poster

Nebojte se tmy

 • USA

  Don't Be Afraid of the Dark

 • Slovensko

  Nebojte sa tmy

 • Velká Británie

  Don't Be Afraid of the Dark

Horor / Thriller

USA / Austrálie / Mexiko, 2010, 99 min

Režie:

Troy Nixey

Střih:

Jill Bilcock

Scénografie:

Roger Ford

Kostýmy:

Wendy Chuck
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davies182
  ***

  Hororová pohádka pro dospělé ve stylu Faunova labyrintu, ve které partička nadpřirozených bytostí zatápí malé Sally. Herecký výkon (zejména) hlavní dětské hrdinky je výnikajicí, napětí je budováno velmi pomalu a střídmě, nejstrašidelnější okamžiky bohužel neguje hudební podkres. Překvapila odzbrojující brutalita - i když leckdy jen v náznacích. Celkově spokojenost, jen jsem se málo bál.(17.9.2011)

 • Fr
  ***

  ...JEDEN ŽIVOT MUSÍ BÝT ODEBRÁN....... /// Tohle místo není bezpečný pro děti. Je plný hlasů a zvuků, že by i King Diamond (možná) ,,ukrupnul“. No a samozřejmě ,,ta“ strašná a zlomyslná stvoření, alias zvrácená podoba (představa) zoubkový víly, jenž holčičce (který ti, co se nebojí nevěří) dělají ,,prekárky“ (nebojím se napsat, že ji dokonce i straší). Krásnej dům (strašidelnej), perfektní hudba, zajímavá kamera a věci prznící tuhle nádhernou atmosféru! Nevadí mi, že del Toro s nostalgií vzpomíná na labyrint, vadí mi kreténi a jejich chování, který vzbuzuje emoce (a ty zase slova, který si snad ani nezaslouží spatřit světlo Csfd). To se (leckdy) nevidí ani v tupých vyvražďovačkách (ale tam se tomu můžu zasmát). Guillermo – SEŠ TRAPNEJ! Ony i pohádky totiž musí mít logiku! 2a½! Ale za tu výtvarku.... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) V ulici si otevřel zubní ordinaci nějakej pan Blackwood. 2.) Nevím, jestli mám doma zbourat zeď. 3.) Thx za titule ,,Stuďo“ a ,,Lucky“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(9.10.2011)

 • Ruut
  ****

  A Del Torova manufaktura opět boduje. Nebojte se tmy je určitě slabší než Princ bez království + Sirotčinec + Faunův labyrint (= neděsí a je hooodně předvídatelný) - i tak je tato "pohádka o vílách Zuběnkách" o třídu lepší než to, co nám obvykle distributoři v rámci hororové produkce do kin servírují. 70%(8.9.2011)

 • Sobis87
  ***

  Něco mezi hororem a pohádkou pro odrostlejší...chvílemi obstojně napínavé, avšak nijak zvlášť děsivé. Scénář je dokonale předvídatelný a nepřekvapuje ani v maličkostech, ale abych jen nekritizoval, musím uznat, že natočené to je vskutku znamenitě, ty malé potvory jsou zábavné a herecké obsazení se také povedlo (dokonce i Katie se tu dá snést...). V konečném součtu se jedná o sympatický žánrový nadprůměr, kterému výrazně podkopává nohy jen ten průhledný scénář.(29.1.2012)

 • misterz
  ***

  Veľké sklamanie. Od Guillerma del Tora ako scenáristu som rozhodne čakal viac. Podaril sa mu len akýsi nudný a hlúpy zlepenec o síce roztomilých, ale hrozne nepríjemných prťavých chobotničkových príšerkách, ktoré prebrali pracovný flek po zúbkovej víle. Našťastie film má aj druhú stránku a tá je už o čosi pozitívnejšia. Páčila sa mi skvelá výprava a kamera, čo sa stalo základom pre celkom fajnovú mysterióznu atmosféru, dokonca mi ju neskazila ani K. Holmes. Škoda toho premárneného potenciálu v podobe stupidného scenára, mohol to byť celom fajnový hororík, rozhodne na to snímok s týmto režisérom mal. 50/100(7.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace