Nostradamus: 2012 (TV film)

• Česko

Konec světa podle Nostradama

Nostradamus: 2012

Dokumentární

USA, 2009, 120 min

Z niektorích poznaní až mrazí, keď si človek uvedomí, čo sa všetko môže stať. Ja len dúfam, že sú tie veštby zlé, no človek nikdy nevie. Ako dokument je to síce tak trocha nuda, ale zaujme. 60%(12.2.2010)

• Monoxid

Byla to celkem nuda, ale krom toho, co už všichni nespočetněkrát slyšeli, tam bylo ale i pár zajímavých věcí. Například jsem nevěděla, že se i sluneční soustava vůči galaxii pohybuje a trošku jsem si zopákla souhvězdí, slyšeli jste, že štír byl orel? :D atd...Tak, a už nemusim do konce života koukat na žádný dokument s metafyzickými, katastrofickými, prorockými či konspiračně-teoretickými prvky. A pro zdejší nadšence: Bůh řekl Lotovi, že zachrání Sodomu a Gomoru pro pět spravedlivých. Zachrání svět pro vás? Jo a kdyby si s tim dali trochu víc práce, mohli by mě zaujmout natolik, že bych sledování věnovala více energie a nepsala v jeho průběhu tenhle komentář.(27.3.2011)

Nejspíše jeden z nejlepších dokumentů o tématu roku 2012. Přináší poměrně důkladný rozbor mnoha proroctví, která odkazují na rok 2012, a to nejen Nostradamova, ale zabrousí se i k často opomínaným alchymistům, dále ke svobodným zednářům ,indiánům kmene Hopi a dalším, to vše ve spojení s novými vědeckými poznatky. Forma dokumentu je strhující, mnohé pasáže jsou až mrazivé, ale závěrečné poselství o tom, že svůj osud máme ve svých rukou, a že můžeme přežít a být lepšími, je to, co na celém dokumentu považuji za nejcennější. /95% a 5*/(12.12.2009)

Dnes jsem měla abnormální chuť na dokument a bylo mi úplně jedno, jestli to bude dokument válečný, dokument o dávných civilizacích a nebo o problémech lidstva... když jsem projížděla internet, měla jsem na předchozí jmenované obrovské štěstí, jenže pak se tam objevil tenhle kousek a já si řekla, že mám vlastně chuť úplně na vše, takže to pojmu tímhle, kde vše bude... Je mi úplně jedno, jestli tenhle snímek někdo považuje za nudnou hloupost, jestli si někdo myslí, že jsem naivní, že na tohle koukám a nebo naopak jestli to vynáší do nebes a já jsem opět naivní, že tomu nevěřím. Mě ten dokument prostě bavil. Z hlediska informací jsem obohacena a dozvěděla se spoustu novinek, které vlastně dávno novinkami nejsou. Ať už věří 21.12. 2012 kdo chce jakkoli chce, tenhle dokument mě nenudil, naopak. Snad jen škoda opakování každých 10 minut toho stejného... ale co, je to první dokument dohodle tématu, který jsem viděla, tak co nepřimhouřit oči. A propo - zase dlouho žádný dokument neuvidím, takže o to víc jsem si ho užila, hezky v posteli, s teplým čajem a obklopena vydatným jídlem. Kdo by se v tomhle prostředí nudil...(11.9.2009)

'' Divák by si měl zachovat odstup ''. Když už nic jiného, vyvolává tenhle dokument spousty a spousty zajímavých otázek.. Jestli je neznalost odpovědí na ně poněkud děsivá ? Posuďte sami..(20.9.2009)