Nebojte se tmy

Roger Ford

Kostýmy:

Wendy Chuck
  • xxmartinxx

Hloupé, nudné a zcela bez atmosféry. Není to sice tuctové, protože málokdo si troufne od začátku pracovat s viditelným monstrem, ale tahle netradiční "inovace" nebyla využita.(15.10.2011)

Bál som sa, že sa pri tomto filme nebudem báť. Trailer ma totiž nenavnadil. I keď na jeden záťah som ho nedal, na druhý deň (večer) som ho proste chcel dať, čo sa mi pri tých desiatkách hororov ktoré mám rozpozerané určite nestane. Don't Be Afraid of the Dark je proste luxusný svojou atmosférou čo sa akosi pri produkcii od Guillermo del Toro očakáva. Troy Nixey sa snaží aby film mal spád a vidieť v horore spoločne a po dlhej dobe vôbec Guy Pearcea a Katie Holmes tiež stálo za to. Koho irituje Bailee Madison ten sa s ňou asi ťažko sžije, mne sa to však podarilo a tak som si film s miernym napätím strachu o postavy užíval, naviac ten mňamózny koniec.(15.10.2011)

Film který nemá přesně určeno pro koho byl vlastně určen. Na horor málo strašidelné, dvě lekačky se sice povedly, ale hororovou atmosféru to nemá. Nemůžu film rozcupovávat jak by si možná i zasloužil, protože režisér není dřevo a například kulisy alá del Toro se povedly. Je to ten typ filmu na který kouknete a nemáte zapotřebí se k němu vracet.(26.12.2011)

Hororová pohádka pro dospělé ve stylu Faunova labyrintu, ve které partička nadpřirozených bytostí zatápí malé Sally. Herecký výkon (zejména) hlavní dětské hrdinky je výnikajicí, napětí je budováno velmi pomalu a střídmě, nejstrašidelnější okamžiky bohužel neguje hudební podkres. Překvapila odzbrojující brutalita - i když leckdy jen v náznacích. Celkově spokojenost, jen jsem se málo bál.(17.9.2011)

Něco mezi hororem a pohádkou pro odrostlejší...chvílemi obstojně napínavé, avšak nijak zvlášť děsivé. Scénář je dokonale předvídatelný a nepřekvapuje ani v maličkostech, ale abych jen nekritizoval, musím uznat, že natočené to je vskutku znamenitě, ty malé potvory jsou zábavné a herecké obsazení se také povedlo (dokonce i Katie se tu dá snést...). V konečném součtu se jedná o sympatický žánrový nadprůměr, kterému výrazně podkopává nohy jen ten průhledný scénář.(29.1.2012)

• - Spoiler: Jedním z dabérů, kteří se postarali o hlasy příšer, byl i producent Guillermo del Toro. (Caminzind)

• - Producent Guillermo del Toro se ve snímku objevil v malé roli cestujícího sedícího v letadle za Sally (Bailee Madison). (Linkyc)

• - Vůz, ve kterém jezdila Kim (Katie Holmes), byl BMW E39 vyráběný v letech 1995 až 2003. (JARDAHONDA)