Potlesk

• Dánsko

Applaus

Applause

Dánsko, 2009, 83 min

44th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2009 - Bohužel už bylo hodně podobných snímků a ani v tomto jsem nic nového nenašel. Hlavní hrdinka (ať mi sympatická nebyla vůbec) zahrála svůj part skvěle... - 60%(5.7.2009)

Vsechny 3 hvezdicky patri skvele Paprice Steen, ktera dela z tohoto podprumerneho filmu alespon trochu slusnou podivanou. Naprosto zaslouzena cena na MFF KV. Jen si dovolim malou rypavou poznamku, ze kazda role alkoholika je stavena tak, aby v ni predstavitel zazaril, anebo se totalne znemoznil. Jinak snad vesekere dosavadni filmy o alkoholu, ktere jsem videl (a nebylo jich malo), byly lepsi nez tento.(5.9.2013)

Aj slávna hviezda môže mať svoje veľké problémy, ktoré nedokáže riešiť. Konkrétne v tomto prípade je to alkohol. Hlavná hrdinka sa tu dostáva do situácie, kedy stvárnenie jej divadelnej postavy z hry Kto sa bojí Virginie Woolfovej? prechádza a z časti sa zrkadlí aj v jej reálnom živote. Človeku to docvakne hlavne na záver snímku. Preto si myslím, že na lepšie vychutnanie si filmu je treba najskôr pozrieť uvedenú hru. Už len samotný majstrovský výkon Papriky Steen stačí na nadpriemerné hodnotenie snímku, rozhodne z toho čo som od nej videl tu bola po hereckej stránke najlepšia, priam bohyňa, všetko tu stojí a padá na nej a viete čo?.... Zvládla to na jednotku, od smiechu cez plač a to všetko až do poslednej emócie. Menšie výhrady mám iba k pár technickým prostriedkom - miestami sa mi nepáčila kamera, na môj vkus až príliš presvietené a mohla byť aj trochu výraznejšia hudba. Asi by bolo lepšie, keby si aj tento snímok Paprika odrežírovala sama... nevadí, aj tak fantastický zážitok. 80/100(21.12.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $505,623(31.8.2010)

Filmovy debut rezisera Zandvlieta hodnotim velmi pozitivne, ac silne inspirovan novou danskou vlnou, povedlo se mu natocit velmi realisticky film s dobrou kamerou, strihem a hudbou. K tomu mu pomohli vyborni herci v cele s famozni Paprikou Steen (jeden z nejlepsich zenskych hereckych vykonu, co jsem kdy videl), na ktere stoji cely film, jejimu vykonu tleskat ve stoje! Jedinou slabinou filmu je tak scenar, ktery sice neco ukazuje, ale nic neresi a podobnych filmu jiz vznikly mraky.(1.1.2015)