Nebojte se tmy

Jill Bilcock

Kostýmy:

Wendy Chuck
  • Faustka

Nebyla jsem asi připravená na Del Torův nervy drásající večerníček, ustála jsem to. Nicméně hororem bych "Nebojte se tmy" nenazvala… ani po požití sedmičky 40% tvrďáka… a to už potom dělám různý skopičiny. Ale protože takové pochutiny nebyli po ruce, hodnotím za ubíjejícího střízliva. Sally mě jen neskutečně štvala… byla až nehorázně vlezlá a kdyby se těm přítulným mazlíkům dostala do doupěte, slušně jim to tam vygruntuje - a pak si pusťte do baráku takový neodbytný kuře.(11.5.2012)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $24,046,682Tržby Celosvetovo $36,993,168Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,092,640 //počet predaných kusov 54,659Tržby za predaj DVD v USA $4,402,930 //počet predaných kusov 253,136║ Rukopis Guillerma del Tora je tam cítiť o tom niet pochýb, atmosféra miestami príjemne sklúčujúca, herecky nie najhoršie, lenže príbehu chýba poriadna pôda pod nohami, nejaký ten zmysel tých malých príšeriek, takto to vyznie len ako prvoplánová jednohubka, ako vystrihnutá pri skúšaní nácvikov dejovej atmosféry z Faunovho labyrintu. /40%/(7.7.2012)

• viperblade

Ach jo… Na Don't Be Affraid of the Dark jsem se neskutečně těšil i přesto, že zde hraje Katie Holmes, kterou jako herečku moc (vlastně vůbec) nemusím. Ale trailer vypadal skvěle a vše měl pod kontrolu Del Toro, no nevěřte tomu, že? Bohužel jsem opravdu zklamaný. Začátek byl ještě slušný a řekl jsem si, že to vypadá zajímavě. Ale potom… copak nikdo ze štábu nevěděl, že síla tohoto hororu by měla být v tom, že ty příšerky bychom neviděli co nejdéle? Největší strach jde z něčeho, co nevidíme, to není jen nějaké pravidlo, ale fakt. Speciálně když ty příšerky vypadají jako roztomilé opičky, z nichž absolutně nejde strach… Nejlepší scéna je už v traileru (copak se schovává pod peřinou?) a jinak film nemá prakticky NIC, co by mohl nabídnout. Guy se snaží zachránit tento film, stejně jako Bailee. Být Katie Holmes, tak se na natáčení propadnu hanbou až do pekla, že 10letá (v době natáčení) holčička umí hrát přesvědčivěji a lépe než ona. Ale tohle mi až tak nevadilo, protože jak už jsem napsal, na neherectví Katie jsem byl připravený předem. Na to, že tento film bude směšný, trapný a nudný už ale ne. Jedno z největších filmových zklamání v mém (poměrně krátkém) životě a film, který by se dal natočit MNOHEM lépe. Nálepka horor je v tomto případě opravdu k smíchu (nebo k pláči?) 20 % za úvodní scénu, Guye a Bailee.(9.9.2012)

• Sofia

Jediná hororová (a to ještě zubařská scéna - což je u mě vždy zárukou zavřených očí) se odehrává ještě před úvodními titulky, potom už to jde ale bohužel kvalitativně hodně dolů. Jedná se o hodně otřepaný příběh s ještě otřepanějšími logickými kiksy (mrtvoly příšerek zmasakrovaných malou Sally se po domě hromadí, ale natvrdlému tátovi to pořád ještě ne a ne dojít). Jediné, co se na tomhle filmu povedlo, je ten dům a jeho přilehlé zahrady. P.S. A nikdo mi nevymluví, že by na ty tajtrlíky nezabral plamenomet.(25.10.2011)

• BadoXXII

Malé príšerky sa podarili a ich ukážka mytológie pôsobí zaujímavo, ale príšerne hlúpy scenár zabíja celý film. Príšerky nemajú problém pochytať a dobodať dospelé osadenstvo filmu, ale chytiť jedno malé sprosté otravné decko im robí nesmierny problém. Ďalej ukladanie malého dievčaťa do tej istej postele a jej zotrvanie v nej aj napriek už poznanej hrozbe alebo kúpeľ a následné zhasnutie svetla a otázka - kto je tu?(pričom už dobre pozná, kto tam asi bude) No jednoducho ja takéto hlúposti stráviť neviem. Atmosféra pravdaže nefunguje hlavne pre nemotornosť a určitú neškodnosť nepriateľa. Príšerky sú vymyslené dobre, ale zaslúžili by si tvrdší (ich útoky sú vydarené a viac krvavosti by prospelo) horor s rozhodne vačšou dávkou fantázie tvorcov (napríklad finále by sa odohrávalo v podzemí tých škriatkov, mali by tam nejakého pána, celé by to bolo krvavejšie, temnejšie a dusivejšie). Sklamanie, lebo potenciál tu bol.(16.4.2012)