Můj soukromý měsíc

Měsíc v nás

(festivalový název)

Dokumentární

Slovensko / Francie / Španělsko, 2009, 75 min

Majstrovstvo kvalitného spracovania je nepopierateľné, ale prečo ten zbytočný feministický exhibicionizmus?! Intímne veci by mali ostať intímne.(7.3.2010)

Priamy a otvorený dokument na pomerne nezvyklú tému, ktorý viac než ženy určite zaujme a niektorými faktami prekvapí práve mužské pohlavie. 80%.(28.3.2010)

Obsah zvysoka převyšuje formu, která je ryze amatérská. Nicméně každý začátek je těžký a informace, které snímek přináší, mohou být leckteré dívce/ženě ku prospěchu. 60%(5.2.2016)

• bassator

36. LFŠ UH 2010 - VISEGRÁDSKÝ HORIZONT - Slovenský horizont (Mesiac v nás / THE MOON INSIDE YOU / Měsíc v nás)(6.8.2010)

Dokument je to otevřený, ale až příliš se projevuje autorčina nezkušenost s točením filmových dokumentů. Ale ta 11letá holčička, to je teda trefa! Jak popisuje, jak si vytírala prdel a mezi hovnama viděla krev, tak si myslel, že to dostala, ale nedostala ... no žůžo. Ale jako ve správné pohádce ... nakonec přece jen přišla "první krev" - spíš mi to teda evokovalo Ramba, ... prostě nářez.(16.8.2011)

• - Natáčelo se v Evropě, Americe a Austrálii. (hippyman)

• - Cena: MFF Gotham Screen New York 2009: Zvláštní cena poroty. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)