Potlesk

• Dánsko

Applaus

Applause

Dánsko, 2009, 83 min

44th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2009 - Bohužel už bylo hodně podobných snímků a ani v tomto jsem nic nového nenašel. Hlavní hrdinka (ať mi sympatická nebyla vůbec) zahrála svůj part skvěle... - 60%(5.7.2009)

Filmovy debut rezisera Zandvlieta hodnotim velmi pozitivne, ac silne inspirovan novou danskou vlnou, povedlo se mu natocit velmi realisticky film s dobrou kamerou, strihem a hudbou. K tomu mu pomohli vyborni herci v cele s famozni Paprikou Steen (jeden z nejlepsich zenskych hereckych vykonu, co jsem kdy videl), na ktere stoji cely film, jejimu vykonu tleskat ve stoje! Jedinou slabinou filmu je tak scenar, ktery sice neco ukazuje, ale nic neresi a podobnych filmu jiz vznikly mraky.(1.1.2015)

No kde v prdeli zohnali takého mamrda s tak nepríjemne úlisným úsmevom ??!(19.2.2011)

Paprika Steen táhne celý snímek neuvěřitelným způsobem. Tak výrazný herecký výkon jsem dlouho nezaznamenal a určitě chvilku bude trvat, než jiný protagonista zahraje takovým způsobem jako Paprika. [44. MFF KV 2009](12.7.2009)

V divadle měla Thea velké a obtížné role, za které se jí dostávalo zaslouženého applausu. Ale ta její soukromá role v reálu byla daleko důležitější a pro Theu o to těžší, protože bojovala se svým vnitřním démonem, kterým byla závislost na alkoholu. Je to depresivní sonda do jejího nitra a velmi oceňuji tvůrce za výběr herečky Papriky Sten do této dost náročné role, protože se de facto nehnula ze záběru kamery a přenést její emoce na nás, diváky pro ní muselo být obtížné. Ale byla vynikající a z tohoto filmu si jí určitě vtisknu do paměti. Doufám jen, že mi tam nezůstane jako alkoholička. Nakonec i ta mírná roztříštěnost příběhu byla na místě, vždyť takový byl i život They. Souhlasím s důležitou poznámkou uživatele misterz v souvislosti její (They) role ve hře Kdo se bojí Virginie Wolfové.(21.12.2015)