Green Lantern: První let

Green Lantern: First Flight

Animovaný / Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2009, 74 min

Předloha:

John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)

Musím říct, že mě DC komiksovky učarovaly. Další perfektní kreslená akčňárna, které můžou ty hrané pouze závidět. Jízda od začátku do koncem. S ničím si tu režisér nehraje, dává tomu jasný spád a to je dobře. Efekty na jedničku. Doufám, že hraný G.L. dopadne nejhůř takto :)(22.11.2009)

Komiksovou předlohu neznám, ale tento animák je, stejně jako mnoho dalších komiksových animáků, pouze průměrný.(7.3.2010)

Nie až taká pecka ako Wonder Woman. Hlavne je to strašne uponáhľané. Mytológia sa na neznalého Green Lantern diváka ženie ako parný valec, Hal Jordan neprechádza absolútne žiadnou premenou a zo sekundy na sekundu je z neho neohrozený vesmírny strážca. Je to skvelo nakreslené, veľmi akčné, finále je bombastické (zrazenie planét), no chýba tomu vtip a troška psychológie ako mala Wonder Woman.(4.1.2011)

je to docela dobré, osobně postavu Lanterna moc nemusím, ale tady se mi celkem zamlouvala (například oproti hranému filmu o dost víc). Jenom si nemůžu pomoct, to si nikdo z tvůrců nevšiml, že v jedné scéně má Sinestro místo rudé, normální lidskou barvu?(20.10.2012)

• Kaluž

Green Lantern jakoby vypadl z pera Stana Lee. Má všechny znaky marveláckého universa, je barevný (zelený) až hanba, nosí kouzelný prsten jako Arabela, disponuje schopnostmi z jakých se posadí na zadek leda dítě a s tou vtipností to taky není tak žhavé. Jenže tenhle Lucerňák pochází ze stáje DC. Já být Bruce Wayne, tak se Hala Jordana nedotknu ani násadou od koštěte. No snad ten film s Reynoldsem bude stát za něco, tohle mě totiž nepřesvědčilo o tom, že bych si měl přečíst alespoň jediný ‘zelený‘ komiks.(5.3.2010)