poster

Vražedné horko

 • USA

  Steam Experiment, The

 • USA

  Chaos Experiment, The

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 90 min

Hudba:

Don MacDonald
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SOLOM.
  ***

  Tož když už má být v pátek „ten konec světa“, nebylo na škodu si pustit něco podobného. Kilmer se o tom dokonce zmiňuje. Jde o hodně průměrný film, možná podprůměrný – kdy jediné zajímavé momenty máme šanci shlédnout při „chcípání“ v tureckých lázních. Pointa filmu by ještě nebyla tak špatná, kdyby se toho ujal lepší kameraman. Roztřesená a rozostřená kamera ve spojení s nepřehledným střihem – místy se na to nedalo dívat. Podobně mě začaly srát stále se opakující scény s kolotočem. Slabých 50%(18.12.2012)

 • vegetol.mp
  ***

  Kilmer, Assante a Roberts. Tři moji oblíbení herci v jednom filmu, to přeci nemůže být tak zlé. A taky není. Scénář sice potřebuje trochu práce, ale je to slušně zahrané a hezky natočené. Rozhodně to není film roku, ale fakt nechápu, jak můžou mít kokotiny jako jsou např. Voskové děti, ve kterých také uvidíte A. Assanteho, lepší hodnocení než tohle.(15.1.2010)

 • sochoking
  *

  Nekonečne dlhé, uťahané a vlečúce sa zábery zo sauny plus neakčný a vyžratý Val Kilmer, pekne nahovno kombinácia. A pozor, a ešte ten koniec je bonusový! Tak to naozaj netuším, začo tá 1* .(14.9.2009)

 • kingik
  *****

  S filmy Vala Kilmera se poslední dobou roztrhl pytel a já s ním absolvoval už jeho třetí nový film. Kilmer dávno sestoupil do nižší ligy, ale i zde kývá na zajímavé a originální scénáře, které mu sice nezajistí nehynoucí slávu, ale mně se Vražedné horko líbilo a už od začátku se v něm něco zajímavého děje. 6 opuštěných lidí dobrovolně podstoupí experiment šíleného schizofrenního vědce (Val Kilmer) zkoumajícího lidskou psychiku vystavenou extrémní teplotě v parní lázni. Nikdo netuší, že jakmile se za nimi zavřou dveře, nebude z hotelové sauny úniku a začne zoufalý boj o přežití. Šílený vědec tuhle historku vypráví ostřílenému detektivovi, který ho chce mít co nejdříve z krku a příliš jeho výplody choré mysli nebere vážně, protože netuší, kdo před ním sedí a čeho je schopen, když za zdmi ústavu pro choromyslné, z kterého právě zmizel, patřil k pacientům s rozdvojenou osobností. S originálním námětem se film nespokojí a dokonce naťukává problém blížícího se konce světa a s ním spojenou myšlenku na nastalý chaos jako důsledek globálního oteplování. Postavy jsou všechny nečekaně zajímavé, dokonce se film pouští i do studie psychologie jednotlivých postav. Kilmer si svého schizofrenika náležitě užívá a hraje ho s gustem a dobrým protihráčem je mu charismatický Armand Assante v roli sukničkářského detektiva, co má všechno tak trochu na háku. Nemine nás ani zajímavá závěrečná pointa, která nastíní otázku, kdo je vlastně ve filmu největší šílenec a jaké zvrácené vědecké teorie používá. Plusové body si na své konto připsala i lepá Eve Mauro jako jedna účastnic experimentu. Zvláštní pozornost si zaslouží dialogy plné nečekaně vtipných hlášek. Na dabing v tomhle filmu mně nesahejte. Intenzivně sálající horko zkrátka bodlo.(12.12.2010)

 • corpsy
  **

  Pár vyslúžilých hviezd, sawovská synopsia a nudné pasáže v saune tvoria ako celok, celkom zbytočnú hovadinu, na ktorú sa ani nemusel plytvať filmový materiál.(12.12.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace