Matt Helm (Dean Martin) je přeřazen do nejmenované tajné agentury, aby zajistil a zničil skupinu Contini. Tato skupina se snaží získat miliardu amerických dolarů, aby mohla zničit světovou ekonomiku. (Terva)

ilclassico

Když chcete okopírovat známou sérii a zbohatnout, ale: 1, máte k dispozici tak absurdně pitomý příběh, že i Čekání na Godota bledne závistí... 2, do hlavní roli si vyberete herecké a pohybové dřevo, vhodné tak do muzikálů, ale ne do akčních scén... 3, máte k dispozici Chucka Norrise a Bruce Leeho, ale je vám to houby platné, protože i rvačka v Mrazíkovi je více vzrušující... 4, máte skladatele hudby, který si pomýlil film a dodal partituru pro va-va pa-pa film Šampón... 5, máte béčkového režiséra, který je mistrem akce jako lyžař po trojnásobní fraktuře, a obdařen nadhledem jako Mrzout ze Šmoulů, tak... Jediným kladem jsou kostýmy a celková vizáž filmu. V rámci žánru za 2. ()

špaček421

Občas zábavná pseudobondovka s otráveným hrdinou čekajícím na další cigáro a whisku, s dějem, který nedává smysl, příšerně natočenou akcí (byť se na choreografii podíleli Bruce Lee a Chuck Norris) a Sharon Tate, která i přes svou často otravnou postavu je tím nejlepším, co se tu dá vidět. Bez ní bych hvězdu ubral. ()

Slasher

Vykradená Bondovka, znásobená na ten laškovací aspekt, kde v poloze ležérního alfa kance vtipálka hláškuje Dean Martin, po boku s roztomilou agentkou Sharon Tate. Jste-li v dobrém rozpoložení na starosvětsky šovinistickou 1960s blbinu (což já teď ani přímo nebyl), tak tady ta je celkem vděčná. (přijde vhod vidět i pro Tarantinův HOLLYWOOD) ()

RPupkin

Velice slabá komedie, která nezná míru a snaží se utahovat si ze sebe sama, na což by měla nárok, pokud by nám ukázala nějakou kvalitu. Takhle jde jenom o pofidérní pokus o parodii. Zápletka je bezduchá, akční scény (snad vyjma automobilových honiček) neumětelsky narafičené. Charisma tady nemá vůbec nikdo. Dean Martin se rozhodl proplout filmem s jediným přihlouplým výrazem, ale to opravdu nestačí. Jeho snaha o humor působí stejně klopotně jako „nonšalantnost“, s níž zdolává jednu nástrahu za druhou. Někdo by také mimochodem tvůrcům mohl vysvětlit, že v Dánsku nemají hory… i když možná je tam přemístil Chuck Norris, který se ve snímku mihne ve své první drobné roli. Celkově vzato: za mě palec mírně dolů, 40 %, nechci vidět znovu. [viděno v dubnu 2021 | komentář #24] ()

honajz

Ale tak ano, je to hravé, na Nancy Kwan se na rozdíl od těch druhých dvou helmgirl dobře kouká, je zde slovní vtip a slovní hříčky, jen ten příběh, do kterého je to zasazené, je hrozně vachrlatý, nedůvěryhodný, se spoustou děr a působí pak celý film dojmem jakési nedotaženosti, což je škoda. Třeba ve scéně, kdy Helm po jednom výbuchu otevírá láhev šnapsu, čekal bych, že se bude bát, aby opět nebouchl - ne, žádná reakce na minulou scénu. A tak je to se vším. Jako by tvůrci vymýšleli nápady za pochodu, točili na přeskáčku, ale jednotlivé scénky pak nedávají buď smysl, nebo vypadají zmateně, případně si říkáte, a proč on nejde udělat raději tohle, než támhleto, když je to jednodušší a rychlejší? Ano, pobaví, vzor pro bondovky je jasně znatelný, ale kromě těch skvělých vtípků jsem se často ošíval z oné nedotaženosti. ()

• Chuck Norris si ve snímku odbyl svůj filmový debut. Na natáčení se podílel zejména jako kaskadér. (Rominator)
  • O choreografii bojových scén se postaral instruktor bojových umění, zakladatel stylu Jeet Kune Do, filozof, producent, scenárista, režisér a herec Bruce Lee. (Rominator)
  • Film je natočen podle stejnojmenného románu Donalda Hamiltona. (Terva)