Človíček

(neoficiální název)
Krátkometrážní
Dánsko, 2006, 13 min

Osmiletý Mathias dostal za úkol napsat do školy esej, kterou nazval "Jak porozumět ženám". Jeho práce se ale ukáže celkem složitou, a v průběhu psaní práce se zamiluje do své spolužačky Marie. (Philber)

Hanys_

Tenhle kraťas se náramně povedl. Malý klučina zjišťuje, co že jsou ty holky vlastně zač. Vtipné, pravdivé a s parádní závěrečnou pointou... ()

sona123

Milé. Malý klučík poznává svět žen a zjišťuje o nich velké pravdy (např. že nemají smysl pro humor). Ale není jediný, kdo ke svému školnímu projektu přistoupil pečlivě. Podbarveno líbivou, pozbízivou hudbou a celé je to příjemně kýčovité. ()

Rufete

Malý chlapec se se svou slohovou prací rozhodne vyrazit do světa, který nejsou schopni pochopit ani ti nezkušenější muži. A přijde opravdu na hodně věcí. Konec nám jasně ukázal, jaké ženy jsou. A muži se mohou pouze pousmát nad tím, jak nad nimi ženy opět vyzrály. Sice jsem ve filmu zahlédl pár scén, které se k dětem a jejich zkoumání příliš nehodí, ale přidalo to na pravé atmosféře. Pobavil jsem se velmi dobře. ()

Kratoc

Holky mají divná těla, nemají smysl pro humor a musí se jim lhát :) Jak to ti Dánové dělají? Že umí točit takové filmy? Celý tenhle kraťas je skvělý a někdy tak trefný, že až to mrazí. A dialog v dámských šatnách: Tady nemáš co dělat! Ale já nemůžu najít maminku. To nemá chybu. ()

miawallacova

předvídatelné, nudné a nějakým zvláštním způsobem urážející. Ale hezká hudba a bazénová scéna. Snímek nenadchne, ale alespoň délka je přijatelná ()

Freemantle

Žáci ve třídě dostanou od (mj. velmi přitažlivé) učitelky úkol napsat slohovou práci na jakékoliv téma, které je napadne. Modrooký bloňdák má jasno - "Jaké holky opravdu jsou". Mathias, jenž díky své lišácké povaze a za použití nejrůznějších triků, dostává možnost poznání nejtajnějších zákoutí a míst, která skrývají opravdovou ženskost, jak po stránce duševní, tak fyzické, vůbec netuší, že jedné ze svých spolužaček není tak úplně lhostejný... Okouzlující, milý a citlivý film, s velmi dobře zvolenou hudbou a bazénem, řadím mezi mé nejoblíbenější kraťasy. ()

stiewe

Jak neviná je duše malého chlapce a jak promyšlené jsou intriky žen v kterémkoliv věku. Krásná ukázka dětství s výbornou pointou. ()

Iwet.K

Úžasný nápad... pravda vložena do myšlenek malého chlapce, který ji objevuje a následně zkouší, kam až může zajít. Konec dokonalý! ()

Margerie

Nikdy jsem neviděla a dost možná už ani neuvidím lepší hraný kraťas. Ten kluk je prostě k sežrání, nápad kouzelný, zpracování dokonalé. A hudba úžasně úchylná. 100% ()