• Thurin
  ****

  Film stojící na třech mužích sedících o vánočních svátcích v opuštěném karaoke baru. Skrze improvizační hru stojící na přirozených reakcích herců rozkrývá existenciální témata. Ta jsou protknuta severskou černohumornou poetikou, která znejisťuje diváka do té míry, že ani v nejzásadnějších okamžicích filmu neví, zda se má postavám smát nebo je litovat. Téměř nulový rozpočet znovu ukazuje, že natočit dobrý film, nemusí nutně znamenat, že na něho tvůrci mají kupu peněz.(6.9.2015)

 • Aky
  *****

  Nádhera. Velice drsná sonda do propletence přátelství tří mužů. Příběh je niterně pravdivý, neboť dlouhodobé přátelství ani v předvánočním a vánočním čase nikdy není prosto takovýchto hlubokých zranění a jizev. Chvílemi jde až mrazivě skutečně o život, a přitom k tomu autoři nepotřebují americké pomůcky. Opravdu skvělé.(16.10.2010)

 • strohm
  ****

  Ani som nevedel, že Aki Kaurismäki má brata. Druhá vec ktorá ma "potešila" je, že Fíni vedia byť aj celkom ukecaní, dokonca hĺbaví, na rozdiel od tých čo vystupujú v bratových filmoch ;-) Odporúčam ...(16.10.2011)

 • Subjektiv
  ***

  Vánoce nám televizní stanice vnucují jako svátky klidu a míru, při nichž se setkáváme radostně se svými blízkými. Méně (ale přece) se již mluví o tom, že během Vánoc lidé páchají více sebevražd a mnozí trpí depresemi (pokud to ovšem není mýtus). Tři králové (mudrcové) Miki Kaurismäkiho vypráví právě o nich. Tři stárnoucí přátelé spolu stráví Štědrý večer v karaoke baru a mezi písněmi, jež nějak odrážejí jejich situaci, postupně v jednom rozsáhlém dialogu odhalují své problémy. Jeden je smrtelně nemocný, další se právě stal otcem, ale věří, že dítě není jeho, poslednímu právě zemřela bývalá partnerka a matka jeho syna. Trošku chladný, přesněji spíš nesměle hřejivý, komorní film. On je vlastně vánoční, ale mírně se za to stydí. Dobře dělá, ostentativní hrdou vánoční milozblblost ve filmu nemusím.(17.8.2010)

 • BuddyO
  *****

  Filosoficky laděný finský snímek ukazuje tak trochu jiný pohled na "vánoční pohodu". A zatraceně dobrý pohled! Po skončení filmu mě mrazilo a vlastně ještě teď mě mrazí, když píši tenhle příspěvěk. A pařící santa v karaoke baru mě prostě totálně odrovnal. Tudíž to zafungovalo a není co řešit.... 5* - 95% Originální trailer: http://www.youtube.com/watch?v=hKFsRSukLHA(17.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace