Potlesk

• Dánsko

Applaus

Applause

Dánsko, 2009, 83 min

Filmovy debut rezisera Zandvlieta hodnotim velmi pozitivne, ac silne inspirovan novou danskou vlnou, povedlo se mu natocit velmi realisticky film s dobrou kamerou, strihem a hudbou. K tomu mu pomohli vyborni herci v cele s famozni Paprikou Steen (jeden z nejlepsich zenskych hereckych vykonu, co jsem kdy videl), na ktere stoji cely film, jejimu vykonu tleskat ve stoje! Jedinou slabinou filmu je tak scenar, ktery sice neco ukazuje, ale nic neresi a podobnych filmu jiz vznikly mraky.(1.1.2015)

Vsechny 3 hvezdicky patri skvele Paprice Steen, ktera dela z tohoto podprumerneho filmu alespon trochu slusnou podivanou. Naprosto zaslouzena cena na MFF KV. Jen si dovolim malou rypavou poznamku, ze kazda role alkoholika je stavena tak, aby v ni predstavitel zazaril, anebo se totalne znemoznil. Jinak snad vesekere dosavadni filmy o alkoholu, ktere jsem videl (a nebylo jich malo), byly lepsi nez tento.(5.9.2013)

Paprika Steen táhne celý snímek neuvěřitelným způsobem. Tak výrazný herecký výkon jsem dlouho nezaznamenal a určitě chvilku bude trvat, než jiný protagonista zahraje takovým způsobem jako Paprika. [44. MFF KV 2009](12.7.2009)

No kde v prdeli zohnali takého mamrda s tak nepríjemne úlisným úsmevom ??!(19.2.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $505,623(31.8.2010)