poster

Green Lantern: První let

 • USA

  Green Lantern: First Flight

Animovaný / Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2009, 74 min

Předloha:

John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HellFire
  ***

  Komiksovou předlohu neznám, ale tento animák je, stejně jako mnoho dalších komiksových animáků, pouze průměrný.(7.3.2010)

 • Slasher
  ***

  Pozemšťan Hal Jordan se stane jedním z ochránců vesmíru, tzv. Green Lanternů, a my jsme svědky jeho prvního velkého dobrodružství. / Tohle bylo moje poprvé, co se tohoto superhrdiny týče, no a nemůžu říct, že by se mi dvakrát moc zamlouval. On sám není příliš zajímavý (a prakticky jsem se nedozvěděl vůbec nic z jeho minulosti) a nelíbí se mi ani celý ten svět. Moc sci-fi, moc a la Star Wars, přičemž řadoví obyvatelé kosmu se mi zdály být celkem odfláklí. Místy jsem se i nudil. Pořád tomu ale nenapálím pod tři hvězdy, protože zase taková nuda to nebyla. A vlastně jsem si oblíbil jednu postavu - Sinestra.(22.7.2010)

 • liquido26
  ****

  Dlouhou dobu jsem se na další animák z dílny DC Comics těšil a První let Zelené Lucerny rozhodně nezklamal, i když oproti režisérčiným předchozím počinům (Wonder Woman, Superman: Doomsday) je trochu slabší. Když nepočítám Jordanovu postavu ve filmu Justice League: New Frontier, tak to bylo moje první setkání s Green Lantern, a proto jsem nevěděl, co od něj mám čekat (zelená megabaseballová pálka nebo megabota mě opravdu překvapily :-)) Jen jsem mě trošku vadilo, že se to celé odehrávalo ve vesmíru. Čekal bych trochu víc akce na zemi, nějaké řešení dvojí identity atd. Snad to hraný film napraví.(27.7.2009)

 • Němi
  ****

  Ne, GL nedosahuje kvalit předešlých es režisérky Montgomery, ale pořád jde o komiksový film dost kvalitní na to, aby strčil některé své hrané sourozence do kapsy. Především postava Sinestra svou slušnou propracovaností zachraňuje jinak hodně přímočarý děj. ___ Animace opět jednodušší, ale svou "fyzikou" jasně ukazující na něčí talent. ____ Mé titulky najdete Z D E(21.7.2009)

 • JohnnyD
  ***

  Nie až taká pecka ako Wonder Woman. Hlavne je to strašne uponáhľané. Mytológia sa na neznalého Green Lantern diváka ženie ako parný valec, Hal Jordan neprechádza absolútne žiadnou premenou a zo sekundy na sekundu je z neho neohrozený vesmírny strážca. Je to skvelo nakreslené, veľmi akčné, finále je bombastické (zrazenie planét), no chýba tomu vtip a troška psychológie ako mala Wonder Woman.(4.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace