Nebojte se tmy

Scénografie:

Roger Ford

Kostýmy:

Wendy Chuck

Hororem bych to zrovna nenazval, jelikož ďábelské potvůrky byly občas spíše komické. Příběh neurazí a styl, kterým je předložen stejně tak. Není to žádný trhák, nic strašidelného, nic originálního...Taková temnější, průměrná podívaná s rarášky.(23.4.2012)

Hororový potenciál to mělo velký, ale to má vlastně každý takový dům. Co se atmosféry týče, tak ta je celkem zdařilá, některé dílčí momenty velmi povedené, příběhově je to ovšem značně fádní. I ta atmosféra mohla být lepší, kdybychom se už v první polovině nedozvěděli, co je ono tajemné neznámé, které je mimochodem děsivě velmi sloboučké. Když si k tomu ještě přičtu herecký výkon Bailee, který mi byl chvílemi proti srsti a "herečka" jako taková mi tam moc neseděla, tak mi vychází opravdu jen hodně slabé tři hvězdičky. 55%(3.12.2012)

Ne, tohle není horor. Aspoň pro mě. Hlavní chybou právě dle mého je, že si film hraje na horor a chce děsit, i když mu to prakticky vůbec nevychází. Ani herci mě nijak moc neoslovili. Na druhou stranu je snímek místy slušný a ty malé zrůdičky mě bavily svou mazaností, takže i smích se dostavil. Za ně přidávám třetí *.(3.10.2011)

• Dever

Keď som si cca pred 4 mesiacmi pozrel trailer očakával som, že film bude patriť k najlepším hororom, OBROVSKÝ omyl. Dont Be Afraid of the Dark ponúka akurát sadomasochystický potkanoopičí gang zabíjajúci rodinky. Môžem akurát poďakovať za koniec filmu, ktorý bol naozaj dobrý.(5.10.2011)

Veľké sklamanie. Od Guillerma del Tora ako scenáristu som rozhodne čakal viac. Podaril sa mu len akýsi nudný a hlúpy zlepenec o síce roztomilých, ale hrozne nepríjemných prťavých chobotničkových príšerkách, ktoré prebrali pracovný flek po zúbkovej víle. Našťastie film má aj druhú stránku a tá je už o čosi pozitívnejšia. Páčila sa mi skvelá výprava a kamera, čo sa stalo základom pre celkom fajnovú mysterióznu atmosféru, dokonca mi ju neskazila ani K. Holmes. Škoda toho premárneného potenciálu v podobe stupidného scenára, mohol to byť celom fajnový hororík, rozhodne na to snímok s týmto režisérom mal. 50/100(7.8.2014)

• - V runách vytesané varování nad vchodem do podzemí znamená v překladu "Obávejte se". Stejné runy používal ve svých dílech také J. R. R. Tolkien. (Idoviren)

• - Snímek měl mít původně nižší laťku divácké přístupnosti. Tvůrci byli připraveni na zjemnění, ale pak dostali od americké komise MPAA rating 'R' s dovětkem, proč kazit tak skvělý strašidelný film ? [Zdroj: Svět filmu] (Jeremy.jk)

• - Vůz, ve kterém jezdila Kim (Katie Holmes), byl BMW E39 vyráběný v letech 1995 až 2003. (JARDAHONDA)