Paní Zima (TV film)

Rodinný / Fantasy

Německo, 2008, 59 min

Bodo Fürneisen

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Marlies Ewald

Rainer Oleak

Alexander Gehrke

Slovenská Perinbaba patrí k najlepším "pohanským" rozprávkam. Tento "originál" patrí síce k tomu lepšiemu zo série Rozprávky bratov Grimmovcov (pomáha hlavne digi vizuál sveta Perinbaby), ale inak je to príliš tuctové a predvídateľné (ťažko to hodnotiť, keďže "Grimmovské zápletky" boli už inde použité lepšie - napr. MRÁZIK). Na Vianoce znesiteľné... Škoda, že tu sneží ani nie desať minút, všetko ostatné sa odohráva v lete...(1.1.2012)

• Dethecus

Nevím, ale žádný dobrý vtipy nebo hlášky nebyli, ale já jsem se nepřestal smát.(2.1.2010)

• Jezinka.Jezinka

Pokud je hodná dcerka tatíkova a líná maminčina, má to jakous takous logiku. Jsou-li sestry plnorodými sourozenci a jednu matka honí jak nadmutou kozu a druhá se fláká, že je za to trapně i sousedovo škrkavkám, o logice se může mluvit jenom v její negaci. Líná Luisa si to umí výborně zařídit, kdo by makal, když kmitá Mařka. Mařenka ovšem i po odměně a mystickém zkrásnění hezká není a ta uniforma skřítka Santa Clause tomu opravdu moc nepomáhá. Luisa je potrestaná, ale už letmý náznak nápravy stačí, aby celoživotní lenost a protivnost na celý svět byly odpuštěny. Co to je? Reklama na odpustky?(29.5.2015)

• Handle

Nevím no, mě to přišlo úsměvné.. :D(30.10.2009)

• Autogram

Nemci majú na rozprávky možno trochu iný pohľad ako je ten náš Jakubiskovský. Trochu je to umelé a poučné príliš priamočiarym spôsobom a zabíja to nesympatická pani Zima.(23.6.2013)

• Lea Eisleb