Nostradamus: 2012 (TV film)

• Česko

Konec světa podle Nostradama

Nostradamus: 2012

Dokumentární

USA, 2009, 120 min

• honajz

Ach ano, před rokem dvěma to běželo na kabelovce. Říkal jsem si, jak zmateně je to natočené a vlastně to neříká nic nového. To, co mne skutečně zajímalo, nějaký hlubší rozbor, to zde chybělo. Důkaz, jak lze dvě hodiny zaplácat dojmy z Wikipedie a Blesku.(30.4.2012)

'' Divák by si měl zachovat odstup ''. Když už nic jiného, vyvolává tenhle dokument spousty a spousty zajímavých otázek.. Jestli je neznalost odpovědí na ně poněkud děsivá ? Posuďte sami..(20.9.2009)

Z niektorích poznaní až mrazí, keď si človek uvedomí, čo sa všetko môže stať. Ja len dúfam, že sú tie veštby zlé, no človek nikdy nevie. Ako dokument je to síce tak trocha nuda, ale zaujme. 60%(12.2.2010)

• tuntavala

"Ctete Bibli, tam to vsech je..."(14.8.2013)

Nastane zatmění slunce. Temnější a chmurnější než všechna zatmění od stvoření světa.… Klasický dokument z dílny TV History. Apokalyptické záběry řádění živlů, vypravěč a odborníci na různé starověké kultury. Vše souvisí se vším, proto tu jsou svobodní zednáři, mayská civilizace, kmen Hopi a samozřejmě egyptské pyramidy. Domněnky a hypotézy vysvětlující proroctví týkající se roku 2012. Souhlasím, že svět se žene do záhuby a příroda by mohla děsivě zaútočit (neděje se to již?). Jinak je vše na bázi – mohlo by… či znamená li… Jistě, příznivci astrologie, astronomie či záhad, tu můžou najít několik zajímavostí. Přesto je to zbytečně dlouhé, informace se opakují a některé nepřináší ani nic objevného. Když pomyslím, že nedokážeme předpovědět počasí a snažíme se dobrat data konce světa, bude asi lepší počkat do 12.11.2009. Třeba se dozvíme víc :-)).(28.7.2009)