Anna je pohledná a úspěšná bytová návrhářka z Bostonu. Má všechno, na co si vzpomene, tedy kromě žádosti o ruku. Její přítel, nadějný kardiolog Jeremy se totiž k tomu, aby před ní poklekl a nabídl jí manželství, stále nějak nemá. Blíží se magický 29. únor, kdy podle irské tradice v tento den může žena požádat muže o ruku. A tak se Anna rozhodne, že poletí do Dublinu, kde je Jeremy na lékařském kongresu. Jenže buď osud nebo rozmary počasí s ní mají jiné plány. Letadlo musí nouzově přistát ve Walesu a Anně začíná zoufalý závod s časem. Naštěstí se nad ní slituje pohodářský majitel těžce prodělečné hospůdky. Ten jí nabídne nejprve střechu nad hlavou a posléze i svezení do Dublinu. V tu chvíli si Anna řekne, že má to nejhorší za sebou... (TV Nova)

len.tilka

Nápad filmu mě celkem zaujal, takže sem do něj šla s jistým nadšením, které ale postupně silně upadalo. Je to jako když stavíte puzzle ze dvou krabiček, jedete dobře a pak se tam najednou objeví naprosto cizí dílek, kterej to úplně zruinuje. Dobrý momenty okořeněné hlavně nádhernou irskou přírodou (neměla sem nejmenší tušení, že je tam až TAKHLE krásně - paráda!) jsou vždy jak ránou z děla přervány nějakou strašně do očí bijící NÁHODOU ať už kladnou nebo zápornou. U romantických žánrů se trocha té nereálnosti bere za samozřejmost, ale tady už mě chytaly křeče a občas sem si zakrejvala oči, protože se to prostě nedalo. Shrneme-li: paráda/příroda/neeee/super/aleneee/roztomilá Amy/dostdost/totálně zprasená Amy-všichni se gebí/nenápadná náhoda číslo 279/romantika ()

HelenaHanke

Chce-li někdo točit romantické komedie podle tradičního, byť předvídatelného vzorce, tak - prosím - takto. Jednoduchá, vcelku nápaditá zápletka. Prosté, nikoliv však prostinké dialogy. Sympatická ústřední dvojice, která zběsile nepřehrává, nýbrž svým nenuceným projevem vdechne postavám požadovanou dávku opravdovosti. A to vše na pozadí krásných irských exteriérů a za zvuku líbivého soundtracku. „Leap Year“ je jedna z mých vůbec nejoblíbenějších romantických komedií právě pro tu svou žánrovou čistotu a poctivost zpracování. Amy Adams a Matthew Goode jsou navíc víc než „good“ za každého počasí a bez ohledu na žánr. (70 %) ()

MinaP

Po pravdě, nic moc. Nebýt krásného Skotska a sem tam nějakého toho vtipu, nebylo by o co stát. A třetí hvězda za to, že Matthew Goode má tak úžasně sametový hlas :) ()

viewer

Jak mám ohodnotit něco, co není tak úplně můj šálek kávy? Přece ale nemůžu zatratit snímek jenom proto, že kafe nepiju. Jenže čaj piju a parkety mám doma také. Takže jsme se s přítelkyní pohodlně usadili, ona mi přiložila devítku k hlavě, já stiskl PLAY. A hle… Přestupný rok je taková neškodná romantická komedie, která to celé postavila na tisíckrát omletém konceptu přitahujících se protikladů, jimž k příměří ve verbálním souboji o přežití stačí jeden hubanec a chemická reakce se už hlásí o slovo. Herci jako ze žurnálu, vtípky, u kterých se parta ovíněných holek musí popukat smíchy a pak ten doje…, dojemn…, no já to snad nenapíšu, happyend, kde hlavní roli hraje zase ta láska. O přiblížení irské kultury asi psát nemůžu, nicméně mi tenhle snímek nabídl lehký, přesto pestrý insight do země, jenž se na příštích pět měsíců stane mým domovem. Ještě k tomu počasí, nemělo by tam být v únoru trochu jinak? No nic, dávám **, moje drahá ale *****, takže je tu problém, který však za použití matematiky (aritmetického průměru) zlikvidujeme a dostaneme objektivní hodnocení *** a půl, jenže půlky nejdou :) ()

Krastom

Od začátku mi bylo úplně jasné, že se hlavní hrdinové dají dohromady, ale netušil jsem, že až na konci filmu. V podstatě celý děj byl o honěním se za něčím, o čem divák věděl, že nedopadne. Krom naprosté předvídatelnosti musím ještě dodat, že jsem se při sledování tohoto snímku nudil. Jediné, co se mi opravdu líbilo byla ta Irská krajina. ()

ilca1710

Nemám ráda nafrněný měšťandy přesně tohoto typu. Proto soucítím s tím týpkem, který je fakt borec. Ano, možná to není ten nejlepší film, ale mě dokáže opakovaně pobavit a rozesmát, což málokterý film dokáže. (výjimku tvoří Pelíšky) Jelikož jsem ženská, tak mám samozřejmě ráda happy endy! Za celkový pozitivní dojem, 5 hvězd. P.S. Ten její "budoucí" manžel je taky pěkný blbec, absolutně nepoužitelný. ()

Erufael

Nečekejte filmový zážitek. Hlavním tahounem scén a filmu jako takového je vlastně jen krajina Irska spolu s příjemným pohledem na hlavní představitelku (pro muže) a hlavního představitele (pro ženy). Jinak se hlavní mužská postava chová těžko uvěřitelně a příliš strnule. Pokud ale máte chuť na těžce, těžce průměrnou romantiku, můžete nasosat trochu těch falešně hraných emocí z tohoto filmu. Film postrádá originalitu. Ale nebude urážet, ani vás nezklame - pokud nebudete nic očekávat. 2 hvězdy. Ta třetí je za Irsko. ()

Ulfursdottir

Ach, ten hloupý americký zvyk, dělat ze všech ostatních národů idioty a zaostalce. Aspoň že Američani jsou vykreslení jako materialističtí blbci. ()

lineker

Jasně. Nic objevného se nekonalo. Závěr smrděl klišé na hony daleko. Ale na Amy se vždy rád podívám a když připočtu tak dva, tři vtipné momenty a nádhernou přírodu zažil jsem za doprovodu téhle echt romantiky příjemný páteční večer. ()

McGuffin

Chodí spolu čtyři roky, plánují si v Bostonu koupit byt, ale on ji ani tak nepožádá o ruku a odletí na kongres do Dublinu. Je zklamaná, ale scénáristy Deborah Kaplan a Harry Elfonta naštěstí napadne, že je Přestupný rok, Leap Year, kdy v Irsku právě v ten únorový den navíc mohou ženy žádat o ruku muže, a nebude proto žádný div, když do Dublinu zamíří i ona. Tam jí nastraží překážky, které řeší, ale i působí jeden neotesaný rozvedený mladý Ir, a happyend, kdo by se divil, je jako na dlani. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

romoren

Tak toto nemalo chybu!! Za mňa jedna z najlepších romantických komédií vôbec, aj keď v tomto prípade sa kládol dôraz najmä na tú komediálnu časť, ktorá ale mne totálne sadla, takže som za to bola len rada. Tento film kebyže nevidím a reálne to hrozilo, tak by mi to bolo naozaj ľúto. Strašne ma to pobavilo a aj bavilo (videla som v origináli), páčilo sa mi aj prostredie írskeho vidieka, a aj herci. Naozaj podarené. ()