Green Lantern: První let

Green Lantern: First Flight

Animovaný / Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2009, 74 min

Předloha:

John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)

Nie až taká pecka ako Wonder Woman. Hlavne je to strašne uponáhľané. Mytológia sa na neznalého Green Lantern diváka ženie ako parný valec, Hal Jordan neprechádza absolútne žiadnou premenou a zo sekundy na sekundu je z neho neohrozený vesmírny strážca. Je to skvelo nakreslené, veľmi akčné, finále je bombastické (zrazenie planét), no chýba tomu vtip a troška psychológie ako mala Wonder Woman.(4.1.2011)

Nie, tu sa skutočne na psychológiu postáv alebo na zdanie reálnosti nehrá, toto je iná liga, tu sa robí baram-baram-buc s planétami. Inak, vcelku zábava, len si po tomto viem ťažko predstaviť Green Lanterna ako live action movie.(24.7.2009)

Zelená lucerna mě celkově jako hrdina neoslovuje. Může za to snad nošení lucerny či až moc velké sci-fi (např. u Thora u konkurence mě to nevadí). Vybere se američan (nejlépe pilot) a hodí se mu na ruku prsten ( to ještě mohl hrát na škole za univerzitní tým ne?) a už je z něho zelený mužíček co mlatí jiné zelené mužíčky. Souhlasím se Slasherem, že postava co mě oslovila byl Sinister. Ve chvíli změny v žlutého dostane film spád a pořádně žluté koule. Animace průměr...jsem zvědavý na filmovou verzi. (Update 28.9.2011) > Po shlédnutí filmové verze jsem zvážil zda nepřidat ještě jednu hvězdu. Animovaný Green Lantern je daleko lepší než prázdný CGI filmeček s hošíčkem z Van Wildera.(10.8.2010)

je to docela dobré, osobně postavu Lanterna moc nemusím, ale tady se mi celkem zamlouvala (například oproti hranému filmu o dost víc). Jenom si nemůžu pomoct, to si nikdo z tvůrců nevšiml, že v jedné scéně má Sinestro místo rudé, normální lidskou barvu?(20.10.2012)

Moje prvé a dúfam že nie posledné stretnutie s Green Lanternom...a nebolo vôbec zlé, možno trošku komplikované, ale dosť akčné a dosť dobré....(23.10.2009)