Nostradamus: 2012 (TV film)

• Česko

Konec světa podle Nostradama

Nostradamus: 2012

Dokumentární

USA, 2009, 120 min

• Monoxid

Byla to celkem nuda, ale krom toho, co už všichni nespočetněkrát slyšeli, tam bylo ale i pár zajímavých věcí. Například jsem nevěděla, že se i sluneční soustava vůči galaxii pohybuje a trošku jsem si zopákla souhvězdí, slyšeli jste, že štír byl orel? :D atd...Tak, a už nemusim do konce života koukat na žádný dokument s metafyzickými, katastrofickými, prorockými či konspiračně-teoretickými prvky. A pro zdejší nadšence: Bůh řekl Lotovi, že zachrání Sodomu a Gomoru pro pět spravedlivých. Zachrání svět pro vás? Jo a kdyby si s tim dali trochu víc práce, mohli by mě zaujmout natolik, že bych sledování věnovala více energie a nepsala v jeho průběhu tenhle komentář.(27.3.2011)

• ripo

Odrb na mozgy .... jedinu vec som sa chcel dozvediet. Je ta, zazracne sa objavena kniha vobec pravdiva ? Ani jedina zmienka o tom ... Kaslem vsak na to, lebo aj tak bude v roku 2012 koniec sveta .... Bullshit !(14.1.2010)

• Smok

Mám rád dokumenty, mystično, ale mám rád aj objektívne a pravdivé informácie a nie špekulácie a šírenie poplašných teórií medzi ľuďmi. Ak mieni niekto natočiť dokument, kde bude skákať od mayských pyramíd ku egyptským, Nostradamovi, prepólovaniu zemskej osi, príchodu novej doby ľadovej, vymieranie včiel a netopierov, hladomor, slobodomurárov(!), prírodné katastrofy a to všetko bez relevantných a overených tvrdení, len na základe špekulácií, odo mňa môže dostať len výsmech a odpad! Dokument, v ktorom sú najpoužívanejšie slová "možno že a mohlo by" proste neberiem. Ešte raz opakujem, že nemám nič proti Nostradamovi, skôr tohto stredovekého vizionára rešpektujem a preto si myslím, že takýto paškvil nesúci v názve jeho meno si nezaslúži. Táto žumpa je navyše točená tak, aby si slabšieho človeka podmanila svojimi dezinformáciami a vyvolala v ňom pocity strachu. Strašné.(20.11.2009)

Až příliš mnoho spekulací a málo faktů, ale věřím tomu, že svět svým způsobem poslední století míří do záhuby a v blízké budoucnosti se můžou objevit jisté zásadní změny. 60%(3.1.2010)

• gudaulin

Vyloženě senzacechtivý kvazidokument, který nemá s vědeckou metodou prakticky nic společného a potěší příznivce tajemna a konspiračních teorií. Je až úsměvné, jak tvůrci mlží a neustále používají obraty jako "mohlo by se", "předpokládáme", "domníváme se". Každopádně je až neuvěřitelné, kolik nejrůznějších motivů, záhad a zajímavostí se dá nacpat do tak malého vysílacího času. Jedna hvězdička je za zábavnost, informační hodnota je nulová. Celkový dojem: 15 %.(3.1.2010)