Kniha krve

• Velká Británie Book of Blood
všechny plakáty

Film vypráví o Simonu McNealovi, který zkoumá posedlý dům. Z počátku má několik nereálných vizí, ale pak potkává opravdové duchy. Ti ho následně atakují a vyřezávají mu na jeho těle podivná slova. (LIVINGDEAD)

PanhanyZ

Myslím, že v sérii Barkerových povídkových sbírek by se našly zajímavější resp. k zfilmování vhodnější kousky (imho drtivá většina), než je zrovna tenhle, dalo by se říct zkombinovaný prolog a epilog Knih Krve. Když to srovnám s tím výletem na Kokořín ... teda s tím výletem do newyorského metra, tak ten mě bavil podstatně více. ()

brasek

Zo začiatku to nepripomína nudne vleklú ducharinu, ale niekde sa to zvrhne a potom len márne čakáme na koniec. Myslím si, že Clive Barker sa nebude obracať v hrobe kvôli tomuto snímku, keď raz umrie... ale tiež mu veselosti do života nepridá. ()

libca100

zajímavý nápad, bohužel film postrádá napětí.Atmosféra taky pokulhává, celkově se až na pár scén nic moc neděje..Zklamání, ale na dvě hvězdy to stačilo. ()

Ondrew

Barker, Barker, Barker. King, King, King. Aaaaaach jo, ako rad by som miesto toho konecne zase raz pouzil meno LOVECRAFT, LOVECRAFT, LOVECRAFT (lenze co z toho, ked nam zrusili projekt Guillerma Del Tora, ktory chcel konecne vzdat hold Majstrovi hororu a natocit paradny film "V horach sialenstva"!!!).............. Napriek vsetkemu, ani Barker snad nikdy nesklame. Nuz... a rozhodne nesklamal ani v tomto pripade. Filmik natoceny dla jeho dvoch poviedok da cloveku s citlivejsimi nervami kapanek zabrat. Ja som si ho vsak uzil, ten takmer az vlecuci sa plizivy des mi prave tak trochu pripomenul Lovecrafta. Avsak... skor len z rychlika ;). Tak ci onak, tomuto dielu s radostou udelim hodnotenie 69%. ()

Trilobajt

Já prostě tu duchařinu apod. ve filmech nemusím. Film se neuvěřitelně táhne a všechno mi tam přislo ve směs groteskní. Nejvíc diváka potěší fakt, že režisér toto utrpení nenatahuje na více než cca tu hodinku a půl (i když v tomhle případě je to i tak jak se říká na přes držku).... ()

Monyfik

Film byl pravděpodobně natočen jako anglické "Béčko" o čemž svědčí výkony herců. V případě, že tuto skutečnost přejdete a zaměříte se na dějovou stránku filmu, tak je toto snímek, u kterého můžete v průběhu přemýšlet, co se ve filmu vlastně odehrává. Zajímavé je ztvárnění těla, na které mrtví zapisují své životní příběhy. Film bych neřadila do hororového žánru. ()

joywork

Na Barkerových povídkách se mi líbila především velká syrovost skloubená s děsivou atmosférou. Tyto atributy se bohužel z filmového zpracování vytratily a tak zbyl jen jakýsi zředěný derivát předlohy, což je v tomto případě docela škoda. Takto je to jen nízkorozpočtový béčkový horror s minimem napětí. ()

montel

Student Simon McNeal (Jonas Armstrong) má zvláštní schopnost komunikovat s duchy. Proto je svou profesorkou na paranormální jevy pozván do domu, který je údajně posedlý zlými duchy. O existenci duchů se také oba brzy přesvědčí a to poté, co se Simonovi začnou na těle objevovat krvavé šrámy. Přes Simonovo zkrvavelé tělo začínají duchové komunikovat s živými...Průměrná duchařina, která sem tam poleká, ale nijak nepřekvapí, takže nic nového pod sluncem. Za podívání ale stojí. Herci jsou ovšem dost nesympatičtí, takže jsem ani neměl komu fandit. 50% ()

chaosteory

Další neskutečně tupá adaptace jednoho z kvalitních autorů. Kniha krve se celou dobu tváří jako tajemný hrad v Karpatech, bohužel se režijně naprosto vymkla kontrole a podoba se Zámkem hrůzy či Domem v růžích není náhodná. Vystavění děje na studentu pyromanovi na cracku, profesorce nymfomance a dementním kameramanovi je stejně hororové jako dům, kde si podávájí ruce duchové toužící po publicitě. Aneb z výborného námětu do žumpy. ()

zero_zelo

ale joo, de to. akorát takový zdlouhavý a ten konec mě už spíš sral, i když křižovatka mrtvejch by mě doma asi moc nepotěšila, pěkně udělaná :) ()

Gyl

Nejlepší z celého filmu je název. Aniž bych četl recenzi, pustil jsme si to a 85 minut koukal na něco, co mi připadalo jako praštěnej bobřík odvahy, kdy tři lidi jsou dobrovolně zavření ve strašidelném domě a každý navíc v jiné místnosti abych se v posledních asi 15 minutách dozvěděl proč se to jmenuje právě takhle a ne jinak. Uspokojení z prozření se ale nějak nekonalo. A celých 100 minut mě štvalo, že se dívám na temný monitor, kde se vůbec nic neděje. Zívačka. ()

prostoreka

Rozmýšľala som nad 4*, ale nakoniec som dala 3, no keby môžem, dám 3,5. Faktom je, že som videla omnoho viac lepších hororov, s vymakanejšou atmosférou a premyslenejšími ľakačkami, ale toto nebolo vôbec zlé. Možno zavážilo aj to, že téma duchov, paralelných svetov atď. je moja obľúbená a v spracovaní tohto filmu bola podaná na veľmi prijateľnej úrovni. Vydržala som bez mrvenia sa a detských prejavov od začiatku až do konca. 100 minút pohodového pozerania v pohode filmu. ()

hronikpetr

Potenciál by tento film měl..Jen kdyby se ujal nějaký schopnější režisér..Bohužel chyběli mi tady lekačky a herci byli taky strašní.. ()