Široce otevřené oči

Eyes Wide Open

Izrael / Německo / Francie, 2009, 91 min

Haim Tabakman

Merav Doster

44th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2009 - Abych řekl pravdu čekal jsem to mnohem horší :-) - 50%(11.7.2009)

Ale jasnééé.... šeci sú buzíci v tom Jeruzaléme! Aj Ježiš mal okolo seba partiu 12 prihrievačov !! Ale okrem toho, je to ten film, pri ktorom vám statočne pumpuje arteria carotis a nožík vo vrecku sa otvára. Inými slovami, budete mať chuť zabíjať !(28.12.2010)

• Renton

44. MFF KV .. Scénář: Merav Doster(10.7.2009)

MFF KV 70%(13.7.2009)

Queer film, co není košér metrosexuálně-reklamním stylem současného západu. Naopak, je to plné potu, syrového masa a semknutosti. Bez velkých gest, velkých slov a přepálených emocí. Výkon očí Zohara Strausse je bezmála geniální. Haim Tabakman natočil film, který je zajímavou sondou do ortodoxní židovské komunity a ještě zajímavějším "podpovrchovým" dramatem. Označit to jako "film o ničem" může jen člověk, který nedohlédne pod hladinu mikve.(27.11.2010)