Malý Velký Bojovník

• Česko Malý velký voják (více)

Krvavou bitvu u Fénixovy hory mezi státy Liang a Wei přežili pouze dva bojovníci. Zatímco řadový liangský voják, znavený dlouhými roky bojů, touží hlavně po návratu domů a konci války, druhý, plný hrdosti, prahne po vítězství a zachování rodové cti. Generál utrpí v boji zranění a stane se vojákovým rukojmím. Ten se i se svým zajatcem vydává domů s úmyslem získat za něho odměnu v podobě půdy a zproštění povinnosti vojenské služby. Cesta do Liangu však nebude jednoduchá, v patách jsou jim nejen kočovní loupežníci, ale především generálův bratr Wen, který by se rád svého bratra zbavil a sám stanul v čele země. A tak se z mužů, kteří dosud stáli na opačných stranách bitevního pole, pod tíhou nastalých událostí nakonec stanou přátelé. (TV Prima)

Slash_Flash

Ze začátku je film neskutečně nudný, že máte chuť ho vypnout. Ale když dáte filmu šanci, zjistite že to za to bude stát. Okouzlí vás hezky natočené triky aka. Jackie Chanova specialita a lehce dramatický příběh. Vydáte se do starověké Činy, kterou příběh doprovází humorem a atmosférou. ()

Oshinobi

Jackie Chan, jak ho neznáme. Přestože film i tak obsahuje svojí dávku humoru (především v první polovině filmu), tak ve druhé polovině se film velice zajímavě překulí do vážnější atmosféry, která vrcholí takřka epickým závěrem, kdy "i hlupák procitne." Vážná tvář Jackiemu sedí, a přestože to je první film, kde nesvede ani jeden souboj (což mě nejprve maličko rozesmutnilo), tak to ve výsledku vůbec nevadí. Kouzlo filmu leží jinde. ()