Vraždící anděl

všechny plakáty

Profesionální vražedkyně Zoe Bell při jednom nepovedeném zásahu nedopatřením zabije malou dívku a sama skončí s vážným poraněním mozku. Od té doby má vidiny, ve kterých se jí zjevují její oběti a žádají pomstu. Postupně se stane vraždícím strojem likvidující členy mafiánského klanu, pro který pracovala... (oficiální text distributora)

SOLOM.

Zoë Bell začínám pomalu ale jistě přicházet na chuť. Není to sice žádná extra herečka, ale svoje si dokáže odvést celkem v pohodě, akční scény a bojové choreografie dokáže taky zvládnout sama bez zástupu – tak proč jí nedat šanci. Jasně není to žádná modelka, ale co už. Doma bych takovou mašinu na zabíjení taky nechtěl, ale jako kámošku po boku určitě. S ničím se tady nesere, každý dostane pořádně na prdel – i ona sama dostane pořádně do těla – některé scény jsou super, černý humor nikdy neuškodí, několik pasáží poněkud nudnějšího rázu, ale k celkové polo spokojenosti mi to stačilo. Taková akční oddechovka, která neurazí. Mou pozornost zaujala i Vail Bloom, tahle holka má taky něco do sebe, asi budu muset mrknout na nějaký další film, kde účinkovala. ()

Flipnic

Parádaní akční řežba v comixovém ladění. Hlavní hrdinka to tam řeže hlava nehlava a jde si za pomstou s menšíma přestávkama až do konce. Velké překvapení!! Výborný look, choreografie soubojů perfektní a vtipná. Děj přímočarý jasný. Občas nějaké ty bouchačky, ale jak jsem psal, většina všech konfrontací se stejně zvrtne v peckovačku rukama a nohama. Perfektně jsem se bavil!! ()

Slartibarkfast

Typické akční béčko s ženskou hlavní hrdinkou. Musím ale uznat, že tady se nikdo s ničím nesere. Zranění, vraždění, způsoby zabití, to všechno je tu jen pro silné povahy a udržuje to děj ve slušném tempu. Jen škoda, že je tak jednoduchý a tupý, jinak by to bylo celkem solidní a zábavné. Zoe Bell je tedy prvotřídní kus ženy, na který je pěkný pohled, ale začínat by si s ní nikdo nechtěl, natož ji nasrat. Hodnotím vcelku nadprůměrně, ač jsem z toho cítil kopírování Kill Billa. 60% ()

Tuxedo

Když si odmyslím prapůvodní důvod hrdinčiny odplaty, je to zdařilý a na nic si nehrající zástupce revenge žánru. Scénář není žádná sláva, lehčí překombinovanost a odláfknuté postavy hrají v jeho roli naštěstí jen minimum a v rámci žánrové dimenze se nemá moc za co stydět. Levnější zázemí kupodivu příliš nepoškodilo ucházející akci, postrádající obvyklou strojenost, ačkoliv originalitou a oslnivostí také zrovna nesrší. Angel of Death má však i svou stinnou stránku - je o mnoho lepší adaptací comicsového Punishera než všechny tři stávající "oficiální" adaptace, což mě jakožto zarytého příznivce mstitele s lebkou na triku přivádí na vnucující se myšlenku vyslat ostříleného pomstychtivce mezi hollywoodskou smetánku a případnou příští punisherovskou adaptaci vsunout pod hlavičku produkce Tarantino či Raimi. ()

DavidWebb odpad!

Obsahuje SPOILERY! Tak sa mi po dlhočiznej dobe stalo, že som vypol film v polovici a nedopozeral. Pretože kto napísal tento žumpoidný výplach má v hlave miesto mozgu kravské lajno a ani len základné znalosti o ľudskom tele a o tom ako sa píšu scenáre k podobným filmom ani nehovoriac. Odhliadnuc od toho, že hlavná postava je jedna odporná, nesympatická chudera, ktorá si ako nájomná vrahyňa namiesto použitia zbrane radšej láme pastelky v pästných súbojoch, sa nenájde v snímke jediná sympatická postava. Krava dostane nôž až po rukoväť do hlavy a za tri dni ide znova do akcie píčo! Čo viac, znova si láme pastelky pričom dostáva bomby do hlavy a ona je v poho, koxo! Príde zabiť cucáka a frajer napudrovaný sa jej otočí chrbtom, pištoľ nechá na stole, lebo on telefonuje koxo... A tá hudba... No a dosť, tak toto ani fucking náhodou. ()

• Takmer všetky scény natočené v interiéri boli spravené v jednej nemocnici v Los Angeles. (beso74)
  • Postava, ktorú stvárnil Jake Abel, bola pôvodne napísaná pre oveľa staršieho herca. (beso74)

Časové pásmo bylo změněno