Green Lantern: První let

Green Lantern: First Flight

Animovaný / Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2009, 74 min

Předloha:

John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)

Komiksovou předlohu neznám, ale tento animák je, stejně jako mnoho dalších komiksových animáků, pouze průměrný.(7.3.2010)

Tento animák som si pozrel len preto, aby som vedel niečo o komiksovom DC hrdinovi Green Lanterovi.Chystá sa aj hraná podoba takže som chcel aspoň niečo o tom vedieť.No a čo som zistil? Že existuje okrem Hulka aj ďalší zelený hero.Ale nie.Je to celkom fajn až na to záverečné trošku odflaknuté finále a miestami (hlavne na začiatku) mi to príde ako keby tam boli niektoré scény vystrihnuté.Ďalšia vec je dej.Celkovo je fajn ma super postavy, ale miestami pôsobí dosť nudne.Nečakal som od toho nič, takže nemôžem sa stažovať že som sa nudil ale ten záver filmu mohol byť trošku lepší.Snáď hraná podoba bude ešte lepšia. 70% - 3*(24.11.2010)

Pořád se mi na mysl tlačilo jedno slovíčko: přehnané. Začátek mi připadal schválně silně nevýrazný, jen aby o dvacet minut později přišlo nefalšované peklo plné spektakulárních soubojů a megalomanských výbuchů. Bojuje se po celém vesmíru a ničí se planety... Příběh se bohužel nijak neobtěžuje s vysvětlováním, jak to vlastně celé s onou podivnou zelenou sílou a prsteny je, a mě hlubší mytologie docela chyběla. Připadal jsem si jako vhozený do rozjeté scifárny. Zdaleka jsem nebyl ponořený do děje, a tak jsem zůstal odkázán jen na typické komiksové zvraty a zábavnou akci. Přitom stačilo jen přitlačit na příběh, a hlavně na minulost a osobnost samotného Hala Jordana. Scénáristé to holt podělali. Škoda - jsem velice zvědavý na Campbellův celovečerák.(6.3.2010)

Animované komiksy jsou prostě fajn. Tentokrát to na 4* nebude (3,5* by bylo akorát...), protože pro mě je chlapík s prstenem furt trochu mimo dnešní svět hrdinů (jako Wonder Woman, ale ta má minimálně dvě přednosti ...), ale kvalita popřít nejde. Vizuálně jde o příjemně zelený snímek, v kterém se tvůrci nebáli ukázat nejen planetu Zemi i zbytek důležitého vesmíru. Jsem opět rád, že komiksové filmy jsou tvořeny v této pěkné animaci, nestojej hromadu milionů, tvůrci nejsou vázáni "tohle divák nezkousne" a tak podobně. de o příjemnou zábavu, kterou si klidně s chutí zase někdy zopakuji a aspoň o něco víc vím o další komiksové postavě, která třeba jednou přejde i do filmu hraného...(31.7.2009)

Musím říct, že mě DC komiksovky učarovaly. Další perfektní kreslená akčňárna, které můžou ty hrané pouze závidět. Jízda od začátku do koncem. S ničím si tu režisér nehraje, dává tomu jasný spád a to je dobře. Efekty na jedničku. Doufám, že hraný G.L. dopadne nejhůř takto :)(22.11.2009)