Můj soukromý měsíc

Měsíc v nás

(festivalový název)

Dokumentární

Slovensko / Francie / Španělsko, 2009, 75 min

Obsah zvysoka převyšuje formu, která je ryze amatérská. Nicméně každý začátek je těžký a informace, které snímek přináší, mohou být leckteré dívce/ženě ku prospěchu. 60%(5.2.2016)

• Zeck

Skutečně někdo v 21. století natočil dokument o krámech? Dozvíme se například takové novinky, že když to na ženy leze, mají bolesti hlavy, bolí je břicho, jsou unavené! Smysl tohoto dokumentu nechápu, vyhozené prachy. Příště by mohl být třeba 70 minutový dokument o tom, jak se chce chlapovi po píchání chcát, protože tělo potřebuje vypláchnout chámovod. Nejhorší na těchto dokumentech, které pojednávají o tak banálních problémech jsou ti "odborníci", kteří skrze pět minut slávy zásobují veřejnost svojí schizofrenií a názory, které by zdravý člověk z huby nevypustil. No jo, ale jsou v dokumentu, tak to asi bude pravda! Ženy, jděte rodit při tanci, jedna španělská tanečnice totiž tancem dokáže sama sebe udělat a asi i vymenstruovat?(3.7.2011)

Priamy a otvorený dokument na pomerne nezvyklú tému, ktorý viac než ženy určite zaujme a niektorými faktami prekvapí práve mužské pohlavie. 80%.(28.3.2010)

Dokument je to otevřený, ale až příliš se projevuje autorčina nezkušenost s točením filmových dokumentů. Ale ta 11letá holčička, to je teda trefa! Jak popisuje, jak si vytírala prdel a mezi hovnama viděla krev, tak si myslel, že to dostala, ale nedostala ... no žůžo. Ale jako ve správné pohádce ... nakonec přece jen přišla "první krev" - spíš mi to teda evokovalo Ramba, ... prostě nářez.(16.8.2011)

• bassator

36. LFŠ UH 2010 - VISEGRÁDSKÝ HORIZONT - Slovenský horizont (Mesiac v nás / THE MOON INSIDE YOU / Měsíc v nás)(6.8.2010)