Nebojte se tmy

Jill Bilcock

Kostýmy:

Wendy Chuck
  • PetrPan

Už vám někdo vyprávěl vtip, a blbej k tomu, stylem: Víš jak padá teplej kámen ? To se posereš voe, to je fakt úplně boží, fakt jsem lepší vtip neslyšel, tak teplej kámen padá... já fakt nemůžu, vole, tomu neuvěříš... si představ - buchinky buch.. hahahahahahahahaha. A přesně takový pocit jsem měl z Nebojte se tmy - trapná pachuť. Všechno krásně nalajnováno, předem oznámeno, místa kde se máte leknout jasně označena a všechno to graduje k naprosto makabróznímu a zcela překvapivému finále - ne to jsem přehnal, k naprosto debilnímu finále, to bude lepší. Jediné co mi ještě chybělo k absolutní nespokojenosti byl hodný a nejlépe i zraněný skřítek - vzbouřenec ( tak snad ve dvojce se ho dočkáme). Abych jen nechválil, ta atmosféra byla vážně hustá, že by se dala krájet, ale asi si někdo zapomněl nůž.(13.4.2012)

• Wacoslav1

Nebojte se tmy, bojte se Wacoslava1 až zas uvidí něco podobnýho. Atmosféra ušla, ale jinak dost nuda.25%(20.4.2014)

• Faustka

Nebyla jsem asi připravená na Del Torův nervy drásající večerníček, ustála jsem to. Nicméně hororem bych "Nebojte se tmy" nenazvala… ani po požití sedmičky 40% tvrďáka… a to už potom dělám různý skopičiny. Ale protože takové pochutiny nebyli po ruce, hodnotím za ubíjejícího střízliva. Sally mě jen neskutečně štvala… byla až nehorázně vlezlá a kdyby se těm přítulným mazlíkům dostala do doupěte, slušně jim to tam vygruntuje - a pak si pusťte do baráku takový neodbytný kuře.(11.5.2012)

Bál som sa, že sa pri tomto filme nebudem báť. Trailer ma totiž nenavnadil. I keď na jeden záťah som ho nedal, na druhý deň (večer) som ho proste chcel dať, čo sa mi pri tých desiatkách hororov ktoré mám rozpozerané určite nestane. Don't Be Afraid of the Dark je proste luxusný svojou atmosférou čo sa akosi pri produkcii od Guillermo del Toro očakáva. Troy Nixey sa snaží aby film mal spád a vidieť v horore spoločne a po dlhej dobe vôbec Guy Pearcea a Katie Holmes tiež stálo za to. Koho irituje Bailee Madison ten sa s ňou asi ťažko sžije, mne sa to však podarilo a tak som si film s miernym napätím strachu o postavy užíval, naviac ten mňamózny koniec.(15.10.2011)

• psy.cho

Horor? Takto si ja horor nepredstavujem! Pri niektorých scénach som mal pocit, že pozerám Harryho Pottera. Viac ako pri tomto filme, som sa snáď bál, už aj pri Buffy premožiteľka úpírov.(28.11.2011)