Nebojte se tmy

Roger Ford

Kostýmy:

Wendy Chuck
  • PinokKio

Pořád platí Kdo se bojí nesmí do lesa, protože tady v tom strašidelném domě se není čeho bát. Tedy až na herectví Katie Holmes.(26.1.2012)

Určité napětí tu bylo, ale že bych se vyloženě bál, to ne. Je to takový typický španělský horor, jak formou, tak pohybem kamery. Námět se mě celkem líbil, ale ten konec bych neukončoval takovýmto způsobem. Spoiler! Že by Alex tam do toho krbu Kim jen tak nechal spadnout, zapečetil to a odjel, aniž by se nesnažil přivolat nějakou "BP" společnost, aby tam udělala vrt a vysvobodila jí? To mě celkem mrzelo, že to bylo tak odfláknutý.(24.4.2012)

• bestlama

Ano ano, bojím se tmy, převelice se bojím tmy ... pak se rozsvítí a máte po ptácích! Tak tahle bych já dokázal nazvat film úkrutnou nudou. Čas se vlekl, já kontroloval své zápěsti (ne kvůli hodinkám, ale jestli jsem už nevykrvácel) a asi 6,35x jsem si u toho odskočil. A když jsem konečně čekal, že se tam opravdu stane něco, co mě potěší a já přehodnotím své morální kvality a napálím filmu víc hvězd, tak začaly závěrečné titulky!(12.8.2012)

• POMO

Jeden z najprefláknutejších hororových námetov, prerozprávaný bez najmenšej snahy byť aspoň trochu iný, či lepší. Deti, ktoré by z filmu mali najväčší pôžitok, rodičia do kina nezoberú, a sami dajú prednosť dospeláckej duchárčine typu Tí druhí. Pre koho je vôbec táto infantilná historka o malých chlpatých kreatúrkach z pivnice určená? Tuctové zakončenie príbehu svojou odfláknutosťou odradí natoľko, že už niet nálady film pochváliť ani za slušnú atmosféru či pekne rozpohybovanú kameru.(27.9.2011)

Veľké sklamanie. Od Guillerma del Tora ako scenáristu som rozhodne čakal viac. Podaril sa mu len akýsi nudný a hlúpy zlepenec o síce roztomilých, ale hrozne nepríjemných prťavých chobotničkových príšerkách, ktoré prebrali pracovný flek po zúbkovej víle. Našťastie film má aj druhú stránku a tá je už o čosi pozitívnejšia. Páčila sa mi skvelá výprava a kamera, čo sa stalo základom pre celkom fajnovú mysterióznu atmosféru, dokonca mi ju neskazila ani K. Holmes. Škoda toho premárneného potenciálu v podobe stupidného scenára, mohol to byť celom fajnový hororík, rozhodne na to snímok s týmto režisérom mal. 50/100(7.8.2014)

• - Producent Guillermo del Toro se ve snímku objevil v malé roli cestujícího sedícího v letadle za Sally (Bailee Madison). (Linkyc)

• - Snímek měl mít původně nižší laťku divácké přístupnosti. Tvůrci byli připraveni na zjemnění, ale pak dostali od americké komise MPAA rating 'R' s dovětkem, proč kazit tak skvělý strašidelný film ? [Zdroj: Svět filmu] (Jeremy.jk)

• - Spoiler: Jedním z dabérů, kteří se postarali o hlasy příšer, byl i producent Guillermo del Toro. (Caminzind)