, animace je přeci jen trošku slabší, viděl jsem už lepší/// Už když jsem prvně o něm slyšel, začal jsem se o něj a o jeho první hraný film zajímat. Ještě předtím jsem měl však možnost zhlédnou tuto animovanou verzi, která mi toho hodně poodhalila a ukázala jak je ve skutečnosti Green Lantern silný a zajímavý. Taky díky tomu, že je film kratší, nabitý akci a ani chvilku se nenudíte nad zdlouhavým vykecáváním. To je další výhoda těchto animovaných snímků: pořád jedou naplno. Mám je rád a už se těším na další./// Celkem 82%///(13.5.2010)

Komiksovou předlohu neznám, ale tento animák je, stejně jako mnoho dalších komiksových animáků, pouze průměrný.(7.3.2010)