Green Lantern: První let

Green Lantern: First Flight

Animovaný / Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2009, 74 min

Předloha:

John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)

Komiksovou předlohu neznám, ale tento animák je, stejně jako mnoho dalších komiksových animáků, pouze průměrný.(7.3.2010)

Pozemšťan Hal Jordan se stane jedním z ochránců vesmíru, tzv. Green Lanternů, a my jsme svědky jeho prvního velkého dobrodružství. / Tohle bylo moje poprvé, co se tohoto superhrdiny týče, no a nemůžu říct, že by se mi dvakrát moc zamlouval. On sám není příliš zajímavý (a prakticky jsem se nedozvěděl vůbec nic z jeho minulosti) a nelíbí se mi ani celý ten svět. Moc sci-fi, moc a la Star Wars, přičemž řadoví obyvatelé kosmu se mi zdály být celkem odfláklí. Místy jsem se i nudil. Pořád tomu ale nenapálím pod tři hvězdy, protože zase taková nuda to nebyla. A vlastně jsem si oblíbil jednu postavu - Sinestra.(22.7.2010)

Dlouhou dobu jsem se na další animák z dílny DC Comics těšil a První let Zelené Lucerny rozhodně nezklamal, i když oproti režisérčiným předchozím počinům (Wonder Woman, Superman: Doomsday) je trochu slabší. Když nepočítám Jordanovu postavu ve filmu Justice League: New Frontier, tak to bylo moje první setkání s Green Lantern, a proto jsem nevěděl, co od něj mám čekat (zelená megabaseballová pálka nebo megabota mě opravdu překvapily :-)) Jen jsem mě trošku vadilo, že se to celé odehrávalo ve vesmíru. Čekal bych trochu víc akce na zemi, nějaké řešení dvojí identity atd. Snad to hraný film napraví.(27.7.2009)

Ne, GL nedosahuje kvalit předešlých es režisérky Montgomery, ale pořád jde o komiksový film dost kvalitní na to, aby strčil některé své hrané sourozence do kapsy. Především postava Sinestra svou slušnou propracovaností zachraňuje jinak hodně přímočarý děj. ___ Animace opět jednodušší, ale svou "fyzikou" jasně ukazující na něčí talent. ____ Mé titulky najdete Z D E(21.7.2009)

Nie až taká pecka ako Wonder Woman. Hlavne je to strašne uponáhľané. Mytológia sa na neznalého Green Lantern diváka ženie ako parný valec, Hal Jordan neprechádza absolútne žiadnou premenou a zo sekundy na sekundu je z neho neohrozený vesmírny strážca. Je to skvelo nakreslené, veľmi akčné, finále je bombastické (zrazenie planét), no chýba tomu vtip a troška psychológie ako mala Wonder Woman.(4.1.2011)