Nostradamus: 2012 (TV film)

• Česko

Konec světa podle Nostradama

Nostradamus: 2012

Dokumentární

USA, 2009, 120 min

Videl som už aj lepšie dokumenty presne na túto istú tému. Tento len za 3*.(19.4.2010)

• teutates

Dokument na základe... "sa nám snaží sdeliť, myslíme si, domnievame sa"... ja nikomu takéto domnienky a snahy o vyjadrenie rôznych symbolov neberiem, ale mne proste nestačí, keď mi nejaký pán (vedec) povie, že Nostradamus si po večeroch čítaval tajné knihy... uuuuu, aké napínavé. Samozrejme v závere sme sa všetci na niečom "rozumnom" zhodli, ale tak hádať čo znamená daný verš (vo svojej podstate určite nič:), vážne nebudem... 4/10(16.9.2009)

Z niektorích poznaní až mrazí, keď si človek uvedomí, čo sa všetko môže stať. Ja len dúfam, že sú tie veštby zlé, no človek nikdy nevie. Ako dokument je to síce tak trocha nuda, ale zaujme. 60%(12.2.2010)

Vynikající dokument s mnoha otázkami k zamyšlení, škoda, že tomu moc nevěřím. Ale určitě stojí za shlédnutí.(2.1.2010)

• gudaulin

Vyloženě senzacechtivý kvazidokument, který nemá s vědeckou metodou prakticky nic společného a potěší příznivce tajemna a konspiračních teorií. Je až úsměvné, jak tvůrci mlží a neustále používají obraty jako "mohlo by se", "předpokládáme", "domníváme se". Každopádně je až neuvěřitelné, kolik nejrůznějších motivů, záhad a zajímavostí se dá nacpat do tak malého vysílacího času. Jedna hvězdička je za zábavnost, informační hodnota je nulová. Celkový dojem: 15 %.(3.1.2010)